z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2022 | 09:07 komentarzy 52
Produkcja Agaris to po prostu przetwarzanie kurzaka. Krótko mówiąc, to kurze kupy z zmieszane ze słomą. Setki ton nawozu daje efekt bomby odorowej dla mieszkających w pobliżu.

Produkcja Agaris to po prostu przetwarzanie kurzaka. Krótko mówiąc, to kurze kupy z zmieszane ze słomą. Setki ton nawozu daje efekt bomby odorowej dla mieszkających w pobliżu. (fot. Beata Pierzchała)

Obwieszczenie o rozbudowie zakładu Agaris Myco Poland postawiło na nogi niemal całą gminę. Sołtysi czterech sołectw natychmiast wystosowali wspólne pismo do wójta, w którym apelują o „podjęcie natychmiastowych, skutecznych działań, związanych z ograniczeniem smrodów i odorów”.

Zakład w ostatnim okresie pierwszą fazę produkcji (czyli tę śmierdzącą) robił nocami i w weekendy, wtedy kiedy organa kontroli śpią, a my mieszkańcy musimy to wąchać. Przez cały sierpień śmierdziało jak w szambie – przekonują w swoim piśmie sołtysi Makowa, Makowa Kolonii, Jacochowa i Woli Makowskiej. – Życie w bliskości zakładu stało się nie do wytrzymania. W dzień i w nicy nie można otworzyć okien, odczuwamy bóle głowy i nudności. Frustracja mieszkańców jest tak duża, że brak działań urzędów może doprowadzić do blokowania dróg dojazdowych.

Jak wynika z obwieszczenia, firma chce zmodernizować I fazę procesu technologicznego produkcji podłoża pod uprawę pieczarek. Właściciel zakładu planuje między innymi budowę 10 zadaszonych bunkrów (ustawionych po pięć naprzeciwko siebie), co – zdaniem inwestora – pozwoli na ograniczenie posadzki roboczej i „brudnej” przestrzeni.

Po rozmowie z mieszkańcami pismo do wójta zdecydowała się także napisać radna z Woli Makowskiej. 

– Mieszkańcy Woli Makowskiej, gdzie mieszkam, od lat narzekają na tę firmę, tymczasem zamiast poprawy sytuacji, jest naszym zdaniem coraz gorzej– mówi radna Joanna Filipek. – Apeluję do pana wójta, żeby podjął skuteczne działania w tym temacie. My, jako mieszkańcy, będziemy pisać protesty w tej sprawie. W obecnie prowadzonym postępowaniu także weźmiemy udział. Chcemy gremialnie wyrazić swoje oburzenie tą sytuacją. Plany firmy Agaris wyglądają tak, że mamy wrażenie, że chcą podwoić produkcję. Tego nie będzie można wytrzymać. Już teraz jest trudno.

– Nigdy nie mieliśmy w planach podwojenia produkcji – zapewnia Rafał Nawrocki. – Po wybudowaniu nowych silosów te stare zostaną zamknięte. Chcemy zmodernizować I fazę naszej produkcji. Modernizacja pozwoli na zmniejszenie powierzchni produkcyjnej, zakład będzie bardziej kompaktowy. Produkcja pozostanie na tym samym poziomie, nasze pozwolenia nie dają większych możliwości. Musimy się trzymać wyznaczonych norm. Modernizacja ma zmniejszyć dolegliwości odorowe.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 15 września.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

46Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Witam 46 ponad rok temuocena: 57% 

  Witam Wszystkich Mieszkańców, niestety poziom niektórych wpisów na tym forum zakrawa na obraźliwe , istnieją pewne kancelarie prawne które takim poziomem rozmowy magą się zainteresować i mam nadzieję że nikt nie będzie utrudniał w dostępie do tych obrażliwych komentarzy z tego forum i wyda Nick oraz kompleksowe wypowiedzi urągające tym ludziom co będą zainteresowane by zgłosić się do kancelarii prawnej w tej sprawie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janek S. 45 ponad rok temuocena: 17% 

  To nie był protest tylko nagranie TV efekt taki był że nie rozmawiamy tylko wynocha z Polski ,powiem tym co tak bronią jesteście zbrodniarzami zdrajcami kolaborantami najeźdźców z zachodu którzy kosztem mieszkańców ich zdrowia i rozwoju tych terenów pomagają uśmiercać Polaków,jak nie umiecie publicznie bronić przed zamknięciem to nie wypisujcie bzdur czy wam za to płacą?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkanka 44 ponad rok temuocena: 67% 

  I tak to Pan Janek podsumował działania - NIE ROZMAWIAMY. Osoby wciągnięte w całą tą szopkę niech sobie odpowiedzą na pytanie czy tak powinna wyglądać współpraca i czy tak powinni zachowywać się dorośli ludzie. Dla niezdecydowanych polecam resztę wypowiedzi Pana Janka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mała 43 ponad rok temuocena: 80% 

  Panie Janek aleś Pan popłynął... teraz to już nie był protest tylko nagranie?? aaa rozumiem nie wyszedł protest to zmieniamy retorykę i mówimy, że to nagranie ... no coż taka TV zobowiązuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janek S. 42 ponad rok temuocena: 20% 

  Trzeba było przyjść było bardzo dużo ludzi efekt taki brak decyzji na rozbudowę i zamykamy tak samo jak zakład na Rawce sposób prosty machina ruszyła prezesi pokazali niemoc oszuści Za dwa lata firma przestanie istnieć z taką produkcją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ania 41 ponad rok temu

  Ludzi było bardzo dużo ok 70 to dobry wynik bardzo dobry . przeciwników nie zauważyłam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkanka 40 ponad rok temuocena: 100% 

  Ludzi akurat to było bardzo mało. Dla mnie niemoc to pokazały osoby biorące udział w proteście. Zero argumentów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zaciekawiona 39 ponad rok temuocena: 100% 

  No i co wyszło z tego protestu? Są jakieś zapewnienia od władz firmy? Najpierw namawiacie nas do uczestnictwa a po proteście zero rzetelnych informacji. Ja nie mogłam być ze względu na pracę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkanka 38 ponad rok temuocena: 100% 

  Chyba dlatego cisza bo i chwalić nie ma się czym :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Do zaciekawiona 37 ponad rok temuocena: 100% 

  Brak postów chwalących działania na forum makow I u Pani Moniki K. Może świadczyć o paru rzeczach. Albo przyszlo mało ludzi na protest, albo wyjaśnienia zarządu firmy były wystarczające i przekonali oni protestujących albo prowokatorzy protestu mają ludzi w ******** i nie muszą o niczym informować. Żenuła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Witam 36 ponad rok temuocena: 100% 

  Witam wszystkich mieszkańców Gminy Maków , jak z forum wynika nie wszystkim ,, śmierdzi,, z okolicznego zakładu dlatego proszę nie wypowiadać się w imieniu wszystkich mieszkańcow tylko w swoim. Dlatego proszę nie dzielić społeczeństwa tylko łączyć i szukać kompromisu! Każdy płaci w tej Gminie podatki i oddycha tym samym powietrzem należy rozumieć też to że Gmina Maków jest dobrem nas wszystkich całej lokalnej społeczności czy takie sprawy załatwia się na ulicy i w mediach? Czy jak przystało przy stole ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Nic to 35 ponad rok temuocena: 0% 

  Smierdzi ,niemiłosiernie smierdzi a kto mówi, że mu nie przeszkadza to znaczy ,że boi się o własną żydź ,że go wywalą na zbity pysk z Agaris. Taka firma powinna zadbać o środowisko oraz o to by produkcja nie była uciążliwa dla mieszkańców i tyle ! Uważam, że pod tekstem modernizacja szykuje się niezła rozbudowa a wtedy poznacie moc smrodu , bo teraz to leci zapaszek :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Konrad 34 ponad rok temuocena: 25% 

  pani Zosiu to teraz jest rozbudową,raport można przeczytać na BIP zapis modernizacja jest celowym wprowadzaniem w błąd, prawo budowlane i jego szczegółowe zapisy wykluczają taką inwestycję jako modernizację.Modernizacja to ulepszenie unowocześnienie lub w tym zakładzie to likwidacja fazy1 . Ja osobiście bym dążył do zamknięcia tego zakładu.Zla lokalizacja szkodliwość środowisku mieszkańcy długo nie wytrzymają odbija się to na zdrowiu, wartość działek spada.Zastosowanie technik BAT w tym rodzaju produkcji to samobójstwo.Koszty za duże zakład wtedy by padł z powodów ekonomicznych przykro ale pracownicy muszą to zrozumieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Konrad Turów. 33 ponad rok temuocena: 23% 

  Szanowni Państwo pracownicy Agaris nikt was nie chce pozbawić pracy To zakład w związku ze zmieniającym się prawem emisyjnym nosi ograniczyć emisję amoniaku, jak to zrobi ? Proste zlikwidować 1 fazę niezorganizowaną zastosować odpowiednie techniki by zamknąć wszystko w szczelnym budynku,jak mi wiadomo takie wytyczne dostają takie firmy postęp w tym zakresie jest bezwzględnie potrzebny amoniak to trucizna zobaczcie jak wyglądają drzewa wkoło zakładu człowiek też oddycha tym powietrzem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Maryśka 32 ponad rok temuocena: 100% 

  Pokazali kilka drzew wzdłuż drogi które z różnych przyczyn usychają a obok jest bardzo piękny las mieszany z resztą działka należąca do firmy i jest pięknie zielony. Nie wiem w czym problem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zosia 31 ponad rok temuocena: 92% 

  Dlatego zakład dąży do modernizacji. Szkoda, że co niektórzy tego nie rozumieją i zamiast o modernizacji cały czas mówią o rozbudowie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkanka 30 ponad rok temuocena: 94% 

  Drodzy radni dla mnie mieszkańca jesteście niestety niewiarygodni. Czemu zamiast spróbować znaleźć kompromis, pofatygować się do firmy, która istnieje od lat, to nakręcacie ludzi i dążycie do tego żeby pozbawić mieszkańców pracy. Czemu piszecie i mówicie nieprawdę. Oby do następnych wyborów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja 29 ponad rok temuocena: 94% 

  Moim zdaniem Wójt J.S. już dawno stracił wiarygodność. Każdemu mówi to co chce usłyszeć. Typowa polityka. Naszescie wybory juz niedlugo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Maciek 28 ponad rok temuocena: 100% 

  Jedni i drudzy mają część racji. Z jednej strony Śmierdzi, z drugiej jest to duża firma zatrudniająca okolicznych mieszkańców. Jeśli rolinicy i okoliczni mieszkańcy znają sposób na zabicie smrodu gówna i słomy to niech zgłoszą się do firmy. Bardziej boli to że w artykule są błędy, nie ma możliwości by redakcja poprawiła błędy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Matka 27 ponad rok temuocena: 75% 

  Najbardziej przeszkadza sołtys Makowa kolonii, bo wymyśliła osadę, sprowadziła konie i robi imprezki. Czasem zasmierdzi i przeszkadza. A firma była wcześniej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 26 ponad rok temuocena: 14% 

  Matka ******** się w łeb.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sąsiad do folkzdoicza 25 ponad rok temuocena: 19% 

  Kiedy było podjęcie kiedy mieszkańcy tu żyli żyli sobie spokojnie i w czystym środowisku zjawił się obcokrajowiec za przyzwoleniem volkzdoiczy sprzedaje mieszkańców wysyłając je do gazu. A aprop to nie tylko Pani Karalus tylko 95 procent mieszkańców

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Catson 24 ponad rok temuocena: 95% 

  To jest rozwój firmy, a nie produkcji. Jak firma Fungis była przez kilka lat fundatorem dla gminy, wspomagała festyny i szkoły w tejże wsi to super. Nikt rabanu nie robił. A jak firma ucięła pomoc to teraz beee. A po za tym w tej firmie pracują ludzie z wsi okolicznych. W skierkach śmierdzi włości panom a po drodze przez wsie smrodu nie ma, cud

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mm 23 ponad rok temuocena: 93% 

  Pieczareczki z grilla smakowały na majówce, sałatki smakowały. Za darmochę można się było najeść, posiedzieć w namiocie. Gdy tego zabrakło wszystko wszystkim przeszkadza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wiola 22 ponad rok temuocena: 89% 

  Dokładnie tak, wtedy nikomu nic nie smierdziało jak kasa szła, były imprezy, gwiazdy. Wtedy I to niby te 95% mieszkańców, którym firma przeszkadza nóżkami przebieralo w takt muzyki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Przedsiebiorca 21 ponad rok temuocena: 31% 

  Dzisiaj w głosie jest napisane że zakład szkodzi i nie spełnia norm to co zamykamy, tych co gnoj przewracają zapraszam do łopaty płacę 30 na godzinę.jak was zamkną i zwolnią znajdziecie pracę zgodna z waszym intelektem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Fg 20 ponad rok temuocena: 30% 

  Ludzie to oszustwo zmodernizujesz mieszanie gówna jak ktoś się zna na tej instalacji to by nie pisał głupot to rozbudowa całą gębą Maków i nie tylko stanie się najbardziej śmierdząca okolicą.a do gnoju tylko nieuki.Reszta się wyprowadzi myślę że peryferyjne Skierniewic też.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ff 19 ponad rok temuocena: 85% 

  Powiedział co wiedział. Panicz z miasta sprowadził się na wies i przeszkadza mu smród obornika. Może zakażmy jeszcze jeżdżenia traktorom rozwalającym obornik po polach. Weź się walnij w łeb

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janek 18 ponad rok temuocena: 27% 

  Śmierdzi w Skierniewicach taki zakład to wstyd blisko miasta Maków to strasznie tego typu zakładu należy zlikwidować to tylko nie smród ale wiele innych trucizn .zakład nie płaci podatku od działalności niszczy środowisko drogi słoma i gównem zasłane, czy ktoś się przejmował gdy ludzie tracili pracę w latach 80 .Przyjdzie inna firma zatrudni 2 razy więcej ludzi zapłaci podatek .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Catson 17 ponad rok temuocena: 100% 

  Gdzie Ci ta słoma i gówno na ulicy leży?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kasia 16 ponad rok temuocena: 85% 

  Przyglądając się tej się sprawie i czytając komentarze na różnych forach gdzie dokumenty firmy o planach modernizacji zostały opublikowane odnoszę wrażenie że tu chyba nie o "smród" chodzi. Jest w dokumentacji czarno na białym napisane jakie zamiary i po co robi to firma to co niektórzy opierają i bazują na wypowiedzi niektórych radnych, którzy- "mają wrażenie", "wydaje im się". Gdzie twarde dowody na to, że firma chce podwoić produkcję? Nie ma. Mieszkańcy składają petycję o natychmiastową reakcje i zrobienie czegoś z tym smrodem, ale przeciw próbie podjęte przez zakład protestują. Dlatego w całych tych działaniach nie ma zrozumienia. Zamiast polepszyć jakość swojego życia i zniwelować zapachy z firmy to my blokując modernizację skazujemy się na trwanie dalej w takiej sytuacji i na wiecznym jęczeniu oooo jak śmierdzi i No mogłaby w końcu coś ta firma zrobić.... nooo mogłaby mogłaby tylko jak ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~H.dep. 15 ponad rok temuocena: 30% 

  Chyba pracownik pisze absurdy parę osób pracuje a reszta jest truta Ci co tak wspierają to coś z głową mają od tego smrodu amoniak wypalił im ostatki inteligencji gówno jest ich życiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skierniewiczanka 14 ponad rok temuocena: 83% 

  Są w Skierniewicach dużo gorsze zakłady w oddziaływaniu na środowisko. To, że czasem śmierdzi to uciążliwość a nie zagrożenie. Trzeba sprawdzić, czy zakład płaci podatki, uczciwie zatrudnia ludzi, ma wszystkie zgody. Jeśli tak to należy go promować i wspierać. Z artykułu wynika, że ma być głośno a nie merytorycznie. Ile jest dużych zakładów w gminie Maków? Czy alepujacy o likwidację zaproponują tak liczne miejsca zatrudnienia? Życzę szerszych horyzontów w ocenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~EK 13 ponad rok temuocena: 91% 

  Do "mieszkaniec" Nie da się wyjść na spacer ? Zrobić grilla? Jesteś śmieszną osobą pisząc takie rzeczy. Mieszkam w Makowie i powiem więcej nie mam problemu z zapachem. Będąc na Skierniewicach nie raz można czuć Hortex, ale co? Nikogo to nie interesuje i żyją dalej. Jeszcze "X" lat temu nikomu obornik na wsi nie przeszkadzał i ludzie żyli po wiejsku ale cóż, wszyscy chcą ze wsi zrobić nową warszawe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 12 ponad rok temuocena: 14% 

  Droga Skierniewiczanko pisząc "Czasem śmierdzi" Zapraszamy Cię na to "czasem śmierdzi" na grilla z rodziną na kawę w sezonie gdy są otwarte okna a moze na zebrana wywietrzonej pościeli czy też otwarte okno gdy jest po 30 stopni i nie wiesz co cię zabije szybciej - super się ocenia jak się nie wie o czym się pisze! Miejsca pracy super ale nie za wszelką cenę! Zapraszam na spacery - zobacz jak tu się żyje jakie mamy krajobrazy jak drzewa wyglądają! Zapraszamy my mieszkańcy gdzie mieszkamy tu od pokoleń mamy tu piękne okazy gryzoni, lisów i życzę szerszych horyzontów przy kolejnym Pani komentarzu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Nick 11 ponad rok temuocena: 82% 

  Może Pani Filipek ma już zapewnione miejsca pracy dla ludzi, którzy mogą ją przez takie działania stracić?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Władysław S 10 ponad rok temuocena: 87% 

  Śmierdzi całe życie, takie firmy będą istniały zawsze, a w momencie kiedy zaczyna się temat modernizacji i ograniczenia wydostawania się zapachów do otoczenia nagle każdy przestaje się odzywać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Robal 9 ponad rok temuocena: 95% 

  Właśnie przez takie działania sąsiadów zakłady w naszym kraju nie mogą się modernizowac i przystosowywać do obowiazujacych przepisów. Jeśli coś komuś przeszkadza to próbuje rozmawiac z właścicielem co do tej pory zrobili, co zamierzają zrobić. Najłatwiej jest zablokować modernizację i dalej narzekaćże śmierdzi. Myślę i mam nadzieję że ta modernizacja ma za zadanie ograniczyć uciążliwość zakładu ale zawistni ludzie tego nie zrozumieją. Najłatwiej zrobić awanturę i nie dążyć do rozmów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Hh 8 ponad rok temuocena: 75% 

  Do Dar.wysoki Myć się trzeba żeby nie śmierdzieć. A i nie pić żeby po sosenkach się walać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dar.wysoki 7 ponad rok temuocena: 20% 

  Już blisko głupia Palo szukaj pracy,ja kiedyś się zwolnilem i wreszcie nie śmierdzę jak wracam do domu żeby się nie psują wyniki krwi w normie jak bym tam pracował dalej leżał bym w sosence koledzy przejzyjcie rozmawiajcie z lekarzami może wam wyjaśnią szkodliwość pracy w tym smrodzie za każde 5 lat jeden w tył.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ta 6 ponad rok temuocena: 100% 

  W Skierniewicach śmierdzi z hortexu jak idzie kalafior. Standard. Zaczyna się pod koniec sierpnia kończy jesienią i też nic z tym nie robią. A znam przypadek,że jak się nocna zmiana z hortexu zabawiła to zamiast ścieków do kanalizacji szedł sok. Jak się wod-kan zorientował to dopiero zadzwonili. Cała zmiana wyleciała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~SK 5 ponad rok temuocena: 0% 

  Smród często niedowytrzymania ale cuż zrobić...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba Wielbiciel Agarisu 4 ponad rok temuocena: 94% 

  Marudzicie tylko niepotrzebnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tekla 3 ponad rok temuocena: 95% 

  Ludzie narzekają na " smród ",a jak firma dąży do modernizacji i zmniejszenia wydzielanych odorów to protestują, zero logiki ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Agar 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Dziś 7 rano czuć było w Skierniewicach od tamtej strony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lilith 1 ponad rok temuocena: 94% 

  W Skierniewicach czuć często i na pewno nie z Makowa. Wali z kanałów burzowych, do których są zrzucane ścieki. I dziwnym trafem wali kalafiorem przemieszanym z goownem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wz 0 ponad rok temuocena: 7% 

  Ten smród czujemy w Skierniewicach nocami przez centrom jeżdżą tiry z okolicy zrobiono oborę niech zwijają manele do Belgii wara z tad.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~WT -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Smród w Skierniewicach jest z hortexu, wodkanu i kanalizacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~MK -2 ponad rok temuocena: 67% 

  Mam nadzieję,że Wójt nie będzie reagował na te nieuzasadnione pretensje o zapach wsi. Skoro kupuje się zmienię (bo tańsza), albo odrolnia bo darmo i buduje, na przeciwko zakładu dom to do kogo można mieć pretensje? Śmierdzi tam od wielu, wielu lat i każdy kto kupił siedlisko czy pobudował dom w okolicy wiedział o tym epizodzie. A teraz pisam. Pozdrowienia dla właściciela nieruchomości, który pobudował się na przeciwko przy skrzyżowaniu hehehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~GW -3 ponad rok temuocena: 40% 

  Śmierdzi nie tylko na przeciwko ale i w całej okolicy. A niektórzy pobudowali się kilkanaście lat PRZED powstaniem tego zakładu. I nie oznacza to, że mieszkańcy mają wdychać ten smród przez następne 100 lat bo firma nie potrafi tego ogarnąć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Rada w Makowie na papierze stoi

Maków stolicą polskiego tenisa stołowego

Zderzenie busów w Dąbrowicach. Jedna osoba w...

Seniorzy dali czadu. „Szalone berety” to...

Makowskie Centrum Kultury otwarte

W hołdzie bohaterskiemu mieszkańcowi Jacochowa

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA