Burmistrz Jeżowa na dożynki wjechał wierzchem

(fot. Beata Pierzchała)

Wielobarwne dożynki gminno-powiatowe w Jeżowie, dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i smaków. Burmistrz Jeżowa wcielił się w rolę wiejskiego farmera i poprowadził dożynkowy korowód konno. Ten niespotykany widok wzbudził wśród mieszkańców zaciekawienie.

Dożynki gminno-powiatowe powiatu brzezińskiego odbyły się w tym roku w Jeżowie. Dożynkowa niedziela (27.08) rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele w podziękowaniu za plony. Po uroczystej mszy, podczas której podziękowano za tegoroczne plony, kolorowy pochód uczestników dożynek, przeszedł na miejsce uroczystości. Na dożynkowej scenie pojawiali się kolejni goście, którzy dziękowali rolnikom za ich trud. Na koniec przemówień głos zabrał przewodniczący rady miejskiej w Jeżowie, Michał Matysiak, który jest rolnikiem z krwi i kości.

– Coroczne święto chleba, to nie tylko okazja do pokazania siebie, nie tylko smaczny chleb ze smalcem, biesiada, to wspaniała okazja do wsłuchania się głos wsi i rolnictwa. Jakże wielką hipokryzją byłoby przejście obojętnie obok problemów ludzi, dzięki którym macie okazję dziś świętować – mówi Michał Matysiak, który przede wszystkim jest rolnikiem, żyjącym z pracy własnych rąk. – Rok temu próbowałem z tego miejsca zwrócić uwagę na pewne dręczące wieś problemy, prosiłem o interwencję w sprawach wyraźnie wskazanych. Dziś nie pozostaje mi nic innego jak „podziękować” za wszystkie dokonania zrealizowane w ciągu ostatnich lat. Drodzy wielcy tego świata, jako rolnik, hodowca, kredytobiorca i polski konsument chciałbym „podziękować” za miliony ton zboża z Ukrainy, które zajęło miejsce rodzimej produkcji w magazynach, przetwórniach i młynach. „Dziękuję” za niebotycznie drogie, polskie nawozy, produkowane w rodzimych zakładach, za manipulację cenami paliw, sztuczne ich zawyżanie, ceny energii elektrycznej, gazu i węgla, które doszły do granic wytrzymałości odbiorcy. "Dziękuje" za najniższe historycznie pogłowie trzody chlewnej od czasów II wojny światowej i ciągle szalejący ASF.

Dożynkową fotorelację znajdziecie także w papierowym "Głosie" z 31 sierpnia. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~oto 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Biedny koń, który musiał go dźwigać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS