Reprezentacje skierniewickiej Szkoły Podstawowej nr 9 udanie zaprezentowały się podczas finału wojewódzkiego pływackich sztafet.

Reprezentacje skierniewickiej Szkoły Podstawowej nr 9 udanie zaprezentowały się podczas finału wojewódzkiego pływackich sztafet. (fot. Adam Michalski)

Pływania Miejska NAWA we wtorek (15.11) gościła reprezentacje najlepszych szkół pływackich w wojewódzkie. Odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W obu wydarzeniach drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach stawały na podium. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Skierniewicach.

Skierniewicki finał poprzedziły eliminacje powiatowe oraz zawody rejonowe, w których bardzo dobrze zaprezentowali się skierniewiczanie z Dziewiątki.

Reprezentacja dziewcząt z SP nr 9 prowadzona przez Kamila Szczepaniaka z nadziejami na medal przystępowała do finału wojewódzkiego, w którym o zwycięstwo walczyło sześć szkół: SP nr 1 z Opoczna, SP nr 137 z Łodzi, SP nr 5 z Łasku, SP nr 2 z Konstantynowa Łódzkiego, SP nr 6 z Radomska oraz skierniewicka Dziewiątka.

Zmagania, tradycyjnie rozpoczęły wyścigi sztafet na dystansie 6x25 metrów, a gospodynie zajęły 3. miejsce. Później przyszła pora na rywalizację w konkurencjach indywidualnych stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym.

Ostatecznie żeńska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła w zmaganiach wysokie 3. miejsce. Wygrała ekipa z Łodzi, a drugie miejsce zajęła drużyna z Konstantynowa Łódzkiego.

Wśród panów okręg skierniewicki reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 z Rawy Mazowieckiej. Podopieczni Piotra Zimeckiego zajęli 5. miejsce, a wygrała ekipa z SP nr 149 z Łodzi.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Skierniewice reprezentowane były przez dwie drużyny z Dziewiątki, męską i żeńską. Obie zakończyły rywalizację na wysokich 2. pozycjach. Zdecydowanie najlepsi byli pływacy z SP nr 137 z Łodzi.

Uczestnicy finałowej rywalizacji otrzymali z rąk organizatorów słodki poczęstunek oraz wodę.

Więcej o pływaniu w aktualnym wydaniu (17.11), a także kolejnym (24.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...