Reprezentantki Polski z UKS Nawa Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz po dwóch dniach zawodów mają na koncie odpowiednio dwa i jeden złoty medal. Na zdjęciu z trenerem Marcinem Sarną.

Silna grupa pływaków UKS Nawa Skierniewice od czwartku do niedzieli (13-16.07) walczy o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15. i 16-letnich. Zawody odbywają się w Lublinie i Gliwicach. Po dwóch dniach, podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego, mają na koncie 4 medale.

Od czwartku do niedzieli (13-16.07) silna ekipa UKS Nawa walczy o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15. i 16-letnich. Zawody odbywają się w Lublinie (15-latkowie) i Gliwicach (16-latkowie).

W Lublinie startują, między innymi, reprezentantki Polski, Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz. Klub reprezentowali także Bartek Karwat i Julian Pietrowski. W Gliwicach pływają: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Inez Sarna i Oliwia Zakrzewska oraz Michał Brodowski i Sebastian Głowacki.

Skierniewiczanie mistrzowskie starty rozpoczęli bardzo pechowo. Mające medalowe szanse sztafety zarówno 15. jak i 16-latków dostały zdyskwalifikowane za błędy.

Drużyna 15-latków UKS Nawa Skierniewice w składzie: Bartłomiej Karwat, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz i Julian Pietrowski została zdyskwalifikowana przez błąd K1 (pływak wykonał kopnięcie delfinowe po pierwszym kopnięciu do stylu klasycznego).

Drużyna 16-latków UKS Nawa Skierniewice, w składzie: Zuzanna Denisiewicz, Sebastian Głowacki, Michał Brodowski i Inez Sarna popełniła błąd związany z przedwczesną zmianą.

Błąd S1 - pływak utracił kontakt stopami z platformą startową słupka zanim poprzedzający go pływak dotknął ściany - pozbawił skierniewiczan szans na medal.

W piątek (14.07), drugiego dnia zawodów mistrzowskich w Gliwicach fantastyczną formę na 50 metrów stylem dowolnym zaprezentowała Inez Sarna, która uzyskała 4. czas eliminacji (27.69 sek.). W popołudniowym finale skierniewiczanka zajęła pechowe 4. miejsce, a medal był bardzo blisko. Inez do końca walczyła z kontuzją, której nabawiła się w ostatnich dniach obozu w Puławach. W konkurencji wystąpiło ponad 60 najszybszych pływaczek 16-letnich w Polsce.

Awans do finału A na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zapewniła sobie także Pola Drążkiewicz, która w eliminacjach popłynęła z wynikiem 34.17 sek. Popłynęło 36 najszybszych żabkarek w Polsce, a w finale Pola z wynikiem 34.32 zajęła 6. pozycję.

Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Denisiewicz, która już w eliminacjach pokazała, że nie ma sobie równych. Czas 2:20.16 był lepszy od kolejnego o ponad 7 sekund. W finale podopieczna Marcina Sarny potwierdziła wysoką dyspozycję i zwyciężyła z rezultatem 2:16.91. Kolejna na mecie Martyna Burzak straciła do zawodniczki UKS Nawa prawie 10 sekund.

Drugiego dnia mistrzostw w Lublinie Weronika Lesiak uzyskała 7. czas eliminacji 35.30 sek. W popołudniowym finale uplasowała się na 6. pozycji z wynikiem 34.79 sek. Najszybsza w tej konkurencji okazała się była pływaczka Raw-Swim Rawa Mazowiecka – Julita Niewczas, która przeniosła się do UKS G-8 Bielany Warszawa. Rawianka wygrała z wynikiem 33.35.

Na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, już w eliminacjach siłę pokazała Alicja Rodziewicz. Reprezentantka Polski wygrała swoją serię z czasem 1:03.46 o ponad 2 sekundy wyprzedzając kolejną Gabrielę Chabowską z Gdańska. Finał także był popisem Ali, skierniewiczanka zwyciężyła z rezultatem 1:02.03, a kolejną na mecie Garbiela Chabowska przypłynęła 3 sekundy po skierniewiczance.

Także w piątek Ala pokazała siłę na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. W eliminacjach uzyskała czas 5:10.38, o prawie 10 sekund szybszy od drugiej Magdaleny Stafańczyk z Dąbrowy Górniczej. W finale Ala była bezkonkurencyjna, a kolejną zawodniczkę wyprzedziła o 14 sekund.

Trzeci czas eliminacji na dystansie 100 metrów stylem motylkowym uzyskał Bartłomiej Karwat (58.33 sek.). W finale, znany ze swojej ogromnej waleczności skierniewiczanin zdobył brązowy krążek z wynikiem 57.73.

Pierwszy dzień przyniósł reprezentacji UKS Nawa cztery medale, trzy złote i brązowy.

Więcej o mistrzowskich wstępach UKS Nawa w najnowszym wydaniu (20.07) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".