z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2022 | 08:42 komentarzy 2
Zebrali pięć kontenerów śmieci. Brawo wy!

Akcja „Czysty las” ściągnęła do Jacochowa ponad 160 osób. Po zarejestrowaniu i zaopatrzeniu się w rękawiczki i worki, wszyscy ruszyli w las. To, co tam znaleźli powoduje, że refleksje z tej wycieczki nie są miłe.

Zadanie „Czysty las” zrealizowane. Wszystko dzięki pomysłodawcy, którym jest Robert Maciejak, radny gminy Maków. Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2022, zyskał akceptację głosujących i zyskał finansowanie. Jednak gdyby nie wolontariusze realizacja zadania nie byłaby możliwa.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy stawili się 3 września w Jacochowie – mówi Robert Korbeń. – Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania, bardzo mi miło, że chcieliście wziąć udział w tej akcji. Na szczególne podziękowania zasługuje Joanna Filipek, która jak zwykle bardzo aktywnie włączyła się w akcję, ale także była koordynatorem całego przedsięwzięcia.

Radna Asia ma tyle zapału i entuzjazmu w sobie, że z pewnością obdzieliłaby nim sporą grupę osób, gdyby tego potrzebowali. Ale do sprzątania lasu wszyscy przystąpili z wielką energią i wkrótce okazało się, że uczestnicy zebrali w sumie 30 ton śmieci.

– To chyba rekord – mówi Robert Korbeń. – Po kilku godzinach ciężkiej pracy, udało się oczyścić olbrzymi teren lasów w gminie Maków.

Stowarzyszenie Eko-Maków przy ogromnym wsparciu druhów OSP, leśników, myśliwych oraz wielu pracowitych wolontariuszy wysprzątało kawał gminy. Do pięciu kontenerów, oprócz butelek, folii i plastiku, trafiły także opony oraz odpady klasyfikowane jako gabaryty. Jako ostatni element zadania, w miejscach przeprowadzonego sprzątania, zostały ustawione tablice informacyjno-ostrzegawcze.

– Pracę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem. Była to doskonała okazja do integracji mieszkańców okolicznych wsi – mówi pomysłodawca akcji. – Mimo zmęczenia, wszyscy byli uśmiechnięci i dopytywali, kiedy powtórzymy akcję.

fot. Stowarzyszenie Eko-Maków

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Tyle 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ustawa śmieciowa miała zlikwidować śmieci w lasach. To chyba teraz śmieci po lasach powinni zbierać politycy, którzy ją wprowadzili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lilith 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dzieci sprzątają to, co wyrzucili ich rodzice. Przykre.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

75-lecie orkiestry dętej

Żądania mieszkańców są jasne – ma nie...

Kolumbijski węgiel dotarł do Skierniewic. Miasto...

Zegarki z lokalizacją, które pomagają ratować...

Baszta chce zdetronizować Gniazdo?

Zaczęło się od tego, że chciała być aktorką

Lokalni artyści pochwalili się swoimi dziełami

Sołtysi apelują do wójta i grożą blokadami...

Wiemy jak będą wyglądały wnętrza MCK

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA