Już po raz czwarty miłośnicy biegania spotkali się by rywalizować w ramach Porankowego Półmaratonu Leśnego.

Już po raz czwarty miłośnicy biegania spotkali się by rywalizować w ramach Porankowego Półmaratonu Leśnego. (fot. Adam Michalski)

Prawie 70 miłośników biegania, w minioną niedzielę (25.09) wzięło udział w czwartej edycji Porankowego Półmaratonu Leśnego. Rywalizacja toczyła się po leśnych i gruntowych drogach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, a najszybszy był Łukasz Zubrzycki z Płońska.

Organizatorem niedzielnego wydarzenia, które odbywało się w Skierniewicach i na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego było Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, którego partnerami były: Stowarzyszenie – Razem dla Skierniewic, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, Nadleśnictwo Skierniewice i MLKS Widok Skierniewice.

Uczestnicy biegu pokonali dystans 21,0975 km, trasą prowadzącą drogami leśnymi i gruntowymi. Pierwotnie na liście uczestników był 75 nazwisk, ostatecznie na starcie pojawiło się 68 biegaczy i biegaczek.

Start i meta biegu były zlokalizowane przy wjeździe do lasu na przedłużeniu ul. Nowobielańskiej, a rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00.

Peleton biegaczy ruszył na trasę za poruszającym się rowerem pilotem wydarzenia Tomaszem Rochmińskim. Na uczestników czekały miejsca, w których mogli uzupełnić płyny, a trasa była dobrze oznakowana, a w kilku punktach na biegaczy czekali wolontariusze wskazujący drogę.

Najszybszy okazał się Łukasz Zubrzycki z Płońska, który zwyciężył w czasie 1:27:12. Na podium stanęli także Bartosz Antosik z Jaktorowa (1:27:25) i Mateusz Michalik z Niwnej (1:27:54).

W "10" znalazło się dwóch biegaczy ze Skierniewice, gospodarzy wśród najlepszych reprezentowali 7. na mecie Jarosław Piórkowski (1:33:46) i 8. Wojciech Połeć (1:34:40).

Najszybszą z pań była rawianka Małgorzata Bednarek, która do mety dotarła jako 11. z czasem 1:39:07. Kolejne pozycje wśród pań zajęły 16. w open Katarzyna Hołownicka ze Skierniewic (1:41:12) i Marta Sołtysik z Łodzi (1:44:23).

Więcej o wydarzeniu w najnowszym wydaniu (29.09) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

Fantastyczny bieg Jana Gołębiowskiego! Zawodnik...

Cztery medale Nawy po dwóch pierwszych dniach...

Pływacy pojechali po medale do Lublina i Gliwic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA