Przez 10 lat stanowił o ofensywnej sile klubu z Drzewiec. Cezary Dominiak zmienia otoczenie. Wiele wskazuje na to, że zagra w jednej z czołowych drużyn IV ligi.

Przez 10 lat stanowił o ofensywnej sile klubu z Drzewiec. Cezary Dominiak zmienia otoczenie. Wiele wskazuje na to, że zagra w jednej z czołowych drużyn IV ligi. (fot. Adam Michalski)

– Utrzymanie było bardzo blisko. Nie ma jednak u nas wielkiej tragedii, bo dla takiego amatorskiego klubu jak Jutrzenka sam awans, rywalizacja w IV lidze i do tego zdobycie 32 punktów w walce  z najlepszymi drużynami w województwie to wielki sukces – mówi Krzysztof Supera z Jutrzenki. Po spadku klub opuścili trener i najskuteczniejszy zawodnik.

Zespół Jutrzenki Drzewce do końca rozgrywek 2022/2023 walczył o utrzymanie w gronie czwartoligowców. Drużyna Roberta Szuberta, w ostatniej kolejce przegrała z RKS Radomsko 2:6, a marzenia o pozostaniu w gronie czwartoligowców prysnęły jak bańka mydlana. Mimo niepowodzenia w klubie dzielnie stawiają czoła przyszłości, która już w pierwszych dniach po zakończeniu sezonu przyniosła zmiany. Z drużyną, po 4 latach u sterów pożegnał się grający trener Robert Szubert.

– Te 4 lata pracy trenera w naszym klubie to praktycznie same zwycięstwa i sukcesy. To był najlepszy okres i najlepsza drużyna w 60-letniej historii naszego klubu. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Dziękujemy za wszystko i życzymy Robertowi wszystkiego najlepszego – mówi Krzysztof Supera, drugi trener drużyny. Powodem rezygnacji z pracy w roli trenera Jutrzenki Roberta Szuberta były przyczyny zdrowotne.

Z zespołem po 10 latach gry pożegnał się także najskuteczniejszy zawodnik, bramkostrzelny napastnik Cezary Dominiak.

– Czarek to chyba nasz najlepszy zawodnik w historii klubu. Po 10 latach, a gdzie zagra? Liczymy na jego dalszy rozwój i mnóstwo pięknych bramek. Myślę, że zagra w czołowym klubie IV ligi – twierdzi Krzysztof Supera. – Do klubu wpłynęło zapytanie o Czarka ze Skry Częstochowa, ale w jego przypadku profesjonalna gra jest wykluczona. Jest zawodowym strażakiem i nie może sobie pozwolić na profesjonalną karierę – dodaje Krzysztof Supera.

Warto przypomnieć, iż po rundzie jesiennej z drużyną pożegnał się inny bramkostrzelny piłkarz Jakub Perek.

Jutrzenka 22 lipca rozpocznie przygotowania do sezonu 2023/2024 na boiskach Klasy Okręgowej. Zanim rozegra kilka gier kontrolnych i weźmie udział w Turnieju o Puchar Starosty Skierniewickiego zorganizuje test mecz, w którym będą mogli sprawdzić się zawodnicy chcący zasilić szeregi drużyny. Jaki będzie nadchodzący sezon?

– Chcemy odpocząć po bardzo trudnym dla nas sezonie w IV lidze. Dla tak małego klubu jak nasz, dysponującego ograniczonym budżetem, to było potężne wyzwanie. Teraz szukamy odpowiedniej osoby, która godnie zastąpi Roberta w roli trenera, na pewno duża grupa piłkarzy opuści drużynę, przyjdą nowi gracze. Po rundzie jesiennej zobaczymy o co będziemy grali w przyszłym sezonie – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

  • 0
    BARDZO PRZYDATNY
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    ZASKAKUJĄCY
    ZASKAKUJĄCY
  • 0
    PRZYDATNY
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY
    NIEPRZYDATNY
  • 0
    WKURZAJĄCY
    WKURZAJĄCY
  • 0
    BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Fantastyczne występy lekkoatletów w mistrzostwach...

Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym

Sportowe łzy ambitnych koszykarzy AZS. Są...

Barbara Krawiec najlepsza w czwórboju...