Bajkowy Turniej Wsi w Miedniewicach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Brodata dziewica, smerfy, księżniczki i egzotyczne zwierzaki – mieszkańcy gminy Skierniewice po raz kolejny udowodnili, jak wielki mają do siebie dystans i jak fantastycznie potrafią się wspólnie bawić, rywalizować o laur pierwszeństwa. W tegorocznej edycji imprezy złotem podzieliły się wsie Ludwików i Mokra Lewa.

Z przymrużeniem oka i pewno nieco na wyrost można stwierdzić – goście, którzy w niedzielę przyjechali do Miedniewic, w poniedziałek ustawili się w kolejce w urzędzie gminy z pytaniem o możliwości osiedlenia się w jednej z wsi pod Skierniewicami. Faktem jest, że organizatorzy dorocznej imprezy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zorganizowali wydarzenie, jakich mało. Przedstawiciele pięciu sołectw startowali w bajecznych, trzynastu konkurencjach. Gospodarzem były Miedniewice.

Turniej otworzyła parada, połączona z prezentacją drużyn.  Mieszkańcy gminy Skierniewice przebrali się za postaci z bajek. Brodate księżniczki i panna młoda w kaloszach bawiły publiczność do łez. Gratulacje należą się organizatorom, którzy w tym roku przygotowując konkurencje przeszli najśmielsze oczekiwania uczestników imprezy.  Starczy przywołać nazwy sprawności, w których wykazać się mieli reprezentujący sołectwa:  Pan Samochodzik przed automatyzacją; Kopciuszek i dyniowy powóz; gdzie jest Nemo; Kubuś Puchatek w mlecznej krainie, jak z jajkiem…

W tym turnieju nie było przegranych. Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy – pierwsze miejsce ex aequo zajęły drużyny z Ludwikowa i Mokrej Lewej, drugie miejsce na podium należy w tym roku do Miedniewic, brązowy medal zdobyli mieszkańcy Rzeczkowa, obywatele Mokrej Prawej zapowiadają, że w przyszłym roku będą w szczycie formy!

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nie przegap

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Rowerem przez Mazowsze

Majówka na Mazowszu

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!