Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2022 | 10:08 komentarzy 1
Na kilka dni przed inauguracją Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu.

Na kilka dni przed inauguracją Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu. (fot. Adam Michalski)

Sala konferencyjna Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej, w poniedziałek (21.11) gościła organizatorów Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które już w najbliższy piątek (25.11) rozpoczną się w Skierniewicach. – Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 15.30. Zapraszamy kibiców do uczestniczenia w tak ważnym dla sportu wydarzeniu – mówi Monika Szyszczyńska, prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje, współorganizatora mistrzostw.

W poniedziałkowej konferencji udział wzięli: Jarosław Chęcielewski – zastępca prezydenta miasta, Paweł Filleborn – Prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Grzegorz Nocek – Wiceprezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Marek Kujawski – prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji, Monika Szyszczyńska – prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje i dyrektor ds sportu w OSiR, Aleksander Koszewski – zawodnik Stowarzyszenia Sportowe Wariacje.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał głos, a wszyscy zgodnie potwierdzili ogromną rangę wydarzenia.

– Będziemy w europejskich mediach, o Skierniewicach będzie głośno - mówi Jarosław Chęcielewski. Paweł Filleborn – Prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego przypomniał, że organizacja mistrzostw Europy w Skierniewicach to efekt doskonałej współpracy miasta ze związkiem i dotychczasowych dokonań organizacyjnych Skierniewic przy okazji pucharów Polski oraz mistrzostw kraju w trójboju siłowym klasycznym.

Po wydarzeniach na poziomie krajowym przyszła pora na zwiększenie rangi imprezy. Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym rozpoczną się w piątek (25.11).

– Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 15.30. Zapraszamy kibiców do uczestniczenia w tak ważnym dla sportu wydarzeniu – mówi Monika Szyszczyńska, prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje, współorganizatora mistrzostw.

Do Skierniewic dotrze 578 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować 33 kraje. Polskę będzie reprezentowało dwóch zawodników Stowarzyszenia Sportowe Wariacje Dominik Słoma i Aleksander Koszewski. Z powodu kontuzji w zawodach nie wystąpi Anna Tarnowska, mistrzyni Polski.

– Powiedzieć, że moje marzenie się spełniło, to dużo, nawet za dużo, ponieważ nie sądziłam, że dostaniemy szansę na organizację europejskich zawodów – wspomina Monika Szyszczyńska, prezes SSSW. – Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że potrafimy stanąć na wysokości zadania. Po siedmiu latach obecności w strukturach polskiego związku, po organizacji Pucharów Polski i Mistrzostw Polski w Skierniewicach, dostaliśmy kolejną propozycję. To świadczy o dobrze wykonanej pracy. To ogromne wyróżnienie – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kierowca 0 2 miesiące temu

  Szkoda że o parkingach zapomnieliście. Jak mają żyć ludzie którzy mieszkają w pobliżu ulicy Pomologicznej. Brawo organizatorzy. Gratuluję organizacji. Masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Skier-Vis lepszy od UKS Ozorków w III lidze

Malina lepsza od Skier-Vis

Młoda Ósemka górą w starciu na szczycie

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA