Jurorzy, którzy decydowali (12.08) o tym, które panie wystąpią w finale wyborów Miss Skierniewic’22, zadbali, by kandydatki podczas castingu nie stresowały się ponad miarę. Zespół pracowała w składzie: Ilona Paluchowska, kierownik działu impresariatu CKiS w Skierniewicach; specjalista ds. edukacji artystycznej CKiS Iga Radomska; Monika Kotowska, choreografka, kierowniczka Akademii Tańca 4-20; Magda Rdest-Nowak, fotograficzka ze Skierniewic; Paulina Wodnicka, redaktor naczelna radia RSC; przedsiębiorczyni Ewa Sadowska – właścicielka salonu fryzjerskiego „Pasja” oraz jedyny w tym gronie mężczyzna – Konrad Sala z wydziału promocji miejskiego ratusza.

Jurorzy, którzy decydowali (12.08) o tym, które panie wystąpią w finale wyborów Miss Skierniewic’22, zadbali, by kandydatki podczas castingu nie stresowały się ponad miarę. Zespół pracowała w składzie: Ilona Paluchowska, kierownik działu impresariatu CKiS w Skierniewicach; specjalista ds. edukacji artystycznej CKiS Iga Radomska; Monika Kotowska, choreografka, kierowniczka Akademii Tańca 4-20; Magda Rdest-Nowak, fotograficzka ze Skierniewic; Paulina Wodnicka, redaktor naczelna radia RSC; przedsiębiorczyni Ewa Sadowska – właścicielka salonu fryzjerskiego „Pasja” oraz jedyny w tym gronie mężczyzna – Konrad Sala z wydziału promocji miejskiego ratusza. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Wśród pań, które dostały się do finału, jest ubiegłoroczny Wice Kwiat Skierniewic i Kwiat Internetu, są dziewczyny, które profesjonalnie zajmują się modelingiem lub biorą udział w pokazach, sesjach zdjęciowych, teledyskach. Wszystkie powtarzają: – Chcemy nabyć pewności siebie. Jako ambasadorki miasta chcą walczyć z hejtem w internecie i prowincjonalnością Skierniewic.

Studentki prawa i medycyny, trenerki osobiste, specjalistka IT, modelka – jedenaście pań zakwalifikowało się do finału Miss Skierniewic’22. Jak informują organizatorzy, w sumie chęć udziału w castingu w konkursie zadeklarowały 22 dziewczyny, siedem na selekcję nie dotarło.

Pytane, czego oczekują po udziale w konkursie, wszystkie mówiły – „nabrania pewności siebie”.

Weronika (22 l.) ze Skierniewic i Ada (25 l.) spod Łowicza brały udział w wyborach Kwiatu Skierniewic w ubiegłym roku. Weronika zdobyła tytuł Wice Kwiatu Skierniewic, była też ulubienicą użytkowników Internetu. Ada wie, jak szczególnym doświadczeniem jest występ na scenie. „Wziąć udział w konkursie miss” to jeden z celów, które wpisała na listę priorytetów – projektów do realizacji na ten rok. Mówi: – Pragnę nabrać jeszcze większej pewności siebie. Brałam udział w takim konkursie, było to w okresie pandemii, mam wrażenie, że w związku z tym emocje i wyzwania, które daje tegoroczny konkurs, gdzieś wtedy mnie ominęły. Chcę wystąpić na scenie, to byłoby nowe, wyjątkowe doświadczenie. Lubi światła reflektorów, bierze udział w sesjach zdjęciowych, wystąpiła w kilku teledyskach zespołów disco polo.

Julia ma 24 lata. Mówi: – Na casting przyszłam dla przygody, chciałam zrobić coś nowego. Na co dzień modeluje… twarze. Zajmuje się manualnymi terapiami odmładzania.

Karolina (20 l.) ze Skierniewic studiuje prawo. Wybór kierunku studiów przyszedł naturalnie: – Od dziecka oglądałem program sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Interesuje się sportem i modelingiem, ale – jak podkreśla – „wybory są pierwszym poważnym spotkaniem z tym światem”. Wcześniej brała udział w sesjach zdjęciowych. Na co dzień jest trenerką personalną.

Jedną z najmłodszych finalistek jest osiemnastoletnia Amelia z Podtrzcianny. Amelia interesuje się motoryzacją, marzy o medycynie. Jak widziałaby się w roli ambasadorki miasta?

– Byłoby to poważne zobowiązanie i ogromna odpowiedzialność. Jestem przekonana, że poradziłaby sobie z nim. Na co dzień bywa, że zajmuję się małymi dziećmi mojego brata. Nauczyłam się w ten sposób, jak przekazywać dobre zasady młodszym – mówi.

Weronika Czarnek, związana z harcerstwem, studentka medycyny podkreśla, że udział w konkursie to dla niej wielka przygoda. Bywa zmęczona małomiasteczkowością Skierniewic, ale jest przekonana, że ambasadorka miasta powinna zmierzyć się z uprzedzeniami i ograniczeniami, które podcinają młodym skrzydła. Pełna optymizmu mówi: – Trzeba walczyć z rozlewającym się w internecie hejtem.

Malwina Olczyk przyznaje, że Skierniewice bywają dla młodych „przyciasne”, ale właśnie w tej przestrzeni widzi pole do działania dla przyszłej ambasadorki miasta. Tancerka i zawodowa modelka przekonuje, że występ w konkursie to kolejny krok dla niej i pewno innych startujących, do samoakceptacji.

(fot. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach)

(fot. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach)


O tytuł Miss Skierniewic i miano Ambasadorki Miasta powalczą: Weronika Bajołek, Weronika Czernek, Amelia Gorzelak, Natalia Grzelak, Adrianna Grzywacz, Karolina Gwadera, Malwina Olczyk, Paulina Rewcio, Maja Sokołowska, Wiktoria Maria Wojnarowska, Julia Wójcik.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kobieta

Zaczęło się od tego, że chciała być aktorką

Maja Sokołowska została Miss Polonia Skierniewic

Za kulisami konkursu Miss Skierniewic

Ki czort zamieszkał na Górskiej w Makowie?

Frydrychów 16. Ten adres warto zapamiętać

Wielkie serc poruszenie. Pani Jadzia jest już w...

Frymuśne fidrygałki Justyny Paprockiej

Dziś casting kandydatek na Miss Skierniewic’22 ...

Posikałam się ze śmiechu. Ani to urocze, ani...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA