Reprezentacja UKS Nawa podczas Finału Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu. (fot. Magdalena Krawczyk)

Liczna 16. osobowa reprezentacja UKS Nawa wzięła udział w finałowych zawodach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w sezonie 2021/2022. Ostatecznie skierniewiczanie, po czterech zawodach, klasyfikacji drużynowej zajęli 3. pozycje zarówno w roczniku 2010 jak i 2011. Indywidualnie najlepszą pływaczką cyklu była Maria Urbanek (2010). W czwartek (10.11) w pływalni Opoczyńska Fala podopieczni Kamila Szczepaniaka, Bartłomieja Miśty i Pameli Broniarek wywalczyli 7 medali.

Czwartkowe (10.11) zawody w Opocznie znakomicie rozpoczęły skierniewickie pływaczki urodzone w 2010 roku. Sztafeta 12-latek na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie: Anna Sypniewska, Lena Wieczorek, Michalina Gałka i Maria Urbanek wygrała rywalizację w czasie 2:07.64. Niestety po weryfikacji okazało się, że drużyna została zdyskwalifikowana za błąd techniczny na jednej ze zmian.

Ich młodsze koleżanki z rocznika 2011 płynąc w składzie: Lena Lasota, Helena Perka, Natalia Jankiewicz-Delgado i Nella Krawczyk zajęły 3. miejsce w wynikiem 2:29.06.

Na dystansie 50 metrów stylem motylkowym wśród 11-latek na podium zameldowała się Nella Krawczyk, która srebro wywalczyła z rezultatem 37.52 sek. Na tym samym dystansie druga w gronie 12-latek była Anna Sypniewska (czas 36.21). Rywalizację 13-latek wygrała Nela Kania (37.65).

Na dystansie 50 metrów stylem motylkowym chłopców 11-letnich 2. miejsce z czasem 35.10 sek. zajął Tymon Sałkowski, 8. rywalizację ukończył Michał Maszewski. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym Nella Krawczyk (rocznik 2011) zajęła 7. pozycję z czasem 36.14, Agata Rakieć (także 2011) była 14. (czas 38.22 sek.).

Wśród 12-latek 2. miejsce zajęła Maria Urbanek z czasem 30.80 sek. Na dystansie 50 metrów dowolnym 11-latków Filip Rupiński zajął 16. miejsce z wynikiem 37.90 sek.

W stylu klasycznym blisko podium była Lena Lasota, która ostatecznie wśród 11-latek zajęła 5. miejsce z czasem 45.59 sek. Natalia Jankiewicz-Delgado zajęła 15., a Helena Perka 16. miejsce z wynikami 51.10 i 51.18 sek.

W gronie 12-latek Lena Wieczorek była 2. (czas 40.12 sek.), Nikolina Maj 17. (czas 45.94), a Zofia Michalska 22. (52.53 sek.).

Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym Lena Lasowa była 5. z czasem 41.08 sek., Agata Rakieć 11. (42.84 sek.), Natalia Jankiewicz-Delgado 12. (czas 43.65 sek.), a Helena Perka 15. (czas 47.08 sek.).

Maria Urbanek wygrała zmagania 12-latek w stylu grzbietowym z czasem 34.64 sek., Anna Sypniewska była 4. (35.80), Nikolina Maj 10. (38.12), a Michalina Gałka 11. (38.12).

Wśród chłopców 11-letnich, w stylu grzbietowym najlepszy okazał się Tymon Sałkowski, który wygrał z czasem 36.58 sek. Wysokie 4. miejsce zajął Filip Rupiński (38.72 sek.)

Rywalizację zakończyły wyścigi sztafet 6x50 metrów grzbietem. Tu najlepsza okazała się ekipa UKS Nawa, a w złotym zespole (czas 3:46.56) znalazły się: Lena Wieczorek, Nella Krawczyk, Lena Lasota, Nela Kania, Anna Sypniewska i Maria Urbanek.

Klub UKS Nawa w Opocznie reprezentowali: Michalina Gałka, Natalia Jankiewicz-Delgado, Nela Kania, Nella Krawczyk, Paweł Kryczka, Lena Lasota, Nikolina Maj, Zofia Michalska, Michał Maszewski, Helena Perka, Agata Rakieć, Filip Rupiński, Tymon Sałkowski, Anna Sypniewska, Maria Urbanek oraz Lena Wieczorek.