Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2023 | 22:32 komentarzy 4

Jan Gołębiowski osiągnął życiowy sukces, w Lublinie wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. (fot. Adam Michalski)

Trwają (18-20.07) PZLA Mistrzostwach Polski U20. W Lublinie rywalizuje reprezentant UKS Vis − Jan Gołębiowski. Podopieczny Jolanty Barskiej, drugiego dnia zawodów wywalczył srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki.

Przypomnijmy, na początku lipca, w Chorzowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży − 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18.

Brązowy medal w rywalizacji sztafet na dystansie 4x100 metrów wywalczyła ekipa UKS Vis biegnąca w składzie: Jan Krupa, Filip Nowicki, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz. Podopieczni Jolanty Barskiej dystans pokonali w czasie 42.90 sek.

– Janek ustanowił rekord życiowy 53.51 sek., pobiegł fantastycznie – mówi Jolanta Barska, trenerka.

W eliminacjach Jan miał czwarty czas (56.19). Pojawiła się szansa na walkę o medale. Rywale biegali nieznacznie szybciej, a najlepszym wynikiem dysponował Igor Filar z Zielonej Góry (54.97 sek.). W finale Janek pobiegł na skrajnym ósmym torze. Przez pierwsze 200 metrów nie widział co dzieje się za jego plecami, sytuacja wyjaśniła się nieco na drugim łuku. Biegnący na 6. torze Igor Filar okazał się minimalnie szybszy (52.48). Janek z czasem 53.51 minął linię mety jako drugi. Brąz dał wynik 54.19.

Przed mistrzostwami najlepszym wynikiem dysponował złoty medalista - Igor Filar, drugi czas miał Oskar Bydoń (AZS Kraków), Janek w 3 czerwca w Łodzi pobiegł 54.11 i miał trzeci czas zgłoszenia.

Co warto zaznaczyć skierniewiczanin jest młodszym rocznikiem juniora (2005). Co będzie za rok? Dla podopiecznego Jolanty Barskiej mistrzostwa jeszcze się nie skończyły. W czwartek (20.07) pobiegnie w eliminacjach 110 metrów przez płotki. Janek wystartuje w trzeciej serii eliminacyjnej.