Jagoda Nowakowska została mistrzynią łódzkiego w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki. (fot. UKS Vis)

Centralny Ośrodek Sportu w Spale, w miniony weekend gościł najlepszych młodych lekkoatletów województwa. W kolebce polskiej królowej sportu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików U16. Zawodnicy i zawodniczki UKS Vis Skierniewice wrócili do domów z medalami i rekordami życiowymi.

Fantastycznie w biegu na 60 metrów przez płotki zaprezentowała się Jagoda Nowakowska. Podopieczna Joanny Korwek w eliminacjach uzyskała czas 9.77 sek., w finale pobiegła jeszcze szybciej 9.63 sek., co jest nowym rekordem życiowym skierniewiczanki. Finałowy rezultat Jagody to dziś jeden z czołowych wyników w Polsce w tej kategorii wiekowej.

W skoku wzwyż z wynikiem 163 cm i rekordem życiowym srebro zdobył Kacper Kamiński. Utalentowany zawodnik drugi medal wywalczył z pchnięciu kulą. Srebro dał nowy rekord życiowy, wynik 10.80 m. Czwarty medal dla skierniewickiej ekipy zdobyła Hanna Giłka, która w wieloskoku wywalczyła brąz z wynikiem 9.50 m.

Medaliści z UKS Vis startowali także w innych konkurencjach zajmując wysokie pozycje. Jagoda Nowakowska w biegu na 200 metrów

uzyskała wynik 29,58 sek. Kacper Kamiński

(trenujący na co dzień rzut oszczepem) potwierdził, że jest wszechstronnie utalentowany. Po udziale w konkursie pchnięcia kulą i skoku wzwyż, startował również w biegu na 60 metrów uzyskując wynik 8.08 sek. Hanna Giłka w skoku w dal zajęła 7. miejsce z rezultatem 4.35 m., a w biegu na 60 metrów uzyskała czas 9.11 sek.

Mateusz Skoneczny z rekordem życiowym 5.35 m, w konkursie skoku w dal zajął 5. pozycję, a w biegu na 60 metrów zanotował rezultat 7.95 sek. Marceli Andrzejczak w skoku w dal osiągnął wynik 4.81 m, a w skoku wzwyż 1.48 m. Lena Korwek w konkursie pchnięcia kulą zanotowała rezultat 7.11 m, w biegu na 60 metrów nowy rekord życiowy 8.95 sek., a w biegu na 200 metrów 31.10 sek. Michalina Rusin w pchnęła kulą na odległość 6.60 m.

W weekend w Spale odbył się także Ogólnopolski Mityng Kwalifikacyjny Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Junior Bartek Żaczkiewicz na dystansie 60 metrów przez płotki był najszybszy w kategorii U18, osiągnął nowy rekord życiowy z czasem 8.11 sek., na 200 metrów pobiegł z wynikiem 23.15 sek. Wojtek Żaczkiewicz na 200 metrów "nabiegał" 25.21 sek. Ignacy Andrzejczak tuż za podium, na 4. pozycji ukończył zmagania na 60 metrów przez płotki, a wynik z eliminacji 8.22 sek. jest jego nowym rekordem życiowym. W skoku w dal Ignacy poszybował na odległość 6.52 m. Filip Nowicki na dystansie 60 metrów przez płotki zanotował czas 8.46 sek., a na 200 metrów 23.53 sek. Maja Kosmatka zajęła 8. miejsce w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 9.40 m. Anna Brzozowska, także w pchnięciu kulą uzyskała 7.62 m.

W kategorii U20 Jan Gołębiowski na 60 metrów przez płotki pobiegł w czasie 9.29 sek. Bardzo obiecujący występ ma za sobą najmłodsza, startująca zawodniczka UVS Vis Basia Krawiec. W eliminacyjnym biegu na 60 metrów uzyskała wynik 8.56 sek., co jest jej nowym rekordem życiowym. Basia w finale zajęła 2. miejsce w swojej kategorii U14.

Uczestnicy weekendowych zawodów w Spale są podopiecznymi trenerek Jolanty Barskiej i Joanny Korwek.