z powiatu

Głuchów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2022 | 21:36 komentarzy 7
Druhowie z OSP Kochanów czują się zwycięzcami, jednak sprawy nie chcą pozostawić bez echa.

Druhowie z OSP Kochanów czują się zwycięzcami, jednak sprawy nie chcą pozostawić bez echa. (fot. Bartosz Nowakowski)

– Zostaliśmy przekręceni – mówią wprost druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kochanowie, którzy na gminnych zawodach strażackich w Głuchowie ostatecznie zostali zdyskwalifikowani, choć byli blisko swojego historycznego wyniku.

– Delikatnie mówiąc to zostaliśmy wycackani. Jesteśmy przekonani, że mogliśmy dokonać historycznego wyniku dla naszej jednostki – mówi dla „Głosu” Tomasz Grzybek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kochanowie.

Mówią wprost: „gminny komendant nas oszukał, powinniśmy to wygrać”. Całe zdarzenie miało miejsce podczas gminnych zawodów strażackich. Już tradycyjnie przygotowano dwie konkurencje: sztafeta, a następnie bojówka. Drużyna z Kochanowa osiągnęła jeden z lepszych wyników i pojawiła się realna szansa na zwycięstwo i awans do zawodów powiatowych.

– Nagle otrzymaliśmy pięć punktów karnych. Zupełnie niewiadomo skąd i za jakie przewinienie. Sami zapytaliśmy tego sędziego, ale on twierdzi, że nie podniósł czerwonej flagi – tłumaczy Tomasz Grzybek.

Dlatego druhowie postanowili interweniować dalej. Swój protest zgłosili do Cezarego Wochny, sędziego głównego, który prowadził zawody. Jednostka z Kochanowa otrzymała informację, że zażalenie powinna przekazać w formie pisemnej. Wniosek jednak nie został rozpatrzony na korzyść OSP Kochanów.

Drużyna postanowiła rywalizować do końca i ostatecznie zajęłaby czwartą lokatę. Jednak to nie był koniec wydarzeń.

– Podczas apelu powiedziałem, co sądzę o całej tej sytuacji, dlatego zostaliśmy zdyskwalifikowani. Dalej podtrzymuje zdanie, że to był przekręt – dodaje Tomasz Grzybek.

Druhowie zaznaczają, że to nie pierwsza edycja zawodów, po których pozostaje niesmak. W poprzednich zawodach zażalenia miała jednostka Białynin. Druhowie zastanawiają się, dlaczego zawsze wygrywa Głuchów.

Z pewnością nie pozostawimy tej sprawy w ten sposób. Mamy jeszcze kilka możliwości i będziemy chcieli z nich skorzystać.

Tomasz Grzybek, prezes OSP Kochanów

W sprawie głos zabrał Marek Duda, organizator gminnych zawodów w Głuchowie.

– Mogę wypowiadać się tylko z punktu organizatora i obserwatora. W moim odczuciu punkty karne były ewidentne, wystąpiło przekroczenie w strefie zmian. Przed samymi zawodami przeprowadziłem dwie odprawy, gdzie był wyjaśniany regulamin. Niestety, nie widziałem tam żadnego reprezentanta z OSP Kochanów – tłumaczy Marek Duda, gminny komendant.

Strażak dodaje także, że podczas całej tej sytuacji został wyzywany, a w mediach społecznościowych wylał się na niego hejt.

W najbliższym czasie ma odbyć się nadzwyczajne walne zebranie gminnego zarządu, na którym ma zostać omówiony temat zajścia podczas zawodów. Prezes zarządu gminy Głuchów przyznaje, że chce wysłuchać każdej ze stron i poznać pogląd wszystkich jednostek.

– Sam brałem udział w zawodach i mam wrażenie, że sędziowie do wielu spraw podchodzili liberalnie. Były momenty, w których osobiście przyznałbym punkty karne, ale sędziowie tego nie robili – tłumaczy Michał Mikołajczyk.

Prezes ma nadzieję, że zebranie przyniesie owocne wnioski.

– Już wcześniej był pomysł, aby do składów sędziowskich dołączyć po jednym z druhów każdej jednostki. Zobaczymy jak na taką propozycje zapatrują się inni – dodaje Michał Mikołajczyk.

Druhowie z Kochanowa nie ukrywają żalu. Do zawodów przygotowywali się ponad dwa miesiące często poświęcając swój wolny czas. Są jedną z mniejszych jednostek w gminie, po reaktywacji starają się przywrócić blask. Blisko 10 lat temu na pierwszych zawodach nie mieli pełnego umundurowania.

– Z tych zawodów odjechaliśmy na tarczy. Były oklaski i wsparcie kibiców, za które serdecznie dziękujemy. Na następne zawody z pewnością wrócimy mocniejsi – kończy Tomasz Grzybek, prezes OSP Kochanów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~.. 0 2 miesiące temuocena: 75% 

  Tylko w tym przypadku dyskwalifikacja miała uzasadnienie zachowanie Kochanowa było naganne wyzwiska bluzgi przez mikrofon tam były dzieci......... można było załatwic tą sprawę na boku.Takie zachowanie na pewno nie zacheci młodzieży do bycia strażakiem jest coraz mniej młodzieżowych drużyn pożarniczych i na tym trzeba się skupić za kilka lat nie będzie miał kto ratować naszego życia i dorobku..........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pawel -1 2 miesiące temu

  Nie mozna zapomnieć że włączanie sygnałów dzwiekowych i świetlnych przy odjezdzaniu z boiska wzbudza panikę i zagrożenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~OSP -2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak zawszę w każdych zawodach byłam już na kilku P.Wochna daje pewnej drużynie punkty za nic i drużyna albo się zgodzi albo są zdyskwalifikowani...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator -3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Może i tu punktów nie powinno być ale za to na bojówce powinny dostać. Na stronie facebooka osp Kochanów jest filmik z bojówki i proszę zobaczyc jak wydaje komende rozdzielaczowy a jak jest w regulaminie.rozdzielaczowy podniesioną w górę prawą rękę szybko opuszcza przed siebie do poziomu, wydając tym mechanikowi komendę ”Linia główna, woda naprzód”. (”Niewłaściwe wydanie komendy podczas sprawiania linii głównej”) a u was było machnięcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~. -4 2 miesiące temuocena: 50% 

  Widziałem tą sytuację. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby, któraś drużyna tak idealnie i szybko przeszła wszystkie konkurencje. Kochanów przygotowywało się 2 miesiące a Głuchów zaczęło treningi w tym samym tygodniu co eliminacje :) Mam nadzieję, że w końcu na tych zawodach będzie sprawiedliwość !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Justyna -5 2 miesiące temuocena: 50% 

  Żyjemy w wolnym kraju i jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony powinien dochodzić swoich racji. Powodzenia druchą z Kochanowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~... -6 2 miesiące temuocena: 40% 

  Znam tą sytuacje bardzo dobrze, krotko mówiąc komendant osp w glochowie oszukał wynik doprowadzając do awantury Kochanów powinien przejść dalej !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Głuchów

Po dożynkach, czas na inscenizację w Beleniu

OSP Maków najlepsza w powiecie

Dożynki powiatowe 2022: Gwiazdy estrady

Dożynki powiatowe 2022: Przegląd artystyczny

Dożynki powiatowe 2022: Korowód ulicami Głuchowa

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Wybieramy MDP roku 2022 - Gmina Głuchów

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA