Kobieta

z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2022 | 10:05 komentarzy 1
Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zapowiadało tragedii, która spadła na tę piękną kobietę i jej rodzinę.

Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zapowiadało tragedii, która spadła na tę piękną kobietę i jej rodzinę. (fot. archiwum rodzinne Jadwigi Błędowskiej)

Choroba spadła nagle, jak to zwykle bywa, nikt nie jest na to przygotowany. U 53-letniej Jadwigi z Woli Makowskiej rozpoznano glejaka mózgu. Po pierwszej operacji wydawało się, że kobieta wraca do zdrowia, ale guz zaczął odrastać. Rodzina usłyszała: „pacjentka nie rokuje”.

Kiedy córka pani Jadzi zwróciła się do internautów o pomoc w zbiórce pieniędzy na operację, wydawało się, że to niemożliwe, żeby w ciągu sześciu dni zebrać 100 tys. złotych. Ta kwota była warunkiem, żeby ją wykonać w jedynej prywatnej klinice, która podjęła  się przeprowadzić tę skomplikowaną operację.

Ruszyła zbiórka na siepomaga.pl, Małgosia Pokora, która pomogła już w wielu akcjach charytatywnych, znów uruchomiła stronę licytacyjną, mieszkańcy rodzinnej miejscowości pani Jadwigi – Wola Makowska, natychmiast skrzyknęli się, żeby pomagać. Cała gmina rozsyłała do znajomych informację o pilnej potrzebie zgromadzenia pieniędzy. Już trzeciego dnia zbiórki na koncie była połowa potrzebnej kwoty, ale jak wiadomo ta pierwsza połowa jest zawsze łatwiejsza.

– Zbiórka odbyła się też w naszej miejscowości, skąd pochodzi pani Jadzia, zresztą mieszka kilka domów ode mnie – mówi Joanna Filipek, radna z Woli Makowskiej. – Druhowie z naszej OSP bardzo chcieli coś zrobić, przyłączyli się radni sołeccy i ja. Strażacy jeździli wozem strażackim po Woli i Sielcach i zbierali datki do puszek. To było niesamowite uczucie, kiedy mieszkańcy wychodzili przed dom i czekali na strażaków, żeby wrzucić pieniądze do puszek. To nie były małe kwoty, 200, 300, a nawet 500 złotych, tyle przekazywali, żeby pomóc pani Jadzi. Jeden z mieszkańców nie zdążył, kiedy strażacy przejeżdżali koło niego, to dogonił ich własnym autem, żeby tylko do zbiórki się dorzucić.

W ten sposób na konto siepomaga.pl wpłynęło 13 900 złotych. Kwota na koncie rosła, wpłat przybywało, rodzina z zapartym tchem śledziła postępy. Poszło błyskawicznie, bo już w sobotę przyszła ta najważniejsza wiadomość – jest cała kwota. Pani Jadzia pojechała już w niedzielę do szpitala. I to jest informacja, na którą czekała cała rodzina.  

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie Skierniewic" z 25 sierpnia.     

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Xyz 1 ponad rok temu

  Proszę również wspomnieć o Karolinie Stopińskiej, która również brała czynny udział w grupie z licytacjami :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Makowskie Centrum Kultury otwarte

W hołdzie bohaterskiemu mieszkańcowi Jacochowa

Rodzinny rajd rowerowy po ziemi makowskiej

Termin wydania decyzji dla Agaris przesunięty

Sołeckie dożynki na wesoło

Łódzkie na PLUS

Kolorowy odpust w Pszczonowie

Nawałnica w powiecie. Nie było poszkodowanych

Niedziela na sportowo. Pszczonowianie wiedzą, co...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA