Reprezentacja Polski, w składzie której była Natalia (w środku), pokonała faworyta turnieju i zdobyła złoto.

Reprezentacja Polski, w składzie której była Natalia (w środku), pokonała faworyta turnieju i zdobyła złoto. (fot. PZK)

Natalia Klimczyk może pochwalić się kolejnym międzynarodowym sukcesem. Zawodniczka LUKS Olympic Słupia znalazła się w mistrzowskim składzie reprezentacji Polski, która rozegrała wyśmienity turniej w Maroko.

Polska została mistrzem IKF World Beach Korfball Championship 2022. Co ciekawe nawet tuż przed mistrzostwami nikt nie stawiał na to, że Polska może wygrać tę rywalizację.

– Nikt się tego nie spodziewał, to zwycięstwo było dla nas miłym szokiem – mówi Natalia Klimczyk, świeżo upieczona mistrzyni świata. – Do tej pory Portugalia była najwyżej notowanym krajem w odmianie plażowej korfballu i była uznawana za faworyta.

Dwudniowe mistrzostwa świata odbywały się w Maroko 19-20 sierpnia. Do rywalizacji przystąpiło trzynaście drużyn. Choć korfball to wciąż niszowa dyscyplina sportu, to zyskuje coraz więcej zwolenników, a dzięki takim szkołom jak podstawówka w Słupi wciąż ma młode kadry, które przechodzą kolejne etapy szkolenia.

– Gram w korfball od 15 lat, wszystko zaczęło się w trzeciej klasie szkoły podstawowej w Słupi – wspomina Natalia. – Szłam śladami moich sióstr, które także grały w korfball. Pod skrzydłami Moniki Otyńskiej, która nadal jest moją trenerką, zdobywałam doświadczenia, zyskiwałam kolejne powołania. Najpierw d kadry juniorskiej, później do seniorskiej. Trzy lata temu grałam już w reprezentacyjnej kadrze Polski i wówczas zdobyliśmy trzecie miejsce w Pucharze Europy. Mistrzostwo świata to dla mnie coś niesamowitego, wspaniałe osiągniecie i ogromna satysfakcja.

Więcej o sukcesie w papierowym wydaniu "Głosu" z 1 września.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA