Rekordu nie było, ale fragment wschodniej obwodnicy powstał w imponującym tempie

Ratusz potwierdza – po świętach przyjdzie oficjalnie przeciąć wstęgi, pochwalić się największą w tej kadencji  inwestycją drogową w mieście.

Eugeniusz Góraj, wiceprezydent miast mówi: – Wszelkie prace na ulicy Czerwonej, takie mamy ostateczne ustalenie z wykonawcą, zakończą się 15 kwietnia. Termin umowny to 3 czerwca – dodaje. Urzędnik zastrzega – trudno uznać, ze o tej porze roku warunki pogodowe można przewidzieć. Jeżeli natomiast te pozwolą połowa kwietnia pozostanie terminem oficjalnego zakończenia inwestycji.

W ramach inwestycji kompleksowo przebudowana została ulica Czerwona i Przemysłowa, powstały cztery ronda, nowy asfalt połączył ulice Armii Krajowej i Przemysłową.

Wartość inwestycji, zgodnie z planem, opiewa na kwotę –  ponad 41 mln złotych. Wykonawca zadania to firma Skanska.

– Ostateczna wartość zadania w stosunku do zakładanego budżetu nie uległa zmianie, zmieniła się. Pojawiły się dodatkowe, nieprzewidziane w projekcie prace, związane z koniecznością większego zagęszczenia gruntu nad kanalizacją  sanitarną – podkreśla wiceprezydent Eugeniusz Góraj.

Kompleksowa przebudowa to nie tylko modernizacja samej ulicy, ale także budowa nowych drogowych rozwiązań. Docelowo ul. Czerwona ma przejąć ruch tranzytowy i stać się elementem tzw. wschodniej obwodnicy miasta. Wciąż pod znakiem zapytania pozostaje termin realizacji zadania pt. alternatywna przeprawa przez tory w kierunku osiedla Widok. Szacowany koszt inwestycji to nawet 90 mln złotych.

Nie udaje nam się potwierdzić informacji, jakoby w uroczystym przecięciu drogi miał wziąć udział premier Mateusz Morawiecki. Jasne jest, że ratusz wizyty oczekuje, wszak tuż przed wakacjami 2022 roku rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie nadania imienia rondu u zbiegu ul. Rawskiej i alei Niepodległości – seniora Kornela Morawieckiego. Co uważniejsi wskazują, że w marcu adres został oznaczony.

– Porządki z zielenią na rondzie i skwerach wokół wpisują się w zaplanowany kalendarz. Czemu mielibyśmy w jakiś specjalny sposób szykować zieleń w tej części miasta, z jakiej okazji – pytaniem o ekstra zabiegi pielęgnacyjne Piotr Majka, prezes ZUM jest wyraźnie zaskoczony.

– Jesteśmy zainteresowani nadaniem naszym uroczystościom szczególnego charakteru, mamy się czym pochwalić, wizyty premiera w Skierniewicach  połowie kwietnia nie mogę potwierdzić – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje