Lekkoatleci UKS Vis Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz zadebiutują w reprezentacji Polski.

Lekkoatleci UKS Vis Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz zadebiutują w reprezentacji Polski. (fot. UKS Vis)

Dwaj podopieczni Jolanty Barskiej, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz zadebiutują w reprezentacji Polski. Lekkoatleci UKS Vis zostali powołani na juniorski wielomecz, który odbędzie się w niedzielę (11.06) w Słowenii. – Chłopcy czynią ciągłe postępy, regularnie ustanawiają rekordy życiowe i już od dłuższego czasu są w kręgu zainteresowań trenerów reprezentacji, teraz zadebiutują w barwach narodowych – mówi Jolanta Barska, trenerka klubowa.

Skierniewiccy lekkoatleci zostali powołaniu na mecz juniorów U18 Polska – Czechy –Węgry – Słowacja – Słowenia, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca.

W piątek 9 czerwca udadzą się do Katowic, gdzie odbiorą reprezentacyjny sprzęt, a następnego dnia udadzą się do miejscowości Ptuj, gdzie rozegrane zostaną międzynarodowe zawody. Ignacy Andrzejczak wystąpi w konkursie trójskoku, Bartosz Żaczkiewicz w biegu na 110 metrów przez płotki.

– Cieszę się, że będą mieli okazję wspólnie zadebiutować w reprezentacji. To rywale z treningów, ale jednocześnie bratnie dusze. Wiem, że będą się wspierać – mówi Jolanta Barska.

W wielomeczu wezmą udział najlepsi lekkoatleci z pięciu uczestniczących państw urodzeni w latach 2006-2007. W każdej z 18. indywidualnych konkurencji Polskę będzie reprezentowało po dwóch zawodników.

Skierniewiczanie na powołania pracują od początku sezonu 2023.

W sobotę (20.05) podczas 2. Mityngu Kwalifikacyjnym Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki 2023. Ignacy Andrzejczak wygrał rywalizację w trójskoku z wynikiem drugim wynikiem w Polsce, 14.13 m. Na dystansie 110 metrów przez płotki, z nowym rekordem życiowym 14.23 sek. zwyciężył Bartosz Żaczkiewicz.

– Autorzy dwóch najlepszych wyników brani są pod uwagę przy tego typu międzynarodowych meczach lekkoatletycznych – dodaje klubowa trenerka.

Skierniewiczanie już od dłuższego czasu objęci są szkoleniem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W najbliższy weekend wystąpią w mistrzostwach województwa U16.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA