Czy do Kowies powróci komisariat?

(fot. KMP Skierniewice)

Od blisko 20 lat w gminie Kowiesy nie ma policyjnego komisariatu. Niebawem jednak sprawa może się zmienić, ponieważ powstała propozycja przywrócenia jednostki. W tej sprawie odbyły się już konsultacje społeczne.

Tymczasowy gabinet wójta gminy Kowiesy znajduje się w jednym z pomieszczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To rozwiązanie na czas gruntownych remontów, która mają miejsce w urzędzie gminy. Kilkanaście lat temu w tym samym pomieszczeniu mieścił się komisariat policji.

Niewykluczone, że w niedalekim czasie komisariat policji znów pojawi się w Kowiesach. Komenda wojewódzka w Łodzi zaproponowała przywrócenie części komisariatów na terenie całego województwa łódzkiego. W tym temacie przeprowadzono już także kilka rozmów w tej kwestii.

– Rozmawiałem na ten temat z komendantem Dworakiem, który potwierdził, że pojawiają się takie pomysły. Na razie jednak nie padają żadne konkrety – mówi Jarosław Pepka, wójt gminy Kowiesy.

Z pewnością temat został już przeanalizowany pod kątem kilku aspektów. Pierwszy z nich to kwestia położenia, a gminę przecina ekspresowa trasa S8. Z racji liczby zdarzeń drogowych policyjna drogówka mogłaby szybciej docierać na miejsce wypadku bądź też kolizji. Druga sprawa to kwesta spraw kryminalnych. Pod tym kątem ma zostać przeprowadzona wnikliwa analiza, ile zgłoszeń pojawiło się w ostatnim czasie na terenie gminy.

Chciałbym, aby w temacie przywrócenia komisariatu wypowiedzieli się mieszkańcy naszej gminy. Czy to na pewno zwiększy poczucie ich bezpieczeństwa?

Jarosław Pepka, wójt gminy Kowiesy

W poprzednim tygodniu w Woli Pękoszewskiej odbyło się specjalnie dedykowane spotkanie z mieszkańcami w sprawie przywrócenia komisariatu policyjnego. Na zebraniu pojawili się zaproszeni sołtysi, a także radni. Jednak liczba samych mieszkańców nie była duża.

– To z pewnością nie jest dobry moment na tego typu spotkania. W tej chwili mieszkańcy mają dużo ważniejsze sprawy na głowie. Rozpoczęły się żniwa, spora część dogląda swych sadów. Do tego mamy wakacje, a to czas urlopowy – wyjaśnia Jarosław Pepka, wójt gminy Kowiesy.

Być może zebranie zostanie powtórzone jesienią, aby większa część mieszkańców mogła wypowiedzieć się we wspomnianym temacie.

Na pewno pozostaje także sprawa udostępnienia samego lokalu. Gmina nie ukrywa, że ma kilka możliwości. W pierwszej kolejności wskazywana jest nieruchomość znajdująca się w Kowiesach, sąsiadująca z Bankiem Spółdzielczym.

– Sam lokal nie powinien sprawiać nam żadnego kłopotu. Jednak musimy pamiętać,  że gmina nie dołoży do przywrócenia komisariatu ani złotówki, dlatego muszą znaleźć się pieniądze z ministerstwa – zastrzega wójt gminy Kowiesy.

Aktualnie na terenie gminy służbę sprawuje dzielnicowy, który podlega pod teren bolimowski.

– Mogę potwierdzić, że prowadzone są wstępne rozmowy na temat odtworzenia, ale na dalsze działania trzeba będzie jeszcze poczekać – mówi Magdalena Studniarek, rzecznik prasowy Miejskiej Komendy Policji w Skierniewicach.

Na chwilę obecną nie pojawiają się żadne konkretne terminy, kiedy komisariat w Kowiesach mógłby zostać przywrócony. W 2022 roku sprawa nie zostanie rozwiązana. Realnie podaje się kolejny rok, ale też nie wiadomo, czy jest szansa w pierwszym półroczu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Nowa inwestycja zmieni oblicze regionu