Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2022 | 22:26 komentarzy 3
Skierniewice odwiedziła Aneta Szczepańska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996), która jako młoda zawodniczka często startowała w Skierniewicach.

Skierniewice odwiedziła Aneta Szczepańska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996), która jako młoda zawodniczka często startowała w Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk wspólnie z Akademią Sztuk Walki Tiger i CKiS zorganizowało kolejne spotkanie z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich. W piątek (28.10) obchodzony był Światowy Dzień Judo. Z tej okazji do Skierniewic zawitała Aneta Szczepańska, medalistka igrzysk w Atlancie.

Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk od wielu lat organizuje spotkania z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, podczas których dzieci i młodzież ze Skierniewic mają okazję spotkać sportowców, którzy wiele osiągnęli, a w szczytu swojej kariery znaleźli się wśród najlepszych na świecie. W minionych latach na zaproszenie stowarzyszenia do Skierniewic przyjechali: Agnieszka Kobus-Zawojska, Otylia Jędrzejczak, Konrad Czerniak, Paweł Fajdek, Radosław Kawęcki, Tomasz Majewski, Zbigniew Bródka, czy Wojciech Makowski.

Tegoroczne wydarzenie miało nieco inną formułę. Zwykle goście spotykali się z młodzieżą w auli Szkoły Podstawowej nr 9.

Tym razem w akcję włączyła się Akademia Sztuk Walki Tiger, zapraszając do Skierniewic przedstawiciela judo, a data spotkania nie była przypadkowa. Na piątek (28.10) przypadał Światowy Dzień Judo.

Spotkanie odbyło się w holu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, które było partnerem wydarzenia. Gości powitał prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk, który podkreślał jak bardzo ceni działalność Akademii Sztuk Walki Tiger i chętnie służy pomocą.

Spotkanie z Anetą Szczepańską srebrną Medalistką Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996), brązową Medalistką Mistrzostw Świata Makuhari (1995) oraz Wicemistrzynią Europy z Bukaresztu (2004) poprzedził ciekawy pokaz, w którym swoje siły połączyli judocy i tancerze.

Tradycyjną dla spotkań z olimpijczykami rozmowę poprowadził Mateusz Jarecki, dziennikarz TVP Sport.

To kolejny Światowy Dzień Judo, który świętuje nasza Akademia Sztuk Walki Tiger mówi Paweł Mróz, jeden z założycieli. Pierwszym obchodom, w których wzięliśmy udział jako Akademia odbyły się w 2018 roku i przebiegały pod hasłem „Zasadź drzewo". Od tamtej pory przy hali OSiR rośnie drzewo symbolizujące siłę skierniewickiego judo zauważa.

Podczas wieczoru z judo, Akademia Sztuk Walki Tiger wspólnie z Akademią Tańca 4-20 przybliżyli w nietypowy sposób, to czym jest judo i zademonstrowali sposób trenowania tej szlachetnej dyscypliny.

W ramach wieczoru odbył się również wernisaż wystawy malarstwa Artura Sobieszka „Przemijanie, Yukio Mishima”. Można było także spróbować specjałów kuchni japońskiej.

Więcej o wydarzeniu w kolejnym wydaniu (3.11) tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 35

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 19
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 0 ponad rok temuocena: 36% 

  JUDO TO NISZOWY SPORT ! , który w Skierniewicach rozreklamował na początku lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku jakiś K.O. S.B. PRL w szkole podstawowej nr. 4 nauczyciel cierpiący na psychozę reaktywną przybłąkany z prowincji po kursach judo co rzucał w uczniów nie tylko krzesłami ale wszystkim co miał pod rękami , wydzierał się przekraczając dopuszczalne normy hałasu w szkole i bluźnił . Przecież rodzą się obecnie nowe dyscypliny sportowe popularne dziś już nie tylko w USA jak Ninja Warrior wymagające diety , samodyscypliny w celu doskonalenia się i takie sporty warto pokazywać i sponsorować, inwestować . Nie w sporty kontaktowe , których celem jest zniszczyć przeciwnika , okaleczyć a nawet zabić jak Judo czy Punchdown z Arturem "Walusiem" Wilczakiem .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pawel -1 ponad rok temuocena: 78% 

  Chyba jednak trzeba najpierw zaznajomić się z czymś zeby móc się o tym wypowiadać... Zapraszam na trening. Pozdrawiam Pawel

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator -2 ponad rok temuocena: 38% 

  Brawo!!! Brawo Tiger za kolejna inicjatywę przybliżającą naszym mieszkańcom ten sport!!! W końcu widać że ktoś ten sport robi z pasją i ogromnym zaangażowaniem... nie tylko kasa jest najważniejsza :) Brawo CKiS za wspieranie takich inicjatyw!!! Oby więcej!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Liderki za mocne. Skier-Vis przegrał z Akademią

Zimowa odsłona Szkolnej Ligi Pływackiej

Sport – to dobra inwestycja

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Sukcesy gospodarzy podczas Grand Prix Polski...

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA