Nową odsłonę projektu miasta skupionego na potrzebach mieszkanek Skierniewic, przedstawiły na konferencji prasowej (21.07) Barbara Widulińska z miejskiego ratusza oraz Anna Walczak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki.

Nową odsłonę projektu miasta skupionego na potrzebach mieszkanek Skierniewic, przedstawiły na konferencji prasowej (21.07) Barbara Widulińska z miejskiego ratusza oraz Anna Walczak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

12 sierpnia w CKiS odbędzie się casting Miss Skierniewic – Miasto Kobiet. Finalistki, które zakwalifikują się do konkursu powalczą o nagrody i wystąpią 10 września na scenie podczas 45. SŚKOiW. Najlepsze będą reprezentować miasto w półfinale Miss Polonia.

Casting odbędzie się o godz. 18.00 w atrium CKiS. Organizatorzy czekają na panie w wieku 16-25 lat. W tym roku  I i II Miss Skierniewic zakwalifikują się do półfinału Miss Polonia, a zwyciężczyni stanie się ambasadorką Miasta Skierniewice. Finalistki zaprezentują się na scenie głównej podczas największej miejskiej imprezy już 10 września.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie zainteresowane panie, bez względu na miejsce zameldowania, jedynym ograniczeniem – jak słyszymy, może być wiek kandydatki.

Wybory Miss mają przyciągnąć młode dziewczyny nie tylko atrakcyjnym nagrodami, czy oprawą artystyczną, przede wszystkim – jak przekonują organizatorzy – mają szansę stać się przestrzenią do dyskusji o problemach i potrzebach młodych kobiet, dla nich samych początkiem przygody. Miss Skierniewic będzie przez najbliższy rok ambasadorką miasta.

– Bardzo nam zależy, byśmy skutecznie dotarli do najtrudniejszej grupy społecznej. Chcemy, by ludzie młodzi zaangażowali się w życie miasta, byśmy celniej mogli odpowiadać na ich potrzeby. Sądzę, że Miss Skierniewic będzie narzędziem, które ułatwi nam to zadanie – mówi dyrektor CKiS Anna Walczak.

Dwie widoczne zmiany nowej odsłony wyborów najpiękniejszej jest po pierwsze nowa nazwa – nie Kwiat a Miss Skierniewic oraz znaki graficzne tworzące nową markę. Jest jeszcze zmiana fotografa, który towarzyszyć będzie przygotowaniom młodych kobiet do konkursu. 

Partnerem miasta w projekcie ma być Magda Rdest-Nowak, nie jak w minionych latach Zbigniew Gradowski. Najwyższą jakość projektu zapewni Monika Kotowska, szefowa Akademii Tańca 4-20. To ona pomoże przyszłym miss poczuć się pewnie, nabrać samoświadomości, nauczy poruszać w świetle reflektorów. W końcu to Monika Kotowska zadba o choreografię widowiska, które ma się odbyć drugiego dnia Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw na głównej scenie w rynku.

Filozofię towarzyszącą organizacji konkursu wyłożyła Barbara Widulińska: – Chcemy, żeby ten projekt ewoluował, nie sprowadzał się jedynie do zdjęć i tego, że pokazujemy dziewczyny na scenie. Chcemy, żeby dziewczyny miały coś więcej do powiedzenia.

O rozstaniu się ze Zbigniewem Gradowskim organizatorze mówią niewiele. 

Zbigniew Gradowski, pomysłodawca i organizator wyborów Kwiatu Skierniewic, czyli piękności kolejnych edycji święta o nowym projekcie w mieście mówi: – Pozwolę sobie na pewne sprostowania i uzupełnienia. Zarówno Kwiat Skierniewic 2022, jak i Miss Skierniewic zostaną wybrane podczas Święta Kwiatów, oczywiście nie w tym samym czasie i miejscu. Kwiat Skierniewic nie zmienił organizatora, jest nim jak dotychczas Agencja Estet. Skierniewicki ratusz nie przejmuje konkursu, tylko organizuje swój o formule nie tak znowu innej od dotychczasowych wyborów – mówi fotografik, dokumentujący życie miasta.

Jak słyszymy: – Przy rozmowach o tegorocznych wyborach, „kością niezgody”  było to kto ma robić zdjęcia dziewczyn. Forsowany był scenariusz fotografa kobiety, ja uważałem, że wyjściem z sytuacji byłoby fotografowanie moje w połączeniu z proponowaną fotografką. Co do wprowadzania nowych elementów, nie byłem i nie jestem przeciw. Angażowanie dziewczyn w różne formy promocji było wcześniej brane pod uwagę, ale Ratusz z tej możliwości szczególnie nie korzystał – wyjaśnia Gradowski.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ja 1 miesiąc temu

  I znowu znajomi Królika dostają fuchy a zasłużeni idą w odstawkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kobieta

Zaczęło się od tego, że chciała być aktorką

Maja Sokołowska została Miss Polonia Skierniewic

Za kulisami konkursu Miss Skierniewic

Ki czort zamieszkał na Górskiej w Makowie?

Frydrychów 16. Ten adres warto zapamiętać

Wielkie serc poruszenie. Pani Jadzia jest już w...

Frymuśne fidrygałki Justyny Paprockiej

Znamy jedenaście kandydatek do tytułu Miss...

Posikałam się ze śmiechu. Ani to urocze, ani...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA