Mieszkańcy Kurabki cieszą się drogą

(fot. Beata Pierzchała)

Po 6 latach remontu magistrali kolejowej E20 na odcinku Warszawa – Poznań pociągi pojadą tylko 3 minuty szybciej niż w 2016 roku. Jednak mieszkańcom Kurabki i Sierzchowa to nie przeszkadza, bo dla nich najważniejsze były „ich” drogi.

Droga przez Kurabkę w kierunku Kęszyc była tranzytem dla ciężarówek, wożących materiały budowalne potrzebne do remontu przystanków. Teraz mieszkańcy cieszą się nową drogą.

– Bardzo jesteśmy zadowoleni – przyznaje Marianna Strożek, mieszkanka Kurabki. – Wreszcie jest tak, jak być powinno. Nie mamy już problemów z poruszaniem się samochodem czy pieszo. Mieszkańcy nawet rzucili pomysł, żeby z tej okazji zrobić jakiegoś grilla. Chcieliśmy też bardzo podziękować panu staroście, za to że dopilnował naprawy naszej drogi.

Mieszkańcy Kurabki i Sierzchowa od kilku lat poruszali się po coraz bardziej zniszczonych drogach. Rozpoczęta w czerwcu 2017 roku modernizacja linii kolejowej łączącej Warszawę z Poznaniem, pierwotnie planowana na 2 i pół roku, przedłużyła się dwukrotnie. Powiatowymi, wątłymi drogami odbywał się ciężki transport ze sprzętem potrzebnym do przebudowy przystanków kolejowych w Kęszycach i Jasionnie oraz części torowiska. Drogi stały się dziurawe jak sito, a mieszkańcy przeklinali inwestora, bo jazda samochodem osobowym po zniszczonej drodze z czasem stała się wręcz niemożliwa. Kiedy termin zakończenia prac był tuż-tuż, inwestor składał wniosek o przesunięcie terminu naprawy dróg. Taka procedura powtarzała się co najmniej trzy razy.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 10 sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Zatrucie tlenkiem węgla w Ziąbkach

Bieg Niepodległości w Bolimowie

To był piękny koncert na pięć głosów i trzy...

Stanisław Linart nie będzie ubiegał się o...

95-lecie OSP w Łasiecznikach

Dzierżawa, która nie przynosi zysków. Grunty...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA