Rejonowe zawody pływackich sztafet zdominowały ekipy ze skierniewickiej Dziewiątki.

Rejonowe zawody pływackich sztafet zdominowały ekipy ze skierniewickiej Dziewiątki. (fot. Adam Michalski)

Męskie i żeńskie reprezentacje szkół podstawowych z: Łowicza, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej wzięły udział (9.11) w rejonowych zawodach pływackich sztafet organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W trzech z czterech kategorii najlepsze okazały się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 i w komplecie awansowały do finału wojewódzkiego.

Środowa (9.11) rywalizacja toczyła się w Pływalni Miejskiej NAWA, a zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej walczono w sztafetach oraz konkurencjach indywidualnych w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Do zmagań przystąpiły drużyny wyłonione z powiatowych eliminacji. Skierniewice, w Igrzyskach Dzieci (klasy IV-VI), reprezentowały żeńska drużyna z Dziewiątki i męska z Piątki. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowały żeńska i męska reprezentacje SP nr 9.

Najlepszą drużyną w rywalizacji dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci była reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9. Wśród panów Piątka zajęła 2. pozycję, zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego zapewniła sobie rawska Jedynka.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) najlepsze okazały się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9. Dziewczęta wygrały pewnie, chłopcy uzyskali identyczny wynik co goście z Rawy Mazowieckiej. O pierwszej pozycji i awansie zdecydowało wyższe miejsce skierniewiczan w wyścigu sztafet

Najlepsze męskie i żeńskie drużyny podczas środowej rywalizacji będą reprezentowały rejon w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Skierniewicach, we wtorek (15.11).

Więcej o środowej rywalizacji, a także o zmaganiach szkół średnich w wydaniu tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy” z 17 listopada.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...