Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2022 | 20:55 komentarzy 1
Mateusz Matusiak ze Zgierza wygrał Cross Triathlon Skierniewicki.

Mateusz Matusiak ze Zgierza wygrał Cross Triathlon Skierniewicki. (fot. Adam Michalski)

Mateusz Matusiak ze Zgierza wygrał Cross Triathlon Skierniewicki. Wydarzenie odbyło się w niedzielę (4.09) nad Zalewem Zadębie. Rywalizacja toczyła się w kilku konkurencjach, sztafecie, duathlonie kids oraz indywidualnie.

Uczestnicy rywalizacji indywidualnej pokonali rowerem trasę 23 kilometrów. Następnie popłynęli kajakiem turystycznym dystans około 3,5 km, a całość zakończyli biegiem na odcinku 5 kilometrów.

Najszybciej wymagającą konkurencję pokonał Mateusz Matusiak ze Zgierza, który ukończył rywalizację w czasie 1:34:19. Drugi linię mety minął Maciej Modzelewski z Łowicza (1:36:33), a trzeci triumfator z minionych lat Robert Jasion (1:43:36). Łodzianka Marta Bukowska okazała się najlepsza wśród pań z czasem 1:52:29. Sklasyfikowano 24. osoby.

W sztafecie każdy z uczestników pokona swoją konkurencję, a najszybsza była ekipa SSB Sport Team w składzie Adam Zawiasa, Michał Zawiasa i Bartłomiej Pająk, którzy łącznie, by znaleźć się na mecie potrzebowali 1:30:45.

W duathlonie dzieci w różnych kategoriach wiekowych ścigały się najpierw na rowerach, a później biegiem. Start/meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były nad Zalewem Zadębie. Organizatorem zawodów był Oddział PTTK Szaniec w Skierniewicach.