Jurorzy, którzy decydowali (12.08) o tym, które panie wystąpią w finale wyborów Miss Skierniewic’22, zadbali, by kandydatki podczas castingu nie stresowały się ponad miarę. Zespół pracowała w składzie: Ilona Paluchowska, kierownik działu impresariatu CKiS w Skierniewicach; specjalista ds. edukacji artystycznej CKiS Iga Radomska; Monika Kotowska, choreografka, kierowniczka Akademii Tańca 4-20; Magda Rdest-Nowak, fotograficzka ze Skierniewic; Paulina Wodnicka, redaktor naczelna radia RSC; przedsiębiorczyni Ewa Sadowska – właścicielka salonu fryzjerskiego „Pasja” oraz jedyny w tym gronie mężczyzna – Konrad Sala z wydziału promocji miejskiego ratusza.

Jurorzy, którzy decydowali (12.08) o tym, które panie wystąpią w finale wyborów Miss Skierniewic’22, zadbali, by kandydatki podczas castingu nie stresowały się ponad miarę. Zespół pracowała w składzie: Ilona Paluchowska, kierownik działu impresariatu CKiS w Skierniewicach; specjalista ds. edukacji artystycznej CKiS Iga Radomska; Monika Kotowska, choreografka, kierowniczka Akademii Tańca 4-20; Magda Rdest-Nowak, fotograficzka ze Skierniewic; Paulina Wodnicka, redaktor naczelna radia RSC; przedsiębiorczyni Ewa Sadowska – właścicielka salonu fryzjerskiego „Pasja” oraz jedyny w tym gronie mężczyzna – Konrad Sala z wydziału promocji miejskiego ratusza. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Wśród pań, które dostały się do finału, jest ubiegłoroczny Wice Kwiat Skierniewic i Kwiat Internetu, są dziewczyny, które profesjonalnie zajmują się modelingiem lub biorą udział w pokazach, sesjach zdjęciowych, teledyskach. Wszystkie powtarzają: – Chcemy nabyć pewności siebie. Jako ambasadorki miasta chcą walczyć z hejtem w internecie i prowincjonalnością Skierniewic.

Studentki prawa i medycyny, trenerki osobiste, specjalistka IT, modelka – jedenaście pań zakwalifikowało się do finału Miss Skierniewic’22. Jak informują organizatorzy, w sumie chęć udziału w castingu w konkursie zadeklarowały 22 dziewczyny, siedem na selekcję nie dotarło.

Pytane, czego oczekują po udziale w konkursie, wszystkie mówiły – „nabrania pewności siebie”.

Weronika (22 l.) ze Skierniewic i Ada (25 l.) spod Łowicza brały udział w wyborach Kwiatu Skierniewic w ubiegłym roku. Weronika zdobyła tytuł Wice Kwiatu Skierniewic, była też ulubienicą użytkowników Internetu. Ada wie, jak szczególnym doświadczeniem jest występ na scenie. „Wziąć udział w konkursie miss” to jeden z celów, które wpisała na listę priorytetów – projektów do realizacji na ten rok. Mówi: – Pragnę nabrać jeszcze większej pewności siebie. Brałam udział w takim konkursie, było to w okresie pandemii, mam wrażenie, że w związku z tym emocje i wyzwania, które daje tegoroczny konkurs, gdzieś wtedy mnie ominęły. Chcę wystąpić na scenie, to byłoby nowe, wyjątkowe doświadczenie. Lubi światła reflektorów, bierze udział w sesjach zdjęciowych, wystąpiła w kilku teledyskach zespołów disco polo.

Julia ma 24 lata. Mówi: – Na casting przyszłam dla przygody, chciałam zrobić coś nowego. Na co dzień modeluje… twarze. Zajmuje się manualnymi terapiami odmładzania.

Karolina (20 l.) ze Skierniewic studiuje prawo. Wybór kierunku studiów przyszedł naturalnie: – Od dziecka oglądałem program sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Interesuje się sportem i modelingiem, ale – jak podkreśla – „wybory są pierwszym poważnym spotkaniem z tym światem”. Wcześniej brała udział w sesjach zdjęciowych. Na co dzień jest trenerką personalną.

Jedną z najmłodszych finalistek jest osiemnastoletnia Amelia z Podtrzcianny. Amelia interesuje się motoryzacją, marzy o medycynie. Jak widziałaby się w roli ambasadorki miasta?

– Byłoby to poważne zobowiązanie i ogromna odpowiedzialność. Jestem przekonana, że poradziłaby sobie z nim. Na co dzień bywa, że zajmuję się małymi dziećmi mojego brata. Nauczyłam się w ten sposób, jak przekazywać dobre zasady młodszym – mówi.

Weronika Czarnek, związana z harcerstwem, studentka medycyny podkreśla, że udział w konkursie to dla niej wielka przygoda. Bywa zmęczona małomiasteczkowością Skierniewic, ale jest przekonana, że ambasadorka miasta powinna zmierzyć się z uprzedzeniami i ograniczeniami, które podcinają młodym skrzydła. Pełna optymizmu mówi: – Trzeba walczyć z rozlewającym się w internecie hejtem.

Malwina Olczyk przyznaje, że Skierniewice bywają dla młodych „przyciasne”, ale właśnie w tej przestrzeni widzi pole do działania dla przyszłej ambasadorki miasta. Tancerka i zawodowa modelka przekonuje, że występ w konkursie to kolejny krok dla niej i pewno innych startujących, do samoakceptacji.

(fot. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach)

(fot. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach)


O tytuł Miss Skierniewic i miano Ambasadorki Miasta powalczą: Weronika Bajołek, Weronika Czernek, Amelia Gorzelak, Natalia Grzelak, Adrianna Grzywacz, Karolina Gwadera, Malwina Olczyk, Paulina Rewcio, Maja Sokołowska, Wiktoria Maria Wojnarowska, Julia Wójcik.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kobieta

Sztuka tworzenia garderoby

Biały ideał

Moda w orientalnym stylu

Inseminacja domaciczna sposobem na niepłodność

TEN DZIEŃ!

Gdzie najlepiej na wyjechać na wakacje w 2023

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA