Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2023 | 08:03 komentarzy 1
Ruszyła rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, w którą może się włączyć każdy mieszkaniec miasta.

Ruszyła rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, w którą może się włączyć każdy mieszkaniec miasta. (fot. Adam Michalski)

Ruszyła czerwcowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W walkę o krajowy prymat włączyły się Skierniewice. Pierwsza impreza promująca akcję za nami. W niedzielę (4.06) odbył się "Rajd Rowerowa Stolica Polski".

W rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski może wziąć udział każdy, kto posiada rower i chęci, by poruszać się nim po mieście i okolicach. Za pomocą aplikacji Aktywne Miasta, przez cały czerwiec mieszkańcy miasta mogą zbierać punkty nie tylko dla Skierniewic, ale także dla siebie. Rowerzyści z najlepszym wynikiem otrzymają atrakcyjne nagrody.

Za nami pierwsza impreza promująca akcję za nami. W niedzielę (4.06) odbył się "Rajd Rowerowa Stolica Polski".  

– Dziś trasę ponad 20. kilometrów pokonało z nami ponad 200 osób, bardzo się z tego cieszymy – mówi Marek Kujawski, prezes OSiR, współorganizator wydarzenia.

Przed nami kolejne wydarzenie dla miłośników tego rodzaju aktywności. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Później będzie jeszcze jedna okazja do wspólnego nabijania kilometrów dla Skierniewic, 23 czerwca odbędzie się Nocny Przejazd Rowerowy.

Edycja 2023 to piąta odsłona wydarzenia. W 2022 roku w Polsce nie miała sobie równych Biała Podlaska (15 133 pkt.), 2. miejsce zajęły Puławy (9156 pkt.), a 3. Gniezno (6324 pkt.). Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tys. osób, które wykręciły 8,4 miliona kilometrów.

W kategorii do 50 000 mieszkańców zwyciężyły Puławy, w swoich kategoriach najlepsze były także: Biała Podlaska (od 50 001 do 65 000 mieszkańców), Gniezno (65 001 do 100 000 mieszkańców), Gorzów Wielkopolski (od 100 001 do 200 000 mieszkańców), Metropolia Bydgoszcz (powyżej 200 001 mieszkańców).  

– Skierniewiczanie w poprzednich latach wykręcili odpowiednio dziewiątą i szóstą pozycję, śmiało możemy więc stwierdzić, że popularność tego plebiscytu rośnie. Cieszy to, bowiem ta rywalizacja, przede wszystkim stawia na promocję aktywności i zdrowego trybu życia. Liczę, że w 2023 roku znów przeskoczymy kilka oczek do góry, być może atakując podium – zachęca wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.

Przed rokiem Skierniewice uplasowały się na 6. Miejscu (153 529 kilometrów przez 1588 uczestników).

Co należy zrobić by wziąć udział w zabawie?

Po pobraniu aplikacji, zakładamy konto (jeśli jeszcze nie założyliśmy), wybieramy grupę w której chcemy rywalizować (np. ogólna) i miasto dla którego chcemy kręcić kilometry. Następnie  przystępujemy do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023 i gotowe. Możemy to zrobić zarówno indywidualnie podczas przejazdów rekreacyjnych, w drodze do pracy czy codziennych treningów, jak również przy okazji sportowych przejazdów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~VVV 0 3 miesiące temuocena: 83% 

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA