Pierwszego dnia rywalizacji skierniewicka ekipa UKS Nawa zdobyła 5 medali. Drugiego skierniewiczanie dołożyli kolejnych 5 krążków. Na zdjęciu brązowa medalistka na dystansie 100 metrów grzbietem, Lena Lasota. (fot. Adam Michalski)

Przez dwa dni (13-14.06) Pływalnia Miejska NAWA w Skierniewicach była areną zmagań najlepszych młodych pływaków województwa, którzy rywalizują w Drużynowym Wieloboju Pływackim – Dzieci 10-11 lat oraz w drugiej rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich. Pierwszego dnia zmagań ekipa UKS Nawa zdobyła pięć medali, identycznie było drugiego dnia wydarzenia.

Uczniowski Klub Sportowy Nawa w dwudniowych zawodach reprezentowała grupa 20. pływaczek i pływaków z roczników 2011-2013. Skierniewiczanie trenowani są na co dzień przez: Pamelę Broniarek, Bartłomieja Miśtę i Kamila Szczepaniaka.

Drugiego dnia wydarzenia złoto na dystansie 100 metrów grzbietem zdobył Tymon Sałkowski z czasem 1:13.05. Srebro na 100 metrów stylem zmiennym (rocznik 2013) zdobyła Maja Sałkowska z czasem 1:34.85. Tej brat Tymon srebrny krążek odebrał po wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym z czasem 2:52.21. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym 12-latek brąz z czasem 1:20.21 zdobyła Lena Lasota. Także brąz wywalczyły dziewczęta z rocznika 2012, które zanotowały bardzo dobry występ w wyścigu sztafet 4x50 metrów stylem dowolnym. Drużyna popłynęła w składzie: Maja Klasztorna, Sylwia Kramarz, Lena Karaśkiewicz i Inka Starbała.

Pechowe 4. miejsce na 100 metrów grzbietem zajął Filip Rupiński, który medal przegrał o 0,2 sek. Także 4. pozycję, na 200 metrów stylem zmiennym zajął Michał Maszewski. Los Filipa i Michała podzieliła sztafeta mieszana 450 metrów stylem dowolnym. Drużyna w składzie: Lena Lasota, Filip Rupiński, Nella Krawczyk i Tymon Sałkowski (wszyscy rocznik 2011) zajęła 4. miejsce.

Wysokie 5. miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym zajęła Maja Sałkowska. W tym samym stylu i roczniku (2013) 9. był Robert Gomez–Figat. Robert zajął ponadto 8. pozycję na 100 metrów stylem zmiennym. Wśród 11-latek 8. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym zajęła Nella Krawczyk, a jej klubowa koleżanka Helena Perka także na 8. pozycji ukończyła rywalizację na 200 metrów stylem klasycznym. Natalia Jankiewicz–Delgado była 7. na 100 metrów grzbietem, a w tej samej konkurencji 10. rywalizację ukończyła Helena Perka.

Skierniewiczanki dobrze popłynęły także na 200 metrów stylem zmiennym. Lena Lasota zajęła 5. miejsce, Nella Krawczyk 7.Reprezentację UKS Nawa tworzyli: Lena Bednarek, Sofia Łągiewska, Maja Sałkowska, Franciszek Głowacki, Robert Gomez–Figat, Krystian Krokocki (wszyscy rocznik 2013), Lena Karaśkiewicz, Maja Klasztorna, Sylwia Kramarz, Inka Starbała, Iga Szwed i Norbert Makuch (wszyscy rocznik 2012) oraz Layla Abeid, Natalia Jankiewicz–Delgado, Nella Krawczyk, Lena Lasota, Helena Perka, Michał Maszewski, Filip Rupiński oraz Tymon Sałkowski (wszyscy rocznik 2011).

Organizatorem wydarzenia był Łódzki Okręgowy Związek Pływacki wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Nawa.