Rekonstrukcja historyczna z 2018 roku.

Rekonstrukcja historyczna z 2018 roku. (fot. Beata Pierzchała)

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie pozyskał kolejne dofinansowanie. 66 tysięcy złotych z programu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864” będzie przeznaczone na organizację plenerowej imprezy, której głównym punktem będzie rekonstrukcja historyczna wydarzeń w bolimowskich lasach sprzed 160 lat.

Rządowy program „Niepodległa” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ramach finansowanych obszarów jest wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych przez lokalne samorządy lub instytucje samorządowe. Historyczne wydarzenia są głównym elementem promowanym przez program „Niepodległa”. W ogłoszonym w ubiegłym roku naborze do programu dotacyjnego upamiętniającego powstanie styczniowe złożono 586 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 130 wnioskodawców, w tym – 85 samorządowych instytucji kultury i 45 NGO. Projekt przedstawiony przez bolimowski MGOK została wysoko oceniony i znalazł się na 6 miejscu spośród wszystkich wybranych do realizacji przedsięwzięć.

– Jesteśmy bardzo z tego dumni – podkreśla Karolina Przyżycka, dyrektorka MGOK w Bolimowie. – Nasze starania zaowocowały sukcesem i dużym dofinansowaniem. Już teraz zaczynamy wytężoną pracę nad realizacją wydarzenia, które planujemy na 11 lutego.

Termin wybrany jest nieprzypadkowo. To data najbliżej 160. rocznicy bitwy w lasach bolimowskich pod wodzą ziemianina Władysława Stroynowskiego, która odbyła się 7 lutego 1863 roku. Miejsce też będzie nieprzypadkowe. W Joachimowie-Mogiłach stoi przecież pomnik ku czci walczących w styczniu 1863 roku powstańców. Rocznicowe obchody odbędą się w okolicy pomnika, na terenie lasów Nadleśnictwa Radziwiłłów.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Głosu" z 12 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Pytanie 1 ponad rok temuocena: 100% 

  O terminie imprezy znowu dowiemy się po jej zakończeniu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA