Obecny burmistrz Bolimowa, Stanisław Linart, chce odpocząć od urzędowej pracy, woli pracę na roli.

Obecny burmistrz Bolimowa, Stanisław Linart, chce odpocząć od urzędowej pracy, woli pracę na roli. (fot. Beata Pierzchała)

Nowa kadencja samorządu przyniesie dla gminy Bolimów radykalne zmiany. Stanisław Linart, który od 2006 roku był wójtem, a obecnie jest burmistrzem gminy Bolimów, rezygnuje ze startu w wyborach.

Obecny włodarz miasta i gminy Bolimów rządzi samorządem od 17 lat. 26 listopada 2006 roku wygrał drugą turę wyborów wójta. Pokonał Andrzeja Jagurę, pierwszego wójta wybranego w wyborach bezpośrednich w 2002 roku. Na Andrzeja Jagurę zagłosowało wówczas 45,81 proc. (799 osób) głosujących, a na Stanisława Linarta 54,19 proc. (945 osób). Teraz Stanisław Linart mówi dość.

– Może to banał, co powiem, ale naprawdę chcę dać szansę młodym – mówi burmistrz. – Teraz niech oni rządzą, ja mam inne plany. Chciałbym jeszcze pobyć rolnikiem, wsiąść na traktor i pojechać w pole. Taka przyszłość mi się marzy.

Bomba poszła w górę, wyścig do fotela ruszył. Na giełdzie nazwisk pojawia się wiele osób, jednak najczęściej pojawiają się cztery: Jażdżyk, Rzepecki, Ozga-Flejszer i Kołosowski.

Jakie mają plany? Czy już szykują wyborczą strategię? A może wręcz odwrotnie, nie planują wystartować w wyborach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w papierowym "Głosie" z 28 września.   

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS