Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2023 | 11:51 komentarzy 2
Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz w barwach narodowych na zdjęciu z trenerem Marcinem Sarną. Wiele wskazuje na to, że do Ali i Zuzi niebawem dołączy Weronika Lesiak.

Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz w barwach narodowych na zdjęciu z trenerem Marcinem Sarną. Wiele wskazuje na to, że do Ali i Zuzi niebawem dołączy Weronika Lesiak. (fot. UKS Nawa)

Wiele wskazuje na to, że nie dwie jak w 2022 roku, a trzy pływaczki UKS Nawa będą objęte programem szkolenia pływackiej Kadry Narodowej Juniorów w 2023 roku. − Nie chciałbym wybiegać przed szereg, ale wydaje mi się i mam szczerą nadzieję, że do Ali i Zuzi dołączy Weronika Lesiak, która ma za sobą wspaniały rok − mówi Marcin Sarna, trener pływaków i pływaczek UKS Nawa.

Sukcesy Zuzanny Denisiewicz i Alicji Rodziewicz z 2022 roku nie przeszły bez echa w kraju. Trenerzy Kadry Narodowej Juniorów zaprosili pływaczki UKS Nawa do udziału w konsultacji szkoleniowej, która odbyła się w miniony weekend (6-8.01).

Mimo przerwy w startach pływaczka UKS Nawa, Zuzanna Denisiewicz, ma za sobą pracowity weekend. Podopieczna Marcina Sarny uczestniczyła w prowadzonej przez Polski Związek Pływacki konsultacji szkoleniowej Kadry Narodowej Juniorów, która odbyła się w Oświęcimiu. W składzie kadry szkoleniowej znalazł się trener Marcin Sarna.

− W konsultacji nie wzięła udziału Ala Rodziewicz. Problemy zdrowotne wymusiły absencję w trakcie zgrupowania – mówi Marcin Sarna. Obie powołane kadrowiczki to wielokrotne mistrzynie Polski juniorów, a także reprezentantki Polski na arenie międzynarodowej, gdzie osiągały sukcesy. W 2022 roku z orzełkiem na piersiach wystąpiły w V4 Olimpic Hopes oraz w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży − EYOF 2022.

Wiele wskazuje na to, że nie dwie jak w 2022 roku, a trzy pływaczki UKS Nawa będą objęte programem szkolenia pływackiej Kadry Narodowej Juniorów w 2023 roku.

− Nie chciałbym wybiegać przed szereg, ale wydaje mi się i mam szczerą nadzieję, że do Ali i Zuzi dołączy Weronika Lesiak, która ma za sobą wspaniały rok − mówi Marcin Sarna, trener pływaków i pływaczek UKS Nawa.

Na niedzielę 15 stycznia planowane jest zebranie Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, który, między innymi podejmie decyzję dotyczącą powołań do Kadry Narodowej. Wydaje się, że Weronika Lesiak, multimedalistka mistrzostw Polski 14-latków, bezkonkurencyjna specjalistka od stylu klasycznego wśród 14-latek w Polsce może realnie myśleć o występach z orzełkiem na piersiach.

− Niebawem poznamy powołania na wielomecze pływackie, które odbędą się w kwietniu, w Limassol na Cyprze i Belgradzie w Serbii − mówi Marcin Sarna, opiekun reprezentantek Polski. Później przed juniorską kadrą Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży − EYOF 2023.

− Liczymy na powołania i dobre występy Ali Rodziewicz i Weroniki Lesiak − dodaje. To zawody skierowane do pływaków i pływaczek urodzonych w 2008 i 2009 roku.

W lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów (2005-2007) w Belgradzie, gdzie ma szansę wystąpić Zuzia Denisiewicz.

Skierniewiccy pływacy w rozpoczynające się w poniedziałek ferie zimowe nie przerywają treningów, a pierwszy start planują na koniec lutego. Będzie to Grand Prix Puchar Polski w Lublinie.

Później w marcu sezon nabierze tempa. Już na początku miesiąca w łódzkiej Zatoce Sportu odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 9,10,11-latków. Swoje starty, także w Łodzi rozpocznie Liga Dzieci i Młodzików. Odbędą się również Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 5
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~osiem 0 ponad rok temu

  Gratulacje. Piłkarze powinni dostawać, tak jak każdy inny. Na pewno nie powinna dostawać Unia na rozgrywki 3 ligi i finansowanie zawodowych piłkarzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~antyfutbol -1 ponad rok temuocena: 100% 

  No, zaraz dotacje i w związku wynikami pływaczek klub dostanie sto tysięcy, a piłkarze milion.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...