Duet Anna Kłosińska – Jolanta Barska dostarczył, w ostatnich tygodniach, kibicom sportu w mieście ogromnych powodów do radości.

Duet Anna Kłosińska – Jolanta Barska dostarczył, w ostatnich tygodniach, kibicom sportu w mieście ogromnych powodów do radości. (fot. Jacek Kłosiński)

Lekkoatletka UKS Vis Skierniewice, Anna Kłosińska, podczas odbywających się w miejscowości Cali, w Kolumbii Mistrzostw Świata Juniorów U20 zajęła 11. miejsce w finale konkursu trójskoku. Podopieczna Jolanty Barskiej była jedyną Polką w finale i jedną z sześciu Europejek. Bez wątpienia to największy sukces młodej lekkoatletki.

Lekkoatletyczne 19. Mistrzostwa Świata U20 odbywały się w pierwszym tygodniu sierpnia (1-6.08) w miejscowości Cali w Kolumbii.

Skierniewiczanka w piątek (5.08) uzyskała rezultat 13.11 m, który był siódmym wynikiem kwalifikacji i zapewnił Ani miejsce w finale. Z rywalizacji z rezultatem 12.74 m odpadła Anna Rugowska. Awans do grona najlepszych dawał rezultat 12.95 m.

Przed północą polskiego czasu, w sobotę (6.08) Ania stanęła do zmagań w finale, w którym znalazło się 12 najlepszych trójskoczkiń na świecie w kategorii U20.

Życiowe wyniki rywalek nie pozwalały na zbyt daleko idący optymizm, ale fakt, że poczynania młodej skierniewiczanki można było śledzić na antenie TVP Sport wywoływał dodatkowe emocje.

W finale wynik 12.69 m nie dał awansu do najlepszej ósemki.

Podopieczna Jolanty Barskiej była jedyną Polką w finale i jedną z sześciu Europejek. Bez wątpienia to największy sukces młodej lekkoatletki. Awans do finału mistrzostw świata to kolejny ogromny sukces duetu Anna Kłosińska – Jolanta Barska.

Dla Ani sezon 2022 jest bardzo udany. Po zimowych medalach halowych mistrzostw Polski, złocie w trójskoku i brązie w skoku w dal przyszło złoto mistrzostw Polski juniorów U20 w trójskoku i fantastyczny rekord życiowy 12.91 m.

Tydzień później w Mariborze (Słowenia), w reprezentacyjnym debiucie, w rywalizacji z rówieśnikami z: Czech, Węgier, Słowacji oraz Słowenii podopieczna Jolanty Barskiej wygrała konkurs trójskoku z kolejną życiówką 13.14 m i zdobyła minimum uprawniające ją do startu w mistrzostwach świata w Kolumbii.

Przed skierniewiczanką świetlana przyszłość. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery młodej lekkoatletki.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (11.08) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA