Nowe mundury, a także hełmy otrzymały ochotnicze straże pożarne z gminy Skierniewice. Do podpisania umów oraz przekazania sprzętu doszło w hali sportowej w Sierakowicach Prawych.

Siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy Skierniewice otrzymało komplety nowoczesnych mundurów strażackich. Dodatkowo każda jednostka otrzymała po cztery hełmy. Druhowie nie ukrywali zadowolenia.
 

Cieszymy się, że możemy pomagać i rozwijać nasze ochotnicze straże, które wykonują niezwykle ważną pracę dla naszej lokalnej społeczności. Wierzę, że ten sprzęt będzie służył i ułatwi pracę w wielu przypadkach.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice

Pieniądze na sprzęt udało się pozyskać z Funduszu Sprawiedliwości. Całkowita kwota wyniosła 100 tys. złotych. Mundury poświęcił ksiądz Andrzej Kępka, administrator w parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej.

Nowe, profesjonalne mundury to przede wszystkim bezpieczeństwo, nowe mundury to przede podnoszenie standardów, ale także kwestia przyciągania młodzieży do działań w ochotniczych strażach.

Tadeusz Grotkowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej


Druhowie zgodnie przyznają, że sprzęt jest potrzebny i z pewnością w pełni zostanie wykorzystany.


KOLEJNE AUTA STRAŻACKIE W GMINIE
Oprócz wspomnianego sprzętu jeszcze w tym roku w dwóch jednostkach pojawią się także nowe pojazdy. Na przełomie sierpnia i września dojdzie do przekazania ciężkiego auta marki mercedes. Aktualnie pojazd znajduje się na stanie Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, który docelowo znajdzie się w garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaznej.

Termin przekazania uzależniony jest od otrzymania przez PSP nowego ciężkiego pojazdu.

– Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu przekazania. Nawet jeśli nasza jednostka otrzyma nowy pojazd to nie dojdzie od razu do przekazania, ponieważ nowe auto musimy odpowiednio przygotować, a także przeszkolić załogę. Realny czas to jesień tego roku – tłumaczy Bartłomiej Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

Warto odnotować, że jest to jedne z etapów przygotowania jednostki do włączenia w Krajowy System Ratunkowo-Gaśniczy, który przewidziany jest za kilka lat.

Przypomnijmy, że w tym roku doszło już do jednego przekazania auta w gminie Skierniewice. Również ciężki pojazd otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Miedniewicach.

To nie koniec dobrych wiadomości ze świata ochotniczych straży w gminie Skierniewice. Lekki wóz marki volkswagen crafter do końca roku ma pojawić się w strażnicy OSP Samice. Auto zostało pozyskanie za kwotę 441 tys. złotych z czego 170 tys. złotych wynosi promesa od wojewody.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

gm.Skierniewice

Zadebiutował sąsiedzki grill w Miedniewicach

To już szósta Dycha z hakiem

Przywitali szkołę z nowym dyrektorem

Po dożynkach, czas na inscenizację w Beleniu

OSP Maków najlepsza w powiecie

Społeczny strażnik walczy ze śmieciarzami

Dożynki powiatowe 2022: Gwiazdy estrady

Dożynki powiatowe 2022: Przegląd artystyczny

Dożynki powiatowe 2022: Korowód ulicami Głuchowa

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA