Wymień stare urządzenia na roślinę

Już w sobotę 27 maja odbędzie się kolejna edycja akcji pod hasłem "Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia". Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem skierniewiczan, którzy chętnie zamieniają zużyty sprzęt elektroniczny na rośliny.

Zbiórka odbędzie się na parkingu Żłobka Miejskiego Iskierka przy ulicy Rawskiej 58 w godzinach 9.00-14.00. Każdy mieszkaniec, który przyniesie zużyty sprzęt elektroniczny oraz baterie, otrzyma punkty, które będzie mógł wymienić na wybrane sadzonki roślin. Im więcej punktów zgromadzi, tym większy będzie miał wybór spośród różnorodnych gatunków roślin, takich jak Borówka amerykańska, Bukszpan, Ostrokrzew, Głogownik Frasera, Hortensja pnąca, Zenobia śniada, Laurowiśnia i Actinida kolomikta.

Warto podkreślić, że sadzonki roślin są nie tylko nagrodą za odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, ale mają również duże znaczenie edukacyjne. Organizatorzy akcji chcą uświadamiać mieszkańcom, że elektroodpady nie powinny być wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci, ale należy z nimi postępować w odpowiedni sposób. Dbając o środowisko naturalne, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego stan. Dlatego edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami jest niezwykle istotna.

Zmiany w nawykach konsumenckich oraz intensywny rozwój technologiczny powodują generowanie coraz większych ilości elektroodpadów. Elektrośmieci stanowią zarówno cenny materiał, z którego można odzyskać surowce w procesie recyklingu, jak i źródło substancji niebezpiecznych dla środowiska i ludzi. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do odpowiednich punktów zbierania, a następnie do zakładów przetwarzania, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu.

Zbiórki elektroodpadów w Skierniewicach stały się ważnym elementem kalendarza wydarzeń w mieście. Świadomi odpowiednich postaw mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości pozbycia się elektrośmieci. W ubiegłym roku, dzięki dwóm edycjom akcji (wiosennej i jesiennej), udało się zebrać ponad 36 ton elektroodpadów oraz ponad 2 tony baterii. Dodatkowo, rozdano ponad dwa tysiące sadzonek roślin. Te osiągnięcia są możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i rosnącej świadomości ekologicznej.

Coraz większa liczba rodziców bierze udział w akcji wraz z dziećmi, co pozwala najmłodszym na poznanie zasad selektywnej zbiórki odpadów. Dodatkową atrakcją dla uczestników akcji są Maskotki Green Team. Przedstawiają one zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, motywując do odpowiednich postaw i troski o środowisko naturalne.

Red.

 

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Młodzi chcą rządzić

Podziękuj wolontariuszowi

Doceń koordynatora wolontariatu

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

95-lecie OSP w Łasiecznikach

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA