w piątek (11.11), w Skierniewicach, odbędzie się kolejny Bieg Niepodległości. W czwartek w podobnym wydarzeniu wzięła udział młodzież.

w piątek (11.11), w Skierniewicach, odbędzie się kolejny Bieg Niepodległości. W czwartek w podobnym wydarzeniu wzięła udział młodzież. (fot. Adam Michalski)

Główny Bieg Niepodległości w Skierniewicach odbędzie się w piątek (11.11). Dzień wcześniej na stadionie przy ulicy Tetmajera w swoim biegowym wydarzeniu z okazji narodowego święta wzięli udział uczniowie skierniewickich szkół i przedszkoli. Frekwencja była imponująca, do zmagań przystąpiło około 600 uczestników.

Czwartkowy (10.11) skierniewicki Bieg Niepodległości skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a także średnich.   

– W tym roku padł rekord frekwencji. Udział w biegu wzięło ponad 600 uczestników – mówi Marek Kujawski, prezes OSiR, który odniósł się także do kapryśnej pogody. – To bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, nawet gdyby padał deszcz, nie zrezygnowalibyśmy z jego organizacji.

W piątek (11.11) Skierniewice na sportowo uczczą Święto Niepodległości w ramach biegu głównego, który odbędzie się w Parku Miejskim.

Po Biegu Zielonego Jabłuszka, Nocnym Półmaratonie oraz Dziesiątce im. Edmunda Jaworskiego miłośnicy biegania wezmą udział w czwartej biegowej imprezie w ramach triady. Organizatorem wydarzenia, a także całej triady jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

Początek rywalizacji w Parku Miejskim przewidziano na godzinę 13.00, wcześniej (10.30-12.30) uczestnicy, w biurze zawodów, będą mogli odebrać pakiety startowe. Trasa biegu prowadziła będzie alejkami parku, a biegacze pokonają dystans 5 kilometrów. Start i meta zawodów zlokalizowane będą przy bramie przy ulicy Sienkiewicza.

W ramach wydarzenia odbędzie się także marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

Więcej o sportowych obchodach Święta Niepodległości w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 17 listopada.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...