Ulica Poniatowskiego do remontu. Skierniewice mają dodatkowe 4,5 mln zł na inwestycję

(fot.Adam Sobieszek)

We wtorek (7.02) poznaliśmy listę inwestycję drogowych, które będą realizowane z rządowych pieniędzy. Największe dofinansowanie z funduszu rozwoju dróg otrzyma miasto – 4,5 mln złotych. Pieniądze otrzymały też trzy gminy z powiatu.

Dziś (10.02) przed południem parlamentarzyści i samorządowcy pochwalili się sukcesem.

Wartość modernizacji ulicy Poniatowskiego w Skierniewicach szacuje się na 9 mln złotych. W połowie zostanie sfinansowane z rządowych funduszy – potwierdza ratusz. Jak wynika z naszych informacji pod uwagę, przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie brana była również ulica Batorego.

Jest to zadanie wieloletnie, a jego finansowanie zaplanowano w taki sposób, iż 100 tys. zł wsparcia Skierniewice otrzymają w tym roku, natomiast pozostałą kwotę w wysokości 4 mln 400 tys. zł w roku 2024. Przebudowa obejmie odcinek o długości 1 km.

– W tym roku zamierzamy przygotować dokumentację – potwierdza w rozmowie z „Głosem” prezydent Jażdżyk.

W piątek przy ulicy Poniatowskiego zorganizowany został briefing prasowy z udziałem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, udział w spotkaniu wzięli działacze partii oraz samorządowcy z powiatu skierniewickiego. Poseł Robert Telus mówił: – Przekazujemy dziś samorządowcom symboliczne promesy, ale zaraz za nimi pójdą pieniądze. Montaż finansowy – połowa środków z budżetu państwa, drugie pół zabezpieczone w planach wydatków gmin, pozwala na dalszy rozwój samorządów – podkreślał.

Robert Telus mówił: – Przekazujemy dziś samorządowcom symboliczne promesy, ale zaraz za nimi pójdą pieniądze. Montaż

Robert Telus mówił: – Przekazujemy dziś samorządowcom symboliczne promesy, ale zaraz za nimi pójdą pieniądze. Montaż finansowy – połowa środków z budżetu państwa, drugie pół zabezpieczone w planach wydatków gmin, pozwala na dalszy rozwój samorządów – podkreślał.

Senator Rafał Ambrozik podziękował samorządowcom za pracę i determinację w skutecznym sięganiu po fundusze zewnętrzne. Doskonale przygotowane wnioski pozwoliły pozyskać fundusze na przebudowę, modernizację, czy budowę lokalnych dróg. Ulica Poniatowskiego w Skierniewicach, ale i trzy inne gminne drogi zostaną zmodernizowane dzięki wsparciu z funduszu rozwoju dróg lokalnych, który powstał w 2019 roku. Jak wyliczał senator – do dziś z tego funduszu na poprawę infrastruktury drogowej w kraju udało się przekazać ponad 15 mld zł. W sumie wybudowano ponad 18 tys. km dróg gminnych i powiatowych.  Gros z tych środków trafiło również do województwa łódzkiego.

–  Od powołania funduszu w regionie udało się wybudować i wyremontować 543  km dróg powiatowych, 826  dróg gminnych. Na kwotę w sumie ponad 850 mln  zł. To buduje wielkość województwa, wpływa na możliwości inwestycyjne i rozwoju naszych lokalnych społeczności  – podkreślał podczas wizyty w Skierniewicach senator Ambrozik.

Prezydent Skierniewic oficjalnie podziękował wojewodzie łódzkiemu Tobiaszowi Bocheńskiemu, który rekomendował premierowi realizację inwestycji, które uzyskały właśnie wsparcie. Krzysztof Jażdżyk wykonał również ukłon pod adresem radnych rady miasta, którzy przyjmując budżet Skierniewic na 2023 rok uwzględnili wydatki na modernizację ulicy Poniatowskiego.

Modernizacja ulicy Poniatowskiego polegać będzie na położeniu na całej długości nowej nawierzchni, wraz z podbudową. Wykonana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa, zorganizowane zatoczki i miejsca postojowe oraz chodniki wzdłuż ulicy. Warto również wspomnieć, że miasto realizuje program modernizacji oświetlenia ulicznego. Z tych funduszy z kolei pochodzić będą pieniądze na ustawienie wzdłuż drugi nowych latarni ledowych.

Na liście projektów gminnych, które otrzymały wsparcie z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazły się trzy inwestycje z powiatu skierniewickiego.

Pieniądze trafią do samorządu gminy wiejskiej Skierniewice. Chodzi o modernizację drogi w Strobowie (reinwestowanie). Inwestycja objęła m.in. poszerzenie jezdni, budowę chodnika i oświetlenia. W sumie do budżetu gminy wpłynie 1 651 258 zł dotacji.

Koszt remontu odcinka  1,35 km między Starym Wylezinem a Chrzczonowicami to z kolei  ponad milion złotych. Gmina Kowiesy otrzyma dotację w wysokości połowy tej kwoty.

Lipce Reymontowskie przy  wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebuduje drogę w Drzewcach. Gminie przyznano 1 mln 902 tys. 192 zł dotacji na remont.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 ponad rok temu

  Jakoś w komunie rządził partią i nie umiał nic wyrządzić i nic nie było teraz świetny organizator. Działają skutecznie dzięki pisowskim dotacjom. Jażdzyk i Góraj to to samo komunistyczne środowisko ,które zawsze umiało się ustawić> Jednak nie umiał pan podać majętnego solidarnościowca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Na dole członkowie solidarności byli potrzebni i byli tylko pionkami w grze. Ekipa solidarnościowa jedną ręką wprowadzili religie do szkół i transmisję mszy w radiu, pokazali jaką to obecnie mamy wolność, a drugą skutecznie okradli w różnych aferach majątek narodowy wypracowany z takim trudem w okropnej powojennej biedzie. A co to wy wolności nie macie o co wam chodzi. U mnie w firmie jest też taki układ Jazdzyk, Góraj, działa zabójczo skutecznie. To Prezydent Jazdzyk wybrał słusznie Goraja bo mimo swojego wieku i ogromnego doświadczenia jest wybitnie dobrym organizatorem i gospodarzem co widać na każdym kroku w Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Proszę podać jakiś przykład ze swojego bliskiego otoczenia że ktoś ze strony solidarnościowej dorobił się wielkiego majątku. Natomiast ja widzę ,że ci ktorzytrzymali z komunistami uwłaszczyli się na majątku państwowym lub spółdzielczym i dorobiłsię sporego majątku. Nawet Góraj dostał możliwość,że zadużą kasę przychodzi do pracy w wieku prawie 80 lat. Czy w skierniewicach nie znalazł się jeden człowiek zdolny by pracować natym stanowisku. Co innego gdyby ludzie go wybrali

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Najbardziej uwłaszczyli się na majątku naszego powojennego umęczonego wojną i biedą pokolenia, nawiedzoe, wszystko wiedzące elity solidarnościowe i ich sprytne koleśostwo. Przypominam, jedną z pierwszych ustaw, było zniesienie kary śmierci, ( rzekomo jacy to my jesteśmy europejscy i inne dyrdymały) od samego początku szykowali sią do skoku na kasę. Tylko potem naiwnym Polakom wmawiali że to nie my, ale to inni. Wywalczona na sztandarach rzekoma wolność dla wszystkich, była zamieniona na bez karność dla niektórych czyli dla swoich. Przecież nic się nie stało, wolność chyba to wy macie, to czego jeszcze chcecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -4 ponad rok temuocena: 100% 

  A kto najbardziej uwłaszczył się na majątku całego społeczeństwa ,czy nie komunisci, którzy zwykle tym majątkiem zarządzali. A dziś jak znajomym oferuje się intratne posadki to nie jest złodzijstwo naszych wspólnych pieniędzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek -5 ponad rok temuocena: 100% 

  Pałowanie to by się przydało złodziejaszkom wszelakiej maści, którzy niby w majestacie prawach w latach słusznych, rozkradli dorobek naszych rodziców, umęczonych wojną i latami odbudowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -6 ponad rok temuocena: 100% 

  CO może prezydentom zalożysz aureole. Jażdzyk prawie wszystkich radnych zatrudnił w spółkach miejskich jeszcze tych dwoch pisowskich niech zatrudni i bedzie miał komplet do głosowania. Ajak miało być idealnie-w kampani. Jak byś był pałowany przez komunistow to byś Góraja nie chwalił. Po której stronie był, postronie prawdy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tyle -7 ponad rok temuocena: 100% 

  Na tej imprezie zabrakło najważniejszej osoby - podatnika, który tą szopkę finansuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek -8 ponad rok temuocena: 71% 

  Od Prezydentów Jazdzyka i Góraja to wara, nie dorastasz im do pięt!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kaczor -9 ponad rok temuocena: 44% 

  Same mordy pisowskie z Jazdzykiem na czele. Pies mu morde lizal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kaczor -10 ponad rok temuocena: 44% 

  Same mordy pisowskie z Jazdzykiem na czele. Pies mu morde lizal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -11 ponad rok temuocena: 75% 

  A gdzież jest wiceprezydent od inwestycji pan Góraj ,no nie pasuje do pisowców. W czasie komuny niszczył opozycję i jak spojrzeć w oczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek -12 ponad rok temuocena: 86% 

  Ci pozostali na zdjęciach tzw. pis-owcy pchają się ręcami i nogami do władzy, czyli do koryta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Myślący -13 ponad rok temuocena: 71% 

  Nie „otrzymało”, ale jak już, to „otrzyma”. I oby tak było, bo mam wrażenie, że cały czas kiełbasa wyborcza. Dlaczego nie dadzą od razu, tylko dają jakieś promesy bez pokrycia? A jak przegrają wybory, to kto nam dopłaci te ponad 4 miliony po wyborach? Więcej PIS-owców na zdjęciach, niż tych promes.Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Tańsze bilety do kina. Miasto dofinasowało...

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejną...

XIII Plażowy Piknik Rodzinny "Zalewaya":...

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Rodzinny Poranek w Kinie: „Wielka przygoda...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...