Sprowadźmy Darka do Polski. Ruszyła zbiórka

Zwłoki mężczyzny od 3 miesięcy przechowywane są w szpitalnej chłodni w Danii. Pracował na budowie. Wyjechał, by odbić się finansowo, wyjść z długów, rozpocząć życie z czystą kartą. Jego współpracownicy twierdzą, że targnął się na swoje życie, gdy nie dostał pensji. Najbliżsi, koledzy rozpoczęli zbiórkę funduszy, by ściągnąć ciało do kraju.

– O śmierci Darka dowiedziałam się przez przypadek, z mediów społecznościowych. Gdy zaczęłam pytać, co się stało, słyszałam, że toczy się śledztwo i trzeba czekać. Gdy w końcu znalazłam człowieka, który był w stanie zadzwonić do szpitala i dowiedzieć się, dlaczego to tak długo trwa, byłam w szoku. Duńczycy zaczęli się niecierpliwić, dlaczego nikt nie interesuje się Polakiem – opowiada pani Justyna.

Szesnaście lat temu rozstała się z mężczyzną. Miał problemy. Została sama z trzyletnim synkiem.

– Ostatnio próbował nadrobić te lata, pisał listy, próbował zawiązać relacje. Niestety, mój syn już nigdy nie pozna swojego ojca – mówi.

Popełnił samobójstwo, gdy pracodawca nie wypłacił mu pieniędzy.

– Darek przez to stracił mieszkanie i stał się bezdomnym, wtedy targnął się na swoje życie – mówi pani Justyna.

Z relacji kobiety wynika, że przedsiębiorca, u którego Darek pracował próbował wymusić na synu mężczyzny, by ten zrzekł się ojca. Tłumaczył, że tak będzie łatwiej dochować formalności związanych ze sprowadzeniem zwłok do kraju. Zapewniał, że pomoże, ale gdy tylko rodzina przekazała mu jedynie pełnomocnictwo do sprowadzania zwłok do kraju, kontakt z Jackiem Ś. urwał się.

–  Skontaktowaliśmy się z firmą, która zajmuje się transportem zwłok z zagranicy do kraju, chcemy pochować Darka w Polsce. Wiem, że nie jesteśmy w stanie ponieść wydatków, wobec których stoimy.

Boją się, że jeśli nie dochowają formalności, ciało mężczyzny spocznie w zbiorowej mogile, będzie anonimowym robotnikiem z Polski, po którego nikt się nie zgłosił.

Dariusz zmarł 31 października leży zamrożony w Duńskiej chłodni.

– Jeśli nie uzbieramy potrzebnej kwoty Darek zostanie pochowany w Danii w bezimiennej mogile – obawiają się najbliżsi mężczyzny.

Zbiórka pod hasłem „Transport zmarłego oraz pogrzeb” uruchomiona została na portalu pomagam.pl

Oto link do zbiórki: https://pomagam.pl/6d37ye?fbclid=IwAR1u_bHcu2msDxKstChck6kpnRecIerEM3X94oKUfk6UkvFdR-NhYFSDnGM

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 24

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 10
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zara 1 ponad rok temu

  Karawana lekko spowolniła, ale pewnie przyspieszy, czego serdecznie życzę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wiktor Konieczny 0 ponad rok temuocena: 25% 

  Nienawistnym komentarzom można powiedzieć... "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Już zebraliśmy ponad 6k i za dwa/trzy tygodnie ruszy proces transportu i pogrzebu, który z pewnością się dokona. Prawem naturalnym jest grzebać zmarłych, ot co. Pozdrawiam serdecznie darczyńców i ludzi dobrej woli :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~PolkAwDanii -1 ponad rok temu

  Sluchajcie!!pieniedzy zadnych rodzina nie dostanie,bo Darek pracowal w Danii ale na polskich warunkach i na polskiej umowie a tak naprawde nie byl nawet ubezpieczony z tego co mi wiadomo,bo pracodawca Darka,to jeden z najwiekszych oszustow tutaj w Danii. Glownie oszukiwal Polakow,bo po calej akcji z Darkiem ulotnil sie z Danii. Moj brat byl na jednej kwaterze z Darkiem i reszta chlopakow i mowil,ze niczego (uzywki) tam nie brakowalo i dlatego tez zrezygnowal z tej pracy.A rodzina jedynie co moze za niego dostac,to kwitek od dunskiego panstwa na naprawde spora sume pieniedzy do zwrotu,za przetrzymywanie zwlok tzw gebyr.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~PolkAwDanii -2 ponad rok temu

  Sluchajcie pieniedzy zadnych rodzina nie dostanie,bo Darek pracowal w Danii ale na polskich warunkach i na polskiej umowie a tak naprawde nie byl nawet ubezpieczony z tego co mi wiadomo,bo pracodawca Darka,to jeden z najwiekszych oszustow tutaj w Danii. Glownie oszukiwal Polakow,bo po calej akcji z Darkiem ulotnil sie z Danii. Moj brat byl na jednej kwaterze z Darkiem i reszta chlopakow i mowil,ze niczego (uzywki) tam nie brakowalo i dlatego tez zrezygnowal z tej pracy.A rodzina jedynie co moze za niego dostac,to kwitek od dunskiego panstwa na naprawde spora sume pieniedzy do zwrotu,za przetrzymywanie zwlok tzw gebyr.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ala -3 ponad rok temuocena: 67% 

  Jedno trzeba przyznać, sądząc po zdjęciu , to przystojny facet z niego był

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dave -4 ponad rok temuocena: 33% 

  Jeszcze tylko napiszę o dwóch sprawach. Pierwsza jest taka iz stwierdzenie że powodem jego samobójstwa był brak wypłaty to jest chyba niesamowita brednia... Coś takiego mógł wymyśleć tylko ktoś kto go nie znal. Pieniądze nigdy nie były w jego życiu najważniejsze. Zresztą po prostu ich nigdy nie miał i chyba raczej zdążyl się do tego przyzwyczaić. A druga dotyczy tego że na jego śmierci chcą zarobić jego była partnerka i jego syn. Jeżeli istnieje coś po śmierci to Dareczek teraz siedzi i morda mu się uśmiecha wiedząc że jego syn ma szansę na jakąś rentę po nim i że chociaż w ten sposób moze mu jakoś pomóc. Te pieniądze się jego synowi należą i po co tą kwestię komentować!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wszechwiedzacy -5 ponad rok temuocena: 0% 

  Te panie "Ktoś" z trzeciej ligi... Chyba pierwszy raz widzę jak c... wyzywa kogoś od frajerów. Nie wiesz że syn dziedziczy długi tylko do wysokości wartości majątku? A jak Darek nie miał majątku to długow syn chyba też nie dziedziczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ktoś -6 ponad rok temuocena: 60% 

  A może wszechwiedzący frajerze spłacisz jego długi którymi będzie obciążony syn?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dave -7 ponad rok temuocena: 100% 

  Chcę i muszę coś napisać... Jak czytam te wszystkie komentarze to mam wrażenie że połowa tych komentujących wszystko osób nawet nie widziała Darka na oczy (może tylko na zdjęciu) Może i nie był idealnym ojcem i praworządnym obywatelem.Do ideału było mu naprawdę daleko. Ale kto z nas może powiedzieć że jest idealny? Myślę że jako jeden z niewielu ludzi zdawał sobie doskonale sprawę z tego co zrobił w życiu źle i dlaczego... Myślę że gdybym mógł chciałby te wszystkie błędy naprawić ale chyba było ich tyle że nie miał na to szans. Był dobrym człowiekiem chociaż może jego życiorys o tym nie świadczy. Pamiętam jak jego syn był mały i jak o nim opowiadał. Po prostu było widać że go kocha. To że nie brał udziału w jego wychowaniu to już inna kwestia i jego syn mogl mieć za to pretensje wcale się nie dziwię. Szkoda tylko że Darek już nigdy nie będzie mógł wytłumaczyć się z tego przed swoim synem.Darek sam miał strasznego życiowego pecha i tragedia w jego życiu goniła tragedię...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kinga Wójcik -8 ponad rok temuocena: 77% 

  Hejterzy bez tożsamości, wyper.... stąd jak nie chcecie pomóc a robicie tylko zamieszanie. Jakiś problem, zapraszam oko w oko tchórze, bajkopisarze. I proszę się nie pokazywać na pogrzebie hieny!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Renata -9 ponad rok temuocena: 0% 

  SZKODA kobiety samotnie wychowuje dwojke dzieci,Drugi partner zostawil ja rowniez jak byla z nim w ciazy bo jednoczesnie obrabial swoja zonke i obydwie Panie byly zadowolone.Szkoda tylko dzieci bez ojcow wychowane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marcin -10 ponad rok temu

  Ale PRZYPADEK....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pitia -11 ponad rok temuocena: 75% 

  A Ty byłaś materacem i wiesz jak było. A ... zero komentarza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Michał -12 ponad rok temuocena: 86% 

  Jestem kolegą Filipa, pokazywał mi listy jakie dostał od ojca w zeszłym roku z więzienia i nie siedział za żadne alimenty. Przepraszał Filipa za te lata zmarnowane z jego winy bo miał problemy z uzależnieniami, nie umiał sobie z nimi poradzić , nie umiał wziąć ma siebie odpowiedzialności za niego i jego mamę. Pisał "wiem że was oboje skrzywdziłem, szczególnie ciebie ,mojego syna". Chciał odbudować relację ale nie zdążył. Jako młody człowiek ,dopiero wchodzący w dorosłość zastanawiam się jak dorośli ludzie mogą w taki sposób linczować osoby o których życiu nic nie wiedzą. Nikt z Darka znajomych nie pomógł im kiedy nie mieli środków do życia bo tata nie płacił . Gdzie wtedy byliście że dziś poczuwacie się do wypowiadania w ich temacie? Jaki przykład dajecie nam młodym, dopiero wkraczającym w trudy dorosłego życia? Że mamy się gnoić na wzajem zamiast pomagać? Idzcie do kościoła jak co niedzielę i zastanówcie się nad sobą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Arek -13 ponad rok temuocena: 33% 

  Też jestem jego kolegą, mi nic nie pokazywał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Darczynca -14 ponad rok temuocena: 20% 

  Dajcie jej do ręki akt zgonu i będzie najszczęśliwszą kobieta pod słońcem. Widać ze to pazerne babsko i o rentę dla dziecka walczy a nie o pogrzeb. Z komentarzy wynika ze się nie widzieli od ponad dekady. Zwróć ludziom te pieniądze i nie rob z siebie ofiary

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karolina -15 ponad rok temuocena: 100% 

  Syn Darka ma 19 lat i nie wiem czy dostanie rentę po ojcu, raczej długi w spadku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~żal mi was -16 ponad rok temuocena: 92% 

  Nawet jeśli chce rentę dla dziecka to w czym widzisz problem? Może ty chcesz to dziecko utrzymywać jak Ci renty dla niego szkoda? Ty na swoje byś się nie starał? Normalna kolej rzeczy w takich sytuacjach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dareczek -17 ponad rok temuocena: 93% 

  Czy zdajecie sobie sprawę że niweczycie szansę na zebranie potrzebnej kwoty? Co wy możecie wiedzieć o życiu tych dwojga? Spaliście z nimi w jednym łóżku że co jeden ma "prawdziwe" informacje o ich życiu? Ja też znałem Darka i pamiętam ich początki po urodzeniu dziecka, ona zawsze sama na spacerach bo Dareczek miał czas ale dla kolegów. I te steki bzdur zachowajcie dla siebie. Widać jak blisko z nim byliście i z nimi przede wszystkim jak byli jeszcze razem że takie dyrdymały wypisujecie i oczerniacie dziewczynę. Nie myślałem że aż tylu zawistnych i podłych ludzi jest nawet w takiej sytuacji jak ta. Przede wszystkim zastanówcie się czy Darek chciałby zostać w Danii czy być pochowany tutaj i się zamknijcie dla dobra zbiórki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Honor Godność i Ambicja -18 ponad rok temuocena: 86% 

  W głowach wam się je..bie do reszty plociuchy i plociuchy co jeden to lepszy. Z jakiej racji śmiecie o jego życiu tutaj wylewać w komentarzach plotki? Artykuł na temat zbiórki jest a nie jego biografi życiowej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Paweł -19 ponad rok temuocena: 0% 

  Ja zbieram na wyjazd do Dubaju. Ile mi dasz??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karma -20 ponad rok temuocena: 33% 

  Darek był dobrym człowiekiem Nie zawsze życie potoczy się po twojej myśli ale nie stracił człowieczeństwa Zawsze spokojny i miły... uwielbiał łowić ryby nas stawem to była wręcz jego pasja. Spoczywaj w spokoju Dareczku...Ps. Do Pani Justyny... proszę pamiętać, że karma wraca i się opamiętać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~loli -21 ponad rok temuocena: 71% 

  Przede wszystkim był człowiekiem chorym i niedojrzałym. i może karma właśnie wróciła do niego ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~On -22 ponad rok temu

  Ludzie nie wyciągacie brudów ☹️

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~On -23 ponad rok temuocena: 100% 

  Ludzie nie wyciągacie brudów ☹️

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Baba -24 ponad rok temuocena: 57% 

  Oj, te komentarze z pewnością pomogą szybko zebrać pieniądze. Nie oceniam tej konkretnej zbiórki, nie mnie wydawać sądy czy opinie. Mam tylko taką refleksję: teraz zbiera się na wszystko a nuż się uda. Tak , jak ten biedny kierowca, który miał pecha i uszkodził wiatę . Czy 20 tysięcy nie można zebrać po rodzinie, po znajomych, wziąć chwilówkę, kredyt , sprzedać coś , ale lepiej , jak inni dadzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~żal mi was -25 ponad rok temuocena: 47% 

  po czyjej rodzinie ma te pieniądze zbierać? on rodziny juz nie ma, ona sama wychowywała jego dziecko, jej rodzina i tak zapewne przez tyle lat jej dużo pomogła. Boli cię człowieku że są jeszcze normalni ludzie ,empatyczni i przede wszystkim logicznie myślący i pomagają? Nie chcesz pomóc to zajmij się swoimi sprawami i nie przeszkadzaj innym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kumpela -26 ponad rok temuocena: 33% 

  Szkoda Darka. Sytuacja nie ciekawa bo jego cialo jest tam a nie tu i problem ze sprowadzenie i pochowaniem godnie z najbliższymi. Ale jak można udać teraz takie przejęcie jego lodem jak przez tyle lat miałaś ty i syn go głęboko gdzieś. Pozostawiony z problemami sam sobie nie dostał szansy od najbliższych osób a teraz takie zainteresowanie i udawanie że się przejmujesz. Naprawdę trzeba być załosną i perfidną odrazu widać że zależy tylko na pieniądzach nic więcej. Po okresie 3 miesięcy organizować dopiero zbiorke naprawdę śmieszne!! Jak by nie zależało ci na kasie to już dawno Darek byłby w Polsce i pochowany!! Nie osmieszaj się teraz!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Grzesiek -27 ponad rok temuocena: 46% 

  Mąż Twój Justynko pracuje na tirach więc 10000 z pewnością wyciąga co miesiąc. Nie może ci pomóc?? Przecież byli przyjaciółmi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~idz sie lecz -28 ponad rok temuocena: 100% 

  pokaż pasek z jego wypłaty to ci uwierze ze kierowcy tyle zarabiaja hahahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janka -29 ponad rok temuocena: 87% 

  Ludzie ile w Was jadu. Niech rzuci kamieniem, ten co jest bez winy. Każdy ma przeszłość lepszą , gorszą. Myślę że w tej sytuacji nie jest ważne co robiła ta Pani. Ale to co chce teraz zrobić. Ściągnąć ciało ojca dziecka do Polski i to powinno się liczyć. Nie życzę nikomu żeby był w takiej sytuacji.. Nie chcesz pomóc omin temat, nie przeszkadzaj.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Danuta -30 ponad rok temuocena: 25% 

  Stek bzdur w tym artykule nawet po poprawce. Jak można iść do gazety i tak kłamać,to nie rozumiem. Pieniądze poczułaś larwo jedna,bo napewno nie chodzi ci o godne pochowanie ŚP.Darka. Byłaś w ciąży jak go zostawiłaś,a nie jak Filip miał 3 lata. Nie miałaś zielonego pojęcia ani twój syn co u Darka było,bo już dawno się na niego wypiełaś. I czemu dopiero teraz zbiórkę organizujesz,trzeba było to zrobić wcześniej. Teraz ludzie się boją wpłacać pieniądze po ostatniej zrzutce pseudo kolegów Darka. Ehh brak słów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Adam -31 ponad rok temuocena: 29% 

  Umieść zdjęcia syna z ojcem, będą bardziej prawdopodobne niż to z FB wyjęte Dariusz Nowicki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Aaa -32 ponad rok temuocena: 33% 

  Nie była od 16 lat z Nim w związku A mają dziecko 3 letnie ze soba.. ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ELC_WWE -33 ponad rok temuocena: 100% 

  Dziecko miało 3 lata gdy się rozstali. Minęło 16 lat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mariola -34 ponad rok temuocena: 39% 

  Kobieto opanuj się. Gdzie trzymają zwłoki w chłodni tak długo? Nagle poczułaś miłość do ojca dziecka bo na jakieś pieniądze liczysz, zasiłek pogrzebowy, rentę? Dziecko ojca przez tyle lat nie znało a teraz Ci przykro bo tatusia nie pozna? A za co Darek w więzieniu siedział jak nie za alimenty, bo Ci nie płacił. Drugie twoje dziecko tak samo od ojca izolujesz, pewnie po jego śmierci też narobisz lamentu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~PolkAwDanii -35 ponad rok temuocena: 100% 

  Jasne,ze tutaj w Danii trzymaja.Tylko niestety nie ma nic darmo.To sa na polskie spore sumy pieniedzy za takie przetrzymywanie ciala.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tomi -36 ponad rok temuocena: 36% 

  -Mariola wreszcie jedna rozsądna osobę Mariola słusznie zauważyłaś i muwisz bo takie zawisłe osoby przed śmiercią i po śmierci teraz już się urwały elimenty to trzeba z umrzyka jeszcze wydrzec kasę tak jak napisałaś z ubezpieczenia lub rentę dla dziecka po ojcu beszczelnosc z strony matki bo przed śmiercią dziecko było alinowane a tera gra dobra role rozpaczonej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ziomek -37 ponad rok temuocena: 71% 

  Rodzice zmarli z nadmiaru alkoholu, zaś brat Artur również popełnił samobójstwo, teraz Darek. Zawsze będę wspominać jak się razem bawiliśmy za dzieciaka, wtedy nikt nie miał więcej, każdy miał tyle samo, nikomu nie zazdrościli. Jedyne czego brakło tym młodym chłopakom to miłości rodziców, stąd ich losy potoczyły się tak a nie inaczej, wierzę że Bóg będzie miał dla nich litość, bo nigdy, przenigdy nie zaszli nikomu za skórę. Zawsze mili i pomocni i takich ich zapamiętam. Darku pieniądze się znajdą bądź spokojny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~On -38 ponad rok temuocena: 100% 

  Szacunek dla ciebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Spotkanie autorskie wokół publikacji "Torami...

W Skierniewicach powstała nowa grupa teatralna

Okantowani. Oddają majątki

Rozgrzewka za nami. Rusza kampania wyborcza

Ireneusz Rolewski Honorowym Ambasadorem Skierniewic

To dzięki niemu Skierniewice stały się miastem

Dzieci z Przedszkola numer 13 w Skierniewicach ...

Poszukiwania nierzeczywiste Joanny Rudzińskiej w...

Czek od Pracowników VEKA Polska z Programu „1...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA