Zespoły rywalizujące w Skierniewickiej Lidze Siatkówki powracają do walki o punkty w sezonie 2022/2023.

Zespoły rywalizujące w Skierniewickiej Lidze Siatkówki powracają do walki o punkty w sezonie 2022/2023. (fot. Adam Michalski)

Zespoły, które przystąpiły do rozgrywek w Skierniewickiej Lidze Siatkówki w sezonie 2022/2023 mają za sobą przerwę świąteczno-noworoczną. Przed sobą pierwsze spotkania w 2023 roku. W sobotę (7.01) i niedzielę (8.01) zagrają drużyny zarówno w pierwszej jak i drugiej grupie.

W pierwszej fazie drużyny podzielone są na dwie grupy. W pierwszej występuje 5 ekip, a liderem cyklu jest Skierniewicki Węgiel. Stawce drugiej grupy przewodzi Malina (gra 5 drużyn).

W pierwszych spotkaniach 2023 roku grali: OSK Ekonomik 1 − OSK Ekonomik 2 (7.01, godz.16.00), OSK Ekonomik 2 − Skierniewicki Węgiel (8.01, godz.14.30) oraz LKS Retki − AZS PWSZ w Skierniewicach (8.01, godz.18.30).

Po dotychczas rozegranych spotkaniach w tabeli na 1. miejscu plasuje się ekipa Skierniewickiego Węgla z dorobkiem 10 punktów w 4 spotkaniach. Kolejne pozycje zajmują: OSK Ekonomik 1 (9 pkt.), LKS Retki (8 pkt.), KU AZS PWSZ w Skierniewicach (6 pkt.), OSK Ekonomik 2 (3 pkt.) i Szefy (0 pkt.).

W ramach rywalizacji w drugiej grupie, w pierwszy styczniowy weekend grali: Skier-Vis − LO im. B. Prusa (7.01, godz.18.00), ZSZ nr 2 − LO im. B. Prusa (8.01, godz.11.00) oraz Pako-Bud − Skier-Vis (8.01, godz.13.00).

W tabeli prowadzi Malina (11 pkt.) przed Pako-Bud (7 pkt.), Skier-Vis (2 pkt.), ZSZ nr 2 (1 pkt.) i LO im. B. Prusa (0 pkt.).

– To będzie ostatni weekend rywalizacji w ramach pierwszej fazy – mówi Michał Kędzior, z OSiR, organizator cyklu.

Przed kolejnymi spotkaniami dojedzie do drobnej rotacji. Ostatnia drużyna z pierwszej grupy zajmie miejsce w drugiej, a rywalizacja toczyć się będzie w obu grupach systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

– W pierwszej grupie zagrają cztery ekipy, w drugiej sześć – dodaje Michał Kędzior. Rozgrywki potrwają do końca marca. Później sezon zakończy turniej o puchar ligi.

Tu też planujemy zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem. Wcześniej dopuszczaliśmy korekty w składach poszczególnych ekip na turniej pucharowy. Po sugestiach uczestników zrezygnowaliśmy z takiej możliwości. W pucharze zespoły mogą zagrać w składach zgłoszonych do ligi zaznacza.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA