Złota sztafeta na dystansie 4x100 metrów w kategorii U14: Julka Krajewska, Ania Caban, Malina Nowakowska i Basia Krawiec. (fot. UKS Vis)

Nie tylko grupa najstarszych lekkoatletów UKS Vis prezentuje wysoką formę w sezonie 2023. W Bełchatowie podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego U12 i U14 aż 8 medali zdobyli podopieczni Joanny Korwek.

Łupem licznej skierniewickiej grupy lekkoatletów padły 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

W kategorii U14 złoto w biegu na 60 metrów z wynikiem 8,48 sek. zdobyła Julka Krajewska, która ponadto została wicemistrzynią województwa w skoku w dal (4,56 m). Kacper Salamon w kategorii U12 zwyciężył w konkursie rzutu piłeczką palantową (32,5 m). Złoto w kategorii U12 wywalczyła także męska sztafeta na dystansie 4x100 metrów w składzie: Miłosz Biedrzycki, Piotrek Głuszcz, Kacper Salamon, Danil Diakonov. Wyczyn chłopców skopiowały dziewczęta w kategorii U14: Julka Krajewska, Ania Caban, Malina Nowakowska i Basia Krawiec.

Ala Zawadzka, w kategorii U12, była trzecia w biegu na 60 metrów (9.22 sek.). Brąz w konkursie skoku wzwyż (1.42 m) zdobyła także Basia Krawiec. Adam Kosmatka w kategorii U14 wywalczył brąz w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem

6,91 m.

Wysokie miejsca poza podium konkurencji indywidualnych zajęli także: Maja Józefecka, Danylo Lutsenko, Karolina Meszka, Malina Nowakowska, Miłosz Biedrzycki, Ala Wójcik, Kasia Wolniewicz, Kaja Kaniewska, Leonia Grabska, Piotrek Głuszcz, Eliza Mozga, Maja Świątek, Maja Nowicka, Davyd Novikov, Kasia Łukasik, Karolina Dziubińska, Gabryś Kupny, Danil Diakonov.

W zawodach z dobrej strony zaprezentowały się także trzy inne sztafety na dystansie 4x100 metrów: Daria Chorna, Kasia Wolniewicz, Kaja Kaniewska, Ala Wójcik i Ala Zawadzka, Eliza Mozga, Karolina Meszka, Karolina Dziubińska i Maja Świątek oraz Davyd Novikov, Gabryś Kupny, Danylo Lutsenko i Adam Kosmatka.