Lekkoatleci UKS Vis, od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Ignacy Andrzejczak i Filip Nowicki w 2023 roku będą trenowali z Kadrą Narodową B.

Lekkoatleci UKS Vis, od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Ignacy Andrzejczak i Filip Nowicki w 2023 roku będą trenowali z Kadrą Narodową B. (fot. UKS Vis)

Za lekkoatletami UKS Vis Skierniewice pierwsze starty w 2023 roku. W miniony weekend na klubowy adres spłynęły także kadrowe powołania. − Czterech naszych zawodników w ramach centralnego szkolenia płotkarskiego otrzymało powołanie do Kadry Narodowej B − mówi Jolanta Barska, trenerka.

W miniony weekend na adres UKS Vis spłynęły kadrowe powołania.

Czterech naszych zawodników w ramach centralnego szkolenia płotkarskiego otrzymało powołanie do Kadry Narodowej B mówi Jolanta Barska.

Na dystansie 110 metrów przez płotki w kategorii U18 szkoleniem PZLA objęci zostali: Ignacy Andrzejczak, Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz. Na dystansie 400 metrów przez płotki w kategorii U20 z kadrą trenował będzie Jan Gołębiowski.

Podopieczni Jolanty Barskiej w sobotę (7.01) zainaugurowali sezon 2023. W Łodzi odbył się Halowy Mityng Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który był jednocześnie kwalifikacją do Halowych Mistrzostw Polski 2023.

Panowie ze Skierniewic rywalizowali na dystansie 60 metrów przez płotki. W kategorii wiekowej U18 wystartowali Ignacy Andrzejczak, Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz, a w kategorii U20 Jan Gołębiowski.

W jednej serii eliminacyjnej pobiegli: Bartosz (wygrał z czasem 8.23 sek.), drugi był Ignacy (8.35 sek.), a trzeci Filip (8.38). Wszyscy ustanowili rekordy życiowe i awansowali do finału. Decydujący wyścig wygrał Bartosz Żaczkiewicz z czasem 8.19 poprawiając po raz drugi rekord życiowy, 2. miejsce zajął Filip, a 3. Ignacy.

Jan Gołębiewski w swojej kategorii wiekowej w biegu eliminacyjnym zajął 2. miejsce z życiówką 9.14 sek., w finale także był drugi.

Kadrowicze pobiegli także w płaskim sprincie. W kategorii wiekowej U18 wystartowało trzech zawodników UKS Vis: Filip Nowicki, Michal Synajewski i Bartosz Żaczkiewicz.

Michał ustanowił rekord życiowy, 8.00 sek., a w całej rywalizacji zajął 15. miejsce. Filip w swoim biegu eliminacyjnym zajął 1. miejsce z rekordem życiowym 7.40 sek., a Bartosz w swoim biegu eliminacyjnym zajął 2. miejsce z rekordem życiowym 7.33 sek.

Obaj poprawili rekordy życiowe i awansowali do finału. W finale Bartosz zajął 2. drugie miejsce z czasem 7.27 sek. poprawiając rekord życiowy, Filip był 6.

Więcej o występach lekkoatletów UKS Vis w Łodzi w najnowszym wydaniu (12.01) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Porażka Macovii w Koroną w okręgóce

Klasa Okręgowa Juvenia Wysokienice - piłka nożna

III liga, Unia Skierniewice – Błonianka Błonie...

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn - piłka...

Piłka nożna Macovia Maków – Korona Łaguszew

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 najlepsza w...

Światowy Dzień Zespołu Downa na sportowo

Cross na początek. Ruszył cykl spotkań...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA