Powiatowa Licealiada w lekkiej atletyce wyłoniła reprezentacje skierniewickich szkół, które wystąpią w półfinale wojewódzkim.

Powiatowa Licealiada w lekkiej atletyce wyłoniła reprezentacje skierniewickich szkół, które wystąpią w półfinale wojewódzkim. (fot. Adam Michalski)

Na stadionie przy ulicy Tetmajera, w środę (28.09) odbyła się kolejna impreza z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. Tym razem młodzież ze szkół średnich rywalizowała w lekkoatletycznej Licealiadzie. 

Stawką zmagań był prymat w mieście i awans do etapu rejonowego. Zarówno w męskich jak i żeńskich zawodach udział wzięły reprezentacje pięciu szkół średnich z terenu miasta. W obu kategoriach dominowali uczniowie i uczennice ZS nr 3 i LO im. B. Prusa. W rywalizacji pań Ekonomik okazał się lepszy od Prusa, w gronie męskich drużyn to Prus zajął pierwsze miejsce, Ekonomik drugie. Drużyny z obu szkół będą reprezentowały miasto w półfinale wojewódzkim. Opiekunami zwycięskich ekip byli Anna Kasak (Ekonomik) i Piotr Łysikowski (Prus).

Kolejne miejsca wśród pań zajęły: Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Zespół Szkół Zawodowych nr 1. W męskiej rywalizacji na miejscach 3-5 uplasowały się: Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Zespół Szkół nr 4.

Panie walczyły o punkty w konkurencjach biegowych: 100, 400, 800 metrów, sztafecie 4x100 oraz technicznych, skoku w dal i pchnięciu kulą. Panowie podobnie, jedyną różnicą był dystans biegu średniego, zamiast 800 było to 1500 metrów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zimowa odsłona Szkolnej Ligi Pływackiej

Sport – to dobra inwestycja

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Sukcesy gospodarzy podczas Grand Prix Polski...

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Maków stolicą polskiego tenisa stołowego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA