Wyścigi sztafet były najbardziej emocjonującym momentem rywalizacji lekkoatletów w ramach półfinału wojewódzkiego Licealiady. Organizatorem zawodów wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym był OSiR Skierniewice.

Wyścigi sztafet były najbardziej emocjonującym momentem rywalizacji lekkoatletów w ramach półfinału wojewódzkiego Licealiady. Organizatorem zawodów wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym był OSiR Skierniewice. (fot. Adam Michalski)

Na stadionie przy ulicy Tetmajera, w czwartek (5.10) odbyły się zawody rejonowe w drużynowej lekkiej atletyce dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem rywalizacji, do której przystąpiły cztery męskie i cztery żeńskie zespoły był Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Z reguły zawody rejonowe w lekkiej atletyce skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowane są w Łowiczu. Tym razem gospodarzem wydarzenia były Skierniewice i niepełnowymiarowy obiekt przy ulicy Tetmajera.

Do zmagań przystąpiły męskie ekipy z: Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Technicznych z Łowicza i II LO z Łowicza oraz żeńskie reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, Zespołu Szkół nr 3, Łowicza i II LO z Łowicza oraz ZSP 4 Łowicz

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w konkurencjach biegowych: 100, 300, 800 i 1000 metrów oraz technicznych, skoku w dal i pchnięciu kulą.

Finałową konkurencją były wyścigi sztafet na dystansie 4x100 metrów. Męską rywalizację wygrał Ekonomik przez Prusem. Obie ekipy miały w składzie trenujących na co dzień w lekkoatletycznych klubach uczestników mistrzostw Polski, którzy stoczyli pasjonującą walkę do ostatnich metrów.

Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji, rywalizację dziewcząt wygrała reprezentacja II LO z Łowicza przed LO Prus, ZS nr 3 Skierniewice i ZSP 4 Łowicz. Wśród męskich ekip najlepszy był Ekonomik przed Prusem i drużynami z Łowicza.

Przy okazji wydarzenia powrócił temat bieżni lekkoatletycznej, której mankamenty bardzo uwidoczniają tego typu wydarzenia. Nietypowe miejsca rozpoczęcia konkurencji biegowych, czy wyścigu sztafet 4x100 metrów, dla przyjezdnych są okazją do żartów.

Do tematu bieżni wrócimy. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 najlepsze w...

Ósemka rozbiła ŁKS i jest samodzielnym liderem

Radosław Psyk najlepszy przy szachownicach

Skier-Vis zakończył sezon zasadniczy

Bieg Pływacki z okazji urodzin miasta

Bartosz Żaczkiewicz srebrnym medalistą mistrzostw...

Ferie na sportowo

Lekkoatleci Akademii z medalem w Spale i...

Podsumowano sportowy 2023 rok w powiecie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA