Zespół Skier-Vis z trenerem Markiem Hertelem i prezesem klubu Grzegorzem Hałatiukiem.

Zespół Skier-Vis z trenerem Markiem Hertelem i prezesem klubu Grzegorzem Hałatiukiem. (fot. Adam Michalski)

Za nami Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Organizatorem niedzielnej (4.06) rywalizacji był MKS Skier-Vis, współorganizatorem skierniewicki OSiR.

Siatkarski sezon 2022/2023 dla seniorskiej drużyny Skier-Vis nie był udany i zakończył się rozczarowaniem. Zespół, który miał walczyć o awans do II ligi zakończył zmagania na 3. miejscu w województwie. Do kolejnej kampanii przystąpi pod wodzą Marka Hertela, który objął stery w Skier-Vis przed minionymi rozgrywkami.

Klub w minioną niedzielę był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów: GLKS Siatkarz Drużbice, Uczniowski Klub Sportowy Sparta, Salos Kraków oraz Społem Łódź oraz gospodynie, Skier-Vis Skierniewice. Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Skierniewiczanki zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując 2. miejsce w weekendowym turnieju. Wygrała ekipa z Drużbic, podium uzupełnił Salos Kraków. Kolejne miejsca zajęły Sparta Grodzisk Mazowiecki i Społem Łódź.

Najlepszą środkową turnieju została wybrana Justyna Plucińska (Drużbice), najlepszą przyjmującą Karolina Paczkowska (Skier-Vis), najlepszą libero Aleksandra Patała (Salos Kraków), najlepszą rozgrywającą Dagmara Sikora (Drużbice), a najlepszą atakującą Wiktoria Nowicka (Skier-Vis). W opinii trenerów na nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) zasłużyła Izabela Sobańska (GLKS Siatkarz Drużbice).

– Myślimy już o przyszłym sezonie. Na pewno z zespołem dalej pracował będzie Marek Hertel – mówi Grzegorz Hałatiuk, prezes Skier-Vis. – Grupa dziewcząt, która rywalizowała w minionym sezonie w III lidze pozostanie, ale by realnie myśleć o awansie do II ligi potrzebne są wzmocnienia i będziemy się o nie starać w przerwie wakacyjnej – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA