Pół wieku razem. Złote jubileusze w Skierniewicach

(fot. Joanna Młynarczyk)

Pięć par małżeńskich świętowało w niedzielę (28.05) jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Za dochowanie przysięgi wierności i wytrwałości w związku zostali nagrodzeni medalami. W imieniu prezydenta RP, odznaczenia skierniewiczanom wręczył Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

Uroczystość poprowadziła Ewa Ludwicka, kierownik skierniewickiego USC.

Po wspólnie przeżytych 50 latach warto zatrzymać się na chwilę, spojrzeć wstecz na minione lata, na to, co państwo osiągnęliście – mówiła do złotych małżonków Ewa Ludwicka. – Jednak patrząc dziś na Wasze promienne twarze, można śmiało powiedzieć, że nic nie przesłoniło tego, co w państwa życiu było dobre i wartościowe. A jubileusz jest dowodem na to, jak ważna w życiu jest miłość i bliskość drugiej osoby – podkreśliła.

Medale – symbole wielkiego szacunku i uznania dla trwałości małżeńskiej, wręczył skierniewickim złotym małżonkom Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta. Otrzymali je: Barbara i Henryk Błaszkiewicz, Zofia i Kazimierz Męcina, Janina i Zdzisław Tomczyńscy, Jadwiga i Jan Burlińscy oraz Teresa i Stanisław Kroc.

Niech ta wyjątkowa, piękna i magiczna chwila wręczenia medali pozostanie w waszej pamięci jako absolutnie wyjątkowy czas – życzyła na zakończenie uroczystości drogim jubilatom kierownik skierniewickiego USC.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~czytelnik 0 4 miesiące temu

  Medale przyznał "Andrzej Duda".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA