Zespół młodzików AZS rozegrał ostatnie spotkanie w 2022 roku.

Zespół młodzików AZS rozegrał ostatnie spotkanie w 2022 roku. (fot. Adam Michalski)

Zespół AZS Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w ostatnim spotkaniu 2022 roku pokonał 103:60 Księżaka Łowicz. Spotkanie odbyło się (29.12) w hali przy ulicy Tetmajera, w ramach cyklu młodzików U13. Skutecznością imponował lider gospodarzy Filip Korycki, zdobywca 64 punktów.

Kończy się koszykarski 2022 rok. W środę (29.12) ostatnie spotkanie rozegrali młodzicy AZS, którzy podejmowali Księżaka Łowicz. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo jednostronne. Gospodarze dominowali, a pierwszą kwartę wygrali 30:13. Do przerwy podopieczni Krzysztofa Wierciocha prowadzili 54:27. Po zmianie stron miejscowi potwierdzili lepszą dyspozycję, pewnie zwyciężyli, a obrazu spotkania nie może zmienić ostatnia remisowa 22:22 kwarta.

W szeregach gospodarzy zabrakło kadrowicza Mateusza Gabary, a ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Filip Korycki. Kadrowicz reprezentacji województwa łódzkiego młodzików zdobył aż 64 punkty imponując także skutecznością z linii rzutów za 1 punkt.

Dla AZS punktowali także: Bartosz Kozioł 10, Antoni Płuciennik 9, Bartosz Czuba 8, Bartłomiej Partyka 6, Ksawery Stusiński 2, Marcel Sadowy 2, Bartosz Piasecki 2. Grali ponadto: Jan Sadowski, Adam Derda, Antoni Niedziółka oraz Wiktor Soboń.

W szeregach przyjezdnych najskuteczniejszy był Franciszek Kromski autor 18 punktów.

AZS do rywalizacji powróci dopiero po feriach zimowych, w pierwszy weekend lutego.

Do tej pory skierniewiczanie zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Liderem, bez porażki jest ŁKS Szkoła Gortata Łódź, wiceliderem Ósemka Skierniewice.