Zespół Ludowy „Ziemia Słupiecka” kończy projekt w wielkim stylu

(fot. Beata Pierzchała)

W sobotę, 28 października, odbyła się dwuczęściowa impreza, która była podsumowaniem projektu „Szlakiem kultury i smaków”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, realizowane przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury, zachęciło do odkrywania bogatej kultury i tradycji regionu.

Pierwsza część wydarzenia była poświęcona kulinarnemu dziedzictwu Księstwa Łowickiego. Odbyły się warsztaty pieczenia tradycyjnego chleba na własnym zakwasie. To nie tylko smaczna lekcja, ale także szansa na poznanie tajemnic staropolskich przepisów i technik. Wspólnie, pod okiem doświadczonych instruktorów, uczestnicy uczyli się pieczenia chleba.

Drugą część imprezy zdominowała kulturalna spuścizna regionu. Zespół Ludowy „Ziemia Słupiecka” zaprezentował swoje wyjątkowe umiejętności wokalne, śpiewając stare, ludowe utwory. Ich wykonanie przeniosło wszystkich w odległe czasy, odkrywając bogactwo melodii i tekstów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu, Ziemia Słupiecka stała się nie tylko wykonawcą, ale również ważnym spadkobiercą ludowszczyzny tego terenu.

O podsumowaniu piszemy także w papierowym "Głosie" z 2 listopada. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA