(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W skład komisji oceniającej potrawy weszli przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, samorządu regionu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, KRUS. Najlepszą drużyną „Bitwy Regionów” powiatu skierniewickiego zostały panie z KGW Lnisno z gminy Godzianów. Zwycięską potrawą okazała się tradycyjna kapusta z grochem. Stowarzyszenie otrzymało nagrodę w wysokości 1 000 złotych.

Mieliśmy trudne zadanie, by wybrać najlepsze drużyny i przygotowane przez nie potrawy – podkreślał Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP.

Wyróżnienia i podziękowania za udział we współzawodnictwie odebrało KGW Drzewce (gm. Lipce Reymontowskie), KGW Kęszyce (gm. Bolimów) oraz KGW z Nowego Wylezina (gm. Kowiesy). Miejsce na podium zajęło Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Żelaznej. Przedstawicielki gminy Skierniewice zajęły trzecie miejsce w kulinarnym współzawodnictwie. Panie otrzymały nagrodę finansową w wysokości 500 złotych.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Celigowa. KGW z gminy Głuchów otrzymało bon w wysokości 800 złotych.

Najlepszą drużyną „Bitwy Regionów” powiatu skierniewickiego zostały panie z KGW Lnisno z gminy Godzianów. Zwycięską potrawą okazała się tradycyjna kapusta z grochem. Stowarzyszenie otrzymało nagrodę w wysokości 1 000 złotych.

Gospodarzem imprezy była gmina Skierniewice, współorganizatorami wydarzenia były Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Bitwa odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Finał konkursu towarzyszy Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim i Krajowej Wystawie Rolniczej. Przed KGW z Lnisna konkurs na szczeblu wojewódzkim.

Zmagania Kół Gospodyń Wiejskich w sobotę (16.07) przyciągnęły rzesze miłośników doskonałej kuchni.

Pomysł organizacji imprezy promującej polską żywność, folklor i wszelkie regionalne przysmaki zrodził się w 2014 roku. Co ciekawe, konkurs przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich początkowo nosił nazwę Kulinarna Bitwa Regionów „Kaszubskie smaki kontra borowiackie przysmaki”.

W następnych edycjach konkursu do zmagań dołączały kolejne województwa, a jego organizację kontynuował KOWR.

W 2020 roku konkurs nie odbył się z powodu pandemii. Wrócił w nieco zmodyfikowanej formie, z powodu obostrzeń epidemicznych część zmagań przeniesiono do przestrzeni wirtualnej. Tegoroczna edycja to impreza w tradycyjnym wydaniu.

„Bitwa Regionów, to ważny konkurs. Pozwala na promowanie dziedzictwa kulturowego. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy gościć KGW współzawodniczące w konkursie na etapie powiatowym – mówi wójt Czesław Pytlewski, gospodarz imprezy.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Podziękuj wolontariuszowi

Doceń koordynatora wolontariatu

95-lecie OSP w Łasiecznikach

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Zaprezentują lokalny folklor. Gminy w...

Gminne stoiska podczas święta w tym roku czynne...

Truskawka w roli głównej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA