Rywalizacja w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych 2022/2023 rozpoczęta. Wyłoniono pierwszych triumfatorów w ramach Indywidualnych Biegów Przełajowych.

Rywalizacja w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych 2022/2023 rozpoczęta. Wyłoniono pierwszych triumfatorów w ramach Indywidualnych Biegów Przełajowych. (fot. Adam Michalski)

Rywalizacja w ramach indywidualnych biegów przełajowych rozpoczęła cykl wydarzeń sportowych w roku szkolnym 2022/2023 organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Skierniewicach. Zmagania toczyły się na stadionie przy ulicy Tetmajera.

Rywalizacja w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych 2022/2023 rozpoczęła się w czwartek (15.09). Wyłoniono pierwszych triumfatorów, dzieci i młodzież walczyli o jak najwyższe miejsca i awanse do etapu rejonowego w ramach Indywidualnych Biegów Przełajowych. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, którzy startują w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) oraz uczniowie szkół średnich (Licealiada).

W biegu najstarszych uczestniczek, Licealiadzie, najszybsze były: Inez Sarna, (LO Prus), Anna Bibik (LO Prus) i Weronika Michalik (ZS nr 3), a wystartowało 20 dziewcząt. Wśród najstarszych chłopców najszybszy był Maciej Zając (ZS nr 3). Kolejne miejsca zajęli Michał Brzeziński (ZS nr 3) i Mateusz Przanowski (ZSZ nr 1), wystartowało 30 biegaczy.

Rywalizację dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy IV-VI) zdominowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. Wygrała Antonina Krzemińska, drugie miejsce zajęła Michalina Staniak, a trzecie Malina Nowakowska. Wystartowały 24 dziewczęta. Maciej Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 9 wygrał bieg chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Drugi był Jakub Krot (także SP nr 9), a trzeci Błażej Chałat (Sp nr 4). Wystartowało 22 zawodników.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) najlepsi byli Iga Banaś (SP nr 9) i Paweł Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 1. Kolejne miejsca wśród dziewcząt (25 uczestniczek) zajęły: Martyna Wieczorek z SP nr 1 i Amelia Skręta, także z Jedynki, w rywalizacji chłopców (29 zawodników) Dominik Seweryniak z SP nr 4 i Patryk Hurynowicz z SP nr 9.

Chłopcy w ramach Licealiady pokonali dystans 1500 metrów, w pozostałych kategoriach biegano 1000 metrów. Rywalizacja odbywała się na stadionie przy ulicy Tetmajera. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Skierniewicach przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

We wtorek (20.09), na stadionie przy ulicy Tetmajera odbędą się kolejne zawody z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego w Skierniewicach. Uczniowie szkół podstawowych i średnich wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W 2022 roku szkolną młodzież czekają jeszcze zmagania w lekkiej atletyce (szkoły średnie), badmintonie, pływaniu, piłce ręcznej, piłce siatkowej, szachach, tenisie stołowym i unihokeju. Zmagania w pozostałych dyscyplinach odbędą się w 2023 roku.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Kadeci Ósemki nadal niepokonani

Szkolna Liga Pływacka edycja 2022/2023

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA