Reprezentantki Polski z UKS Nawa Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz po dwóch dniach zawodów mają na koncie odpowiednio dwa i jeden złoty medal. Na zdjęciu z trenerem Marcinem Sarną.

Reprezentantki Polski z UKS Nawa Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz po dwóch dniach zawodów mają na koncie odpowiednio dwa i jeden złoty medal. Na zdjęciu z trenerem Marcinem Sarną.

Silna grupa pływaków UKS Nawa Skierniewice od czwartku do niedzieli (13-16.07) walczy o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15. i 16-letnich. Zawody odbywają się w Lublinie i Gliwicach. Po dwóch dniach, podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego, mają na koncie 4 medale.

Od czwartku do niedzieli (13-16.07) silna ekipa UKS Nawa walczy o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15. i 16-letnich. Zawody odbywają się w Lublinie (15-latkowie) i Gliwicach (16-latkowie).

W Lublinie startują, między innymi, reprezentantki Polski, Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz. Klub reprezentowali także Bartek Karwat i Julian Pietrowski. W Gliwicach pływają: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Inez Sarna i Oliwia Zakrzewska oraz Michał Brodowski i Sebastian Głowacki.

Skierniewiczanie mistrzowskie starty rozpoczęli bardzo pechowo. Mające medalowe szanse sztafety zarówno 15. jak i 16-latków dostały zdyskwalifikowane za błędy.

Drużyna 15-latków UKS Nawa Skierniewice w składzie: Bartłomiej Karwat, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz i Julian Pietrowski została zdyskwalifikowana przez błąd K1 (pływak wykonał kopnięcie delfinowe po pierwszym kopnięciu do stylu klasycznego).

Drużyna 16-latków UKS Nawa Skierniewice, w składzie: Zuzanna Denisiewicz, Sebastian Głowacki, Michał Brodowski i Inez Sarna popełniła błąd związany z przedwczesną zmianą.

Błąd S1 - pływak utracił kontakt stopami z platformą startową słupka zanim poprzedzający go pływak dotknął ściany - pozbawił skierniewiczan szans na medal.

W piątek (14.07), drugiego dnia zawodów mistrzowskich w Gliwicach fantastyczną formę na 50 metrów stylem dowolnym zaprezentowała Inez Sarna, która uzyskała 4. czas eliminacji (27.69 sek.). W popołudniowym finale skierniewiczanka zajęła pechowe 4. miejsce, a medal był bardzo blisko. Inez do końca walczyła z kontuzją, której nabawiła się w ostatnich dniach obozu w Puławach. W konkurencji wystąpiło ponad 60 najszybszych pływaczek 16-letnich w Polsce.

Awans do finału A na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zapewniła sobie także Pola Drążkiewicz, która w eliminacjach popłynęła z wynikiem 34.17 sek. Popłynęło 36 najszybszych żabkarek w Polsce, a w finale Pola z wynikiem 34.32 zajęła 6. pozycję.

Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Denisiewicz, która już w eliminacjach pokazała, że nie ma sobie równych. Czas 2:20.16 był lepszy od kolejnego o ponad 7 sekund. W finale podopieczna Marcina Sarny potwierdziła wysoką dyspozycję i zwyciężyła z rezultatem 2:16.91. Kolejna na mecie Martyna Burzak straciła do zawodniczki UKS Nawa prawie 10 sekund.

Drugiego dnia mistrzostw w Lublinie Weronika Lesiak uzyskała 7. czas eliminacji 35.30 sek. W popołudniowym finale uplasowała się na 6. pozycji z wynikiem 34.79 sek. Najszybsza w tej konkurencji okazała się była pływaczka Raw-Swim Rawa Mazowiecka – Julita Niewczas, która przeniosła się do UKS G-8 Bielany Warszawa. Rawianka wygrała z wynikiem 33.35.

Na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, już w eliminacjach siłę pokazała Alicja Rodziewicz. Reprezentantka Polski wygrała swoją serię z czasem 1:03.46 o ponad 2 sekundy wyprzedzając kolejną Gabrielę Chabowską z Gdańska. Finał także był popisem Ali, skierniewiczanka zwyciężyła z rezultatem 1:02.03, a kolejną na mecie Garbiela Chabowska przypłynęła 3 sekundy po skierniewiczance.

Także w piątek Ala pokazała siłę na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. W eliminacjach uzyskała czas 5:10.38, o prawie 10 sekund szybszy od drugiej Magdaleny Stafańczyk z Dąbrowy Górniczej. W finale Ala była bezkonkurencyjna, a kolejną zawodniczkę wyprzedziła o 14 sekund.

Trzeci czas eliminacji na dystansie 100 metrów stylem motylkowym uzyskał Bartłomiej Karwat (58.33 sek.). W finale, znany ze swojej ogromnej waleczności skierniewiczanin zdobył brązowy krążek z wynikiem 57.73.

Pierwszy dzień przyniósł reprezentacji UKS Nawa cztery medale, trzy złote i brązowy.

Więcej o mistrzowskich wstępach UKS Nawa w najnowszym wydaniu (20.07) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA