Reprezentacja pływaków UKS Nawa z roczników 2010-2011 z trenerem Bartłomiejem Miśtą podczas szóstej eliminacji cyklu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. (fot. UKS Nawa)

Reprezentacja UKS Nawa Skierniewice wzięła udział w szóstej eliminacji cyklu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Przed nami już tylko wielki finał, który wyłoni najszybszych w poszczególnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych mówi Kamil Szczepaniak, trener. W decydującej, finałowej odsłonie zaplanowanej na 20 czerwca nie zabraknie licznej grupy z UKS Nawa.

W szóstej eliminacji złoto na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zdobyła Maria Urbanek w roczniku 2010. Wyczyn koleżanki powtórzył rok młodszy Tymon Sałkowski, który także zwyciężył na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Inni reprezentanci UKS Nawa zajęli wysokie pozycje w czołówce. Na 6. miejscu zmagania na 100 metrów grzbietem ukończyła Anna Sypniewska. Także 6. na 100 metrów stylem motylkowym była Nella Krawczyk, Liliana Kalisiak na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, Maja Sałkowska na 50 metrów stylem motylkowym i Tymon Sałkowski na 200 metrów stylem zmiennym.

Na 7. pozycji w swoich konkurencjach finiszowali: Liliana Kalisiak na 50 metrów stylem motylkowym, Maja Sałkowska na 50 metrów stylem klasycznym i Inka Starbała na 200 metrów stylem zmiennym.

Na 8. pozycji zawody ukończyli: Maria Urbanek na 100 metrów stylem dowolnym, Robert Gomez-Figat na 50 metrów stylem motylkowym i Jan Kotowoda na 200 metrów stylem zmiennym. Wysokie 10. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym zajął Robert Gomez-Figat, a Michał Maszewski 10. ukończył rywalizację na 100 metrów motylkiem..

Michalina Gałka, Filip Rupiński i Paweł Kryczka zajęli 11. pozycję, odpowiednio na:200 metrów stylem zmiennym, 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym.

Grono reprezentantów UKS Nawa Skierniewice uzupełnili: Lena Bednarek, Zofia Kawczyńska, Maja Klasztorna, Lena Lasota, Natalia Jankiewicz-Delgado, Zofia Michalska, Sylwia Kramarz, Lena Robaszek, Adam Pąsiek, Aleksandra Radek, Martyna Puciłowska, Kamila Sałuda, Krzysztof Warda, Ignacy Wierzbicki, Daryna Zborovska,

W zawodach cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka zadebiutowali Dominika Piątkowska oraz Maciej Zemrzbrzuski.

Już w najbliższy weekend (20-21.05) skierniewiczanie wystąpią w kolejnej edycji w Otwartych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego.