Nową odsłonę projektu miasta skupionego na potrzebach mieszkanek Skierniewic, przedstawiły na konferencji prasowej (21.07) Barbara Widulińska z miejskiego ratusza oraz Anna Walczak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki.

Nową odsłonę projektu miasta skupionego na potrzebach mieszkanek Skierniewic, przedstawiły na konferencji prasowej (21.07) Barbara Widulińska z miejskiego ratusza oraz Anna Walczak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

12 sierpnia w CKiS odbędzie się casting Miss Skierniewic – Miasto Kobiet. Finalistki, które zakwalifikują się do konkursu powalczą o nagrody i wystąpią 10 września na scenie podczas 45. SŚKOiW. Najlepsze będą reprezentować miasto w półfinale Miss Polonia.

Casting odbędzie się o godz. 18.00 w atrium CKiS. Organizatorzy czekają na panie w wieku 16-25 lat. W tym roku  I i II Miss Skierniewic zakwalifikują się do półfinału Miss Polonia, a zwyciężczyni stanie się ambasadorką Miasta Skierniewice. Finalistki zaprezentują się na scenie głównej podczas największej miejskiej imprezy już 10 września.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie zainteresowane panie, bez względu na miejsce zameldowania, jedynym ograniczeniem – jak słyszymy, może być wiek kandydatki.

Wybory Miss mają przyciągnąć młode dziewczyny nie tylko atrakcyjnym nagrodami, czy oprawą artystyczną, przede wszystkim – jak przekonują organizatorzy – mają szansę stać się przestrzenią do dyskusji o problemach i potrzebach młodych kobiet, dla nich samych początkiem przygody. Miss Skierniewic będzie przez najbliższy rok ambasadorką miasta.

– Bardzo nam zależy, byśmy skutecznie dotarli do najtrudniejszej grupy społecznej. Chcemy, by ludzie młodzi zaangażowali się w życie miasta, byśmy celniej mogli odpowiadać na ich potrzeby. Sądzę, że Miss Skierniewic będzie narzędziem, które ułatwi nam to zadanie – mówi dyrektor CKiS Anna Walczak.

Dwie widoczne zmiany nowej odsłony wyborów najpiękniejszej jest po pierwsze nowa nazwa – nie Kwiat a Miss Skierniewic oraz znaki graficzne tworzące nową markę. Jest jeszcze zmiana fotografa, który towarzyszyć będzie przygotowaniom młodych kobiet do konkursu. 

Partnerem miasta w projekcie ma być Magda Rdest-Nowak, nie jak w minionych latach Zbigniew Gradowski. Najwyższą jakość projektu zapewni Monika Kotowska, szefowa Akademii Tańca 4-20. To ona pomoże przyszłym miss poczuć się pewnie, nabrać samoświadomości, nauczy poruszać w świetle reflektorów. W końcu to Monika Kotowska zadba o choreografię widowiska, które ma się odbyć drugiego dnia Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw na głównej scenie w rynku.

Filozofię towarzyszącą organizacji konkursu wyłożyła Barbara Widulińska: – Chcemy, żeby ten projekt ewoluował, nie sprowadzał się jedynie do zdjęć i tego, że pokazujemy dziewczyny na scenie. Chcemy, żeby dziewczyny miały coś więcej do powiedzenia.

O rozstaniu się ze Zbigniewem Gradowskim organizatorze mówią niewiele. 

Zbigniew Gradowski, pomysłodawca i organizator wyborów Kwiatu Skierniewic, czyli piękności kolejnych edycji święta o nowym projekcie w mieście mówi: – Pozwolę sobie na pewne sprostowania i uzupełnienia. Zarówno Kwiat Skierniewic 2022, jak i Miss Skierniewic zostaną wybrane podczas Święta Kwiatów, oczywiście nie w tym samym czasie i miejscu. Kwiat Skierniewic nie zmienił organizatora, jest nim jak dotychczas Agencja Estet. Skierniewicki ratusz nie przejmuje konkursu, tylko organizuje swój o formule nie tak znowu innej od dotychczasowych wyborów – mówi fotografik, dokumentujący życie miasta.

Jak słyszymy: – Przy rozmowach o tegorocznych wyborach, „kością niezgody”  było to kto ma robić zdjęcia dziewczyn. Forsowany był scenariusz fotografa kobiety, ja uważałem, że wyjściem z sytuacji byłoby fotografowanie moje w połączeniu z proponowaną fotografką. Co do wprowadzania nowych elementów, nie byłem i nie jestem przeciw. Angażowanie dziewczyn w różne formy promocji było wcześniej brane pod uwagę, ale Ratusz z tej możliwości szczególnie nie korzystał – wyjaśnia Gradowski.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ja 1 5 miesięcy temu

  I znowu znajomi Królika dostają fuchy a zasłużeni idą w odstawkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS