Problemy z nową drogą w Jasionnie

(fot. Beata Pierzchała)

Budowa drogi na zatorzu w Jasionnie jeszcze się nie rozpoczęła, a już są problemy. Konserwator zabytków przysłał do urzędu gminy w Bolimowie pismo, w którym nakazuje przeprowadzenie wykopalisk wyprzedzających. Samorząd zastanawia się skąd na to wziąć pieniądze.

Część Jasionny za torami w ogóle nie ma utwardzonej drogi. Długo oczekiwana inwestycja miała się już rozpocząć, ale konserwator zabytków wstrzymał prace.

– Otrzymaliśmy pismo od konserwatora, w którym nakazał nam wykonanie wykopalisk wyprzedzających w śladzie drogi – mówi Patryk Kołosowski, zastępca burmistrza Bolimowa. – To znacznie komplikuje nam realizację tej inwestycji. Po pierwsze, z pewnością wykonanie zadania znacznie się wydłuży w czasie. A po drugie, na pewni będzie drożej, bo prace archeologiczne nie są tanie.

Według konserwatora w śladzie drogi, gdzie będą prowadzone prace budowlane, znajdują się stanowiska archeologiczne, które bezwarunkowo należy zbadać. Za to musi zapłacić gmina. Wykopaliska muszą być zrealizowane zanim wejdzie wykonawca inwestycji.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Głosu" z 3 sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS