Kacper Kamiński, wieloboista z UKS Vis wywalczył dwa medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego U16.

Kacper Kamiński, wieloboista z UKS Vis wywalczył dwa medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego U16. (fot. UKS Vis)

Za nami lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16. Zawody odbyły się w minioną sobotę (27.05) w Łodzi, gdzie zawodnicy UKS Vis, podopieczni Jolanty Barskiej i Joanny Korwek zdobyli łącznie 6 medali. Znakomity występ zanotował wieloboista Kacper Kamiński, którego wynik z konkursu rzutu oszczepem jest drugim na liście najlepszych w Polsce.

Na stadionie RKS Łódź w sobotę (27.05) fantastyczną formę zaprezentował skierniewicki wieloboista, Kacper Kamiński. Podopieczny Joanny Korwek, w konkursie rzutu oszczepem posłał go na odległość 50.04 m. Taki wynik dał Kacprowi tytuł mistrza łódzkiego, a ponadto uczynił jednym z głównych kandydatów do medali mistrzostw Polski w tej konkurencji. Dalej od Kacpra w sezonie 2023 rzucał tylko Bartosz Ceglarek (UMKS Iskra Wolsztyn), który może pochwalić się wynikiem 52.36 m.

Jak na wieloboistę przystało Kacper bardzo dobrze wypadł także w konkursie pchnięcia kulą (5 kg.), w którym z wynikiem 10.28 m został srebrnym medalistą.

Warto wspomnieć, że wcześniej, w maju (13.05), z bardzo dobrym wynikiem 2411 punktów zadebiutował w lekkoatletycznym wieloboju, w kategorii U16. Tu młodzi lekkoatleci rywalizują w pięciu konkurencjach: 80mpł/110mpł (dziewczęta/chłopcy), skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz 600/1000 m (dziewczęta/chłopcy).

Sukces Kacpra w konkursie rzutu oszczepem w żeńskiej części rywalizacji powtórzyła Lena Korwek, której wynik 28.63 dał złoty medal. Warto zauważyć, że Lena ma jeszcze 14 lat (rocznik 2009). Mimo tego jej rezultat jest 17. wynikiem w Polsce w kategorii U16, a 4. w roczniku 2009.

Srebrny medal w biegu na 80 metrów przez płotki zdobyła Jagoda Nowakowska, która finiszowała w czasie 12.37 sek. Jagoda, podobnie jak Kacper zaprezentowała dużą wszechstronność. Z wynikiem 145 cm wywalczyła także brązowy medal w konkursie skoku wzwyż. Brązowy medal w wieloskoku z rezultatem 9.76 m wywalczyła Hanna Giłka.

Najważniejszą imprezą sezonu dla 16-latków będą wrześniowe (23-24.09) PZLA Mistrzostwa Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które odbędą się w Słubicach.

Więcej o lekkoatletycznych mistrzostwach w najnowszym wydaniu (1.06) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

Patryk Hurynowicz ponownie będzie trenował z...

Sukcesy najmłodszych z UKS Nawa. Trenerzy...

Sukcesy Tygrysów w Kutnie. Patryk Wójcik w...

Inauguracyjne zawody dla lekkoatletów UKS Vis

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA