wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2023 | 17:31
Barwna parada podczas święta. Co, gdzie, kiedy?

Sceną będą skierniewickie ulice, na których wystąpi ok. 3 000 aktorów. Wyjątkowe widowisko, jedyne takie w Polsce, także w tym roku otworzy Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Hasłem parady podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw są „Barwy natury”.

– Zapisy prowadziliśmy do 1 września, ale spóźnialscy wciąż jeszcze się zgłaszają – mówi Wanda Łapińska, koordynator parady z CKiS. – Na chwilę obecną mam potwierdzone 63 grupy paradne, w sumie na ulice miasta wyjdzie około 3 000 aktorów.

Jak słyszymy, z roku na rok zainteresowanie, by zaprezentować się podczas parady przed gośćmi święta nie słabnie.

– Właściwie każdego roku dochodzą nowe grupy, nowe organizacje, które chcą się zaprezentować – zwraca uwagę Wanda Łapińska. – Zgłosiły się już reprezentacje wszystkich szkół z miasta, są kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia, grupy przyjaciół z firm, reprezentacje ościennych gmin. W paradzie wezmą udział skierniewickie klasyki, ulicami przejadą maszyny ogrodnicze, wozy strażackie, rowery i motocykle. Kwiaty i owoce będą wysypywać się z koszy, a rzeka Rawka popłynie wartkim strumieniem. Będzie wielobarwnie i bardzo różnorodnie – zapewnia.

Od trzech lat w paradzie bierze udział Klub Morsa Zimorodek.

– Będziemy kąpać się w lodowatej wodzie w basenie ustawionym na lawecie, podobnie jak w roku ubiegłym. Ludziom się to podobało, wiwatowali na trasie i w nowym sezonie wiele osób ze Skierniewic udało się zachęcić do zimnych kąpieli – mówi Marek Duda ze Skierniewickiego Klubu Morsa „Zimorodek”.

Odzwierciedlenie tego, co dzieje się w ogrodzie, zaprezentuje Szkoła Podstawowa nr 1.

– Nasz ogród będzie bajkowy, wesoły i niezwykle kolorowy – zapewnia Roman Czyżewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. – Prezentacja uatrakcyjniona będzie tańcem i będzie nas słychać. Ulicą przejdzie ponad 60-osobowa grupa uczniów z Jedynki – dodaje.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w paradzie będą... gimnazjalistami.

– 30-osobowa grupa licealistów z książkami, przewiązanymi sznurkiem przemaszeruje ulicami – zapowiada Anna Janus, dyrektor LO im. B. Prusa w Skierniewicach. – Eksponaty pozyskiwaliśmy głównie ze strychów domów naszych dziadków. Chcemy pokazać się takimi, jakimi jesteśmy, pragniemy wyrazić szacunek do nauki, tradycji szkoły i tym chcemy się chwalić – dodaje kierująca Prusem.

Trasa parady jest niezmienna od lat. Pochód ruszy o godz. 11.30 z ulicy Rybickiego i Pomologicznej, przejdzie ulicą Konstytucji 3 Maja, następnie Senatorską, by około godziny 12. dotrzeć do rynku miasta, gdzie odbędzie się prezentacja poszczególnych grup.

– Parada to bardzo ważny element święta kwiatów, mamy się czym chwalić – mówi Wanda Łapińska. – A ponieważ jest on bardzo widowiskowy, zachęcamy gości do oglądania i wiwatowania, przez cały czas będzie wielobarwnie i bardzo głośno – podkreśla.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

Makaron z kurczakiem

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Patryk Hurynowicz ponownie będzie trenował z...

Tiramisu

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA